Woning te koop: Nieuwstraat 34, Dordrecht
KopenDordrechtBinnenstadCentrumNieuwstraat 34

Nieuwstraat 34

Centrum, Dordrecht

€ 595.000
Buurt Centrum, DordrechtBekijk buurt
Al 314 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 66 dagen
SPAR op 320m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
40% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een monumentaal stukje Dordrecht

Deze woning uit 1750 ademt historie. Met 40 m² woonoppervlak is het een compacte stadsvoning. De vraagprijs van €595.000 is aan de hoge kant, maar past bij de zeldzaamheid van een dergelijk pand in het centrum. Vergelijk het met andere woningen in Dordrecht.

Buurt Centrum

De buurt Centrum is het kloppende hart van Dordrecht. Het is een levendige wijk met veel voorzieningen op loopafstand. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jonge en oudere bewoners. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een hoge stedelijkheidsgraad en veel winkels en horeca om de hoek.

Leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je bij de SPAR om de hoek (twee straten verder) of bij Albert Heijn (vijf minuten lopen). Voor de kinderen zijn er basisscholen zoals Jenaplan basisschool De Statenschool, die letterlijk naast de deur zit. Ook de Leonardoschool en IKC de Wereldwijzer zijn op loopafstand. De gemeente Dordrecht biedt een compleet stadsleven met cultuur, winkels en uitgaansgelegenheden.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Baas Makelaardij B.V. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt4 juli 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 595.000
Prijs per m²€ 14.875
Woonoppervlakte40m²
Perceeloppervlakte67m²
Bouwjaar1750
BuurtCentrum
WijkBinnenstad
GemeenteDordrecht

Locatie

Nieuwstraat 34, Dordrecht

Buurt statistieken

Gegevens uit Centrum

Inwoners1.090
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Centrum

Woningvoorraad717
Gem. WOZ-waarde€ 258.000
Koopwoningen29%
Huurwoningen71%

Supermarkten

45 binnen 5 km

SPAR
Grote Markt 75
320m
Albert Heijn
Achterom 42
357m
Dirk
Cornelis de Wittstraat 84
415m

Scholen

103 binnen 5 km

Jenaplan basisschool De Statenschool
Basisonderwijs · 172 leerlingen
36m
Leonardoschool
Basisonderwijs · 86 leerlingen
79m
IKC de Wereldwijzer
Basisonderwijs · 126 leerlingen
166m

Veelgestelde vragen

Over Nieuwstraat 34, Dordrecht

Is de prijs van €595.000 reëel voor 40 m²?

De vraagprijs is fors hoger dan de gemiddelde koopprijs in de buurt (€337.000) en ook boven de gemiddelde verkoopprijs van €420.818. De prijs per m² is met €14.875 extreem hoog vergeleken met het buurtgemiddelde van €3.646. Dit komt door de unieke historische waarde en de centrale ligging. Of het de prijs waard is, hangt af van hoeveel je over hebt voor een monumentaal pand in het centrum.

Hoe is de buurt Centrum om in te wonen?

Centrum is een zeer stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel alleenstaanden en de bevolking is relatief jong. Het aantal misdrijven is met 360 per jaar relatief hoog, maar dat is gebruikelijk in een stadscentrum. De buurt biedt veel restaurants, winkels en uitgaansgelegenheden.

Wat is het energielabel van deze woning?

Gezien het bouwjaar 1750 is het aannemelijk dat het pand slecht geïsoleerd is. In de buurt heeft 33,3% van de woningen energielabel A+, 33,3% label C en 33,3% label D of lager. Houd rekening met hoge stookkosten.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Jenaplan basisschool De Statenschool zit op 36 meter, Leonardoschool op 79 meter en IKC de Wereldwijzer op 166 meter. Voor voortgezet onderwijs moet je 1,3 km reizen.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation Dordrecht ligt op 0,9 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. Daarmee ben je snel in Rotterdam of andere steden.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

De gemiddelde verkooptijd van woningen in de buurt Centrum is 91 dagen. Dat is iets langer dan het landelijk gemiddelde, maar het aantal verkochte woningen is klein (11), dus de cijfers kunnen fluctueren.