Woning te huur: Mathenesserlaan 210N, Rotterdam
HurenRotterdamRotterdam CentrumOude WestenMathenesserlaan 210N

Mathenesserlaan 210N

Oude Westen, Rotterdam

€ 3.200 p.m.
Buurt Oude Westen, RotterdamBekijk buurt
SPAR express op 189m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
33% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Mathenesserlaan 210N: een ruime huurwoning in het bruisende Oude Westen

Deze woning aan de Mathenesserlaan in Rotterdam is een ruime huurwoning van 81 m², gebouwd in 1984. Het appartement ligt in het Oude Westen, een levendige buurt vlak bij het centrum. Met een huurprijs van €3.200 per maand is dit een woning aan de hoge kant, vergeleken met andere huurwoningen in Rotterdam.

De buurt: Oude Westen

Het Oude Westen is een stedelijke buurt met veel voorzieningen en een gemengde bevolking. Op basis van twee beoordelingen geven bewoners de buurt een 7,02. Een bewoner noemt het een "perfecte plek" met "genoeg vertier". Een andere bewoner waardeert de locatie dicht bij winkels en het openbaar vervoer, maar ervaart overlast van verwarde mensen en drugsgebruik. De buurt heeft relatief veel eenpersoonshuishoudens en jonge bewoners. Meer over de buurt Oude Westen.

Leven in de straat

In de ochtend haal je snel een broodje bij de SPAR express om de hoek of bij Ekoplaza op twee straten verder. Voor de dagelijkse boodschappen is Albert Heijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar basisschool KC Het Oude Westen, twee straten verder, of naar de Mariaschool Schietbaanlaan, tien minuten lopen. De gemeente Rotterdam biedt volop stedelijk leven.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Riva Rentals B.V. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt2 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 3.200 p.m.
Prijs per m²€ 40 p.m.
Woonoppervlakte81m²
Perceeloppervlakte1309m²
Bouwjaar1984
BuurtOude Westen
WijkRotterdam Centrum
GemeenteRotterdam

Locatie

Mathenesserlaan 210N, Rotterdam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 2 bewoners

7.2
Roos
23-12-2024
perfecte plek

mooie plek, genoeg vertier

6.9
Lisette
24-09-2024
Veel potentie maar veel overlast en vaak onveilig

De buurt heeft veel potentie om prettig te wonen maar door veel overlast van verwarde mensen op straat, drugsdeals, drugsgebruik en ‘s winters zelfs slapers in de portieken voel ik me met regelmaat onveilig. Sommige wijkagenten zijn fantastisch maar ik heb bij nota bene een bijeenkomst van de gemeente ook wel eens een agent gesproken die dit niet bepaald serieus nam (“je bent ene sterke meid”, “het is de verantwoordelijkheid van de huisbaas”, “snel afstuderen en verhuizen dan maar”) wat niet helpt bij dat veiligheidsgevoel. Tevens vind ik het verkeer in mijn straat veel en vooral hard en roekeloos rijden. Na verhuizingen komen er vaak studenten of gedeelde huishoudens met jonge mensen (zoals dat van mij) in de huizen terug. Dat is jammer; de buurt krijgt veel tijdelijke bewoners met weinig binding met de wijk. Ik hoop dat de wet betaalbare huur dat op termijn herstelt. Ik zie elders in de wijk wel dat er ook sociale huurwoningen zijn waardoor de samenstelling van de bewoners gemengd is en dat vind ik gezond. In het middensegment mis ik echter betaalbare huizen. De bewoners van de wijk kennen een kern buren die goed contact heeft. Er worden nieuwsbrieven verstuurd en evenementen georganiseerd. Als huurder kwam dit mij pas na een paar jaar ter oren. Verder is de locatie dicht bij winkels op o.a. de Nieuwe Binnenweg, is de wijk met metro, tram en bus goed ontsloten, woon ik dicht bij de musea, horeca in het centrum en is het desondanks ‘s avonds stil in mijn straat. Ik mis groen in de stad maar vind dat er steeds meer buurtinitatieven zijn om straten te vergroenen en herinrichtingen waarbij parkeerplekken plaats maken voor boomspiegels etc. Erg fijn!

Buurt statistieken

Gegevens uit Oude Westen

Inwoners9.705
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Oude Westen

Woningvoorraad4.752
Gem. WOZ-waarde€ 344.000
Koopwoningen20%
Huurwoningen80%

Supermarkten

96 binnen 5 km

SPAR express
s Gravendijkwal 142
189m
Ekoplaza
Nieuwe Binnenweg 240
285m
Albert Heijn
Nieuwe Binnenweg 77
366m

Scholen

198 binnen 5 km

Het Praktijkcollege Centrum
Voortgezet onderwijs · 224 leerlingen
157m
KC Het Oude Westen
Basisonderwijs · 128 leerlingen
287m
Erasmiaans Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 1076 leerlingen
402m

Veelgestelde vragen

Over Mathenesserlaan 210N, Rotterdam

Is de huurprijs van €3.200 marktconform voor deze woning?

De huurprijs van €3.200 ligt 77% boven het buurtgemiddelde van €1.812. De gemiddelde huurprijs per m² in de buurt is €20,83, terwijl deze woning uitkomt op €39,51 per m². Daarmee is de prijs aan de hoge kant, maar de woning is ook ruimer dan het gemiddelde (81 m² vs. gemiddeld 98 m² in de buurt).

Hoe snel worden huurwoningen in deze buurt verhuurd?

Huurwoningen in het Oude Westen worden gemiddeld in 15 dagen verhuurd. Dat is relatief snel, wat aangeeft dat er vraag is naar huurwoningen in deze buurt.

Wat voor type woning is dit en uit welk jaar komt het?

Het is een appartement van 81 m², gebouwd in 1984. Het is een huurwoning en geen sociale huurwoning (geen corporatie).

Hoe is het openbaar vervoer in de buurt?

De buurt is goed ontsloten met metro, tram en bus. Het treinstation ligt op 1,4 km afstand, ongeveer vijftien minuten lopen.

Zijn er winkels en scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand, zoals SPAR express (189 m), Ekoplaza (285 m) en Albert Heijn (366 m). Ook zijn er scholen dichtbij, zoals basisschool KC Het Oude Westen (287 m) en het Erasmiaans Gymnasium (402 m).

Hoe veilig is het Oude Westen?

Uit buurtreviews blijkt dat sommige bewoners overlast ervaren van verwarde mensen, drugsgebruik en verkeer. De buurt heeft 1.175 geregistreerde misdrijven, maar de ervaring verschilt per straat. Sommige bewoners voelen zich onveilig, terwijl anderen de buurt als prettig ervaren.

Wat is de stedelijkheidsgraad van deze buurt?

Het Oude Westen is zeer sterk stedelijk (stedelijkheidsklasse 1) met een omgevingsadressendichtheid van 6.709 adressen per km². Dat betekent veel voorzieningen en levendigheid, maar ook drukte.

Riva Rentals B.V.
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 4 bronnen