Woning te koop: Leidsegracht 112F, Amsterdam
KopenAmsterdamJordaanMarnixbuurt-ZuidLeidsegracht 112F

Leidsegracht 112F

Marnixbuurt-Zuid, Amsterdam

€ 365.000
Buurt Marnixbuurt-Zuid, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
AH to go op 185m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
40% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in de Jordaan

Dit appartement aan de Leidsegracht combineert de charme van een 19e-eeuws pand met een modern energielabel A. Met 31 m² is het compact, maar de ligging in een van de meest geliefde buurten van Amsterdam maakt het bijzonder. De vraagprijs van €365.000 is aan de hoge kant voor de oppervlakte, maar past bij de schaarste in dit segment. Bekijk ook andere woningen in Amsterdam voor vergelijkbare opties.

Marnixbuurt-Zuid: levendig en centraal

De Marnixbuurt-Zuid is een bruisende buurt midden in de stad. Het is er dichtbevolkt, met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud. De sfeer is stedelijk en dynamisch. De buurt Marnixbuurt-Zuid staat bekend om zijn grachten, winkels en restaurants.

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je om de hoek naar de AH to go (twee straten verder) of de Lidl en Albert Heijn op vijf minuten lopen. Ook scholen zijn dichtbij: OBS Leonardo da Vinci en de 14e Montessorischool De Jordaan zijn beide op loopafstand. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder BIC Makelaardij op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt11 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 365.000
Prijs per m²€ 11.774
Woonoppervlakte31m²
Perceeloppervlakte96m²
Bouwjaar1882
EnergielabelA
BuurtMarnixbuurt-Zuid
WijkJordaan
GemeenteAmsterdam

Locatie

Leidsegracht 112F, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Marnixbuurt-Zuid

Inwoners685
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Marnixbuurt-Zuid

Woningvoorraad515
Gem. WOZ-waarde€ 510.000
Koopwoningen13%
Huurwoningen86%

Supermarkten

151 binnen 5 km

AH to go
Leidsestraat 106 108
185m
Lidl
Tweede Helmersstraat 29
296m
Albert Heijn
Leidseplein 31
298m

Scholen

217 binnen 5 km

OBS Leonardo da Vinci
Basisonderwijs · 185 leerlingen
361m
Barlaeus Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 806 leerlingen
499m
14e Montessorischool De Jordaan
Basisonderwijs · 372 leerlingen
502m

Veelgestelde vragen

Over Leidsegracht 112F, Amsterdam

Welk energielabel heeft Leidsegracht 112F?

De woning aan Leidsegracht 112F in Amsterdam heeft energielabel A.

Is €365.000 een realistische prijs voor 31 m² in de Jordaan?

De vraagprijs van €365.000 komt neer op ongeveer €11.774 per m². Ter vergelijking: in de Marnixbuurt-Zuid ligt de gemiddelde m²-prijs van koopwoningen rond €11.130. De prijs is dus iets boven het buurtgemiddelde, maar de woning heeft een uitstekend energielabel A, wat zeldzaam is in deze oude buurt. Het is een marktconforme prijs voor een appartement met dit label en deze ligging.

Hoeveel kosten de maandelijkse lasten voor een appartement met energielabel A?

Energielabel A betekent dat de woning zeer energiezuinig is. De stookkosten zullen laag zijn in vergelijking met oudere woningen. Exacte bedragen zijn niet te geven zonder verbruiksgegevens, maar je kunt rekenen op een lage energierekening. Houd wel rekening met VvE-bijdragen, die niet in de vraagprijs zijn inbegrepen.

Wat is de sfeer in de Marnixbuurt-Zuid?

De buurt is levendig en stedelijk, met veel restaurants, cafés en winkels op loopafstand. Het is een populaire plek onder jonge professionals en studenten, mede door de centrale ligging. De Leidsegracht zelf is een rustige gracht, maar de omliggende straten zijn vaak druk. Het is een echte stadswijk waar altijd wat te beleven valt.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. OBS Leonardo da Vinci (basisonderwijs) ligt op 361 meter, en de 14e Montessorischool De Jordaan op 502 meter. Voor voortgezet onderwijs zijn Barlaeus Gymnasium (499 m) en Huygens College (506 m) dichtbij. Ideaal voor gezinnen met kinderen.

Hoe veilig is de Marnixbuurt-Zuid?

In de buurt zijn in totaal 236 misdrijven geregistreerd, maar dit cijfer is niet uitgesplitst naar type. Het is een drukke binnenstadswijk, waar incidenten kunnen voorkomen. Over het algemeen wordt de Jordaan als een veilige buurt beschouwd, maar het is altijd goed om alert te zijn, vooral 's nachts.