Appartement te koop: Blasiusstraat 8H, Amsterdam
Verkocht onder voorbehoud
KopenAmsterdamAppartementenBlasiusstraat 8H

Blasiusstraat 8H

Weesperzijde-Noord, Amsterdam

€ 1.050.000
Buurt Weesperzijde-Noord, AmsterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 162m²
74% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 195m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een statig appartement met allure

Dit royale appartement aan de Blasiusstraat in Amsterdam-Oost ademt de sfeer van de 19e eeuw. Met 162 m² woonoppervlak is het een van de grotere woningen in de buurt. De vraagprijs van €1.050.000 ligt 32% boven het buurtgemiddelde, maar dat past bij de forse oppervlakte. Het energielabel F is een aandachtspunt: in een buurt waar het meeste koopaanbod een beter label heeft, betekent dit dat je hoge stookkosten kunt verwachten. Bekijk ook het aanbod van appartementen in Amsterdam.

Weesperzijde-Noord: levendig en stedelijk

De buurt Weesperzijde-Noord is een van de dichtstbevolkte stukjes Amsterdam, met een omgevingsadressendichtheid van ruim 10.000 adressen per km². De meeste woningen zijn gebouwd voor 1945, wat de karakteristieke uitstraling verklaart. Het is een buurt met veel alleenstaanden en jonge werkenden; gezinnen met kinderen zijn in de minderheid. De sfeer is bruisend, met veel horeca om de hoek.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de Albert Heijn op 225 meter, of naar de SPAR op 348 meter. Ook een Lidl is binnen vijf minuten lopen te vinden. Ouders kunnen hun kinderen naar de 4e Montessorischool de Pinksterbloem brengen, die op 135 meter ligt, of naar OBS Aldoende op 384 meter. Voor voortgezet onderwijs zijn er opties zoals IVKO - Leren van Kunst en Cygnus Gymnasium, beide op loopafstand. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk van voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Dames van Vermeer B.V. op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 1.050.000
Prijs per m²€ 6.481
Woonoppervlakte162m²
Bouwjaar1887
EnergielabelF
GemeenteAmsterdam

Locatie

Blasiusstraat 8H, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Weesperzijde-Noord

Inwoners1.935
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Weesperzijde-Noord

Woningvoorraad1.128
Gem. WOZ-waarde€ 634.000
Koopwoningen43%
Huurwoningen57%

Supermarkten

148 binnen 5 km

Albert Heijn
Wibautstraat 80
195m
SPAR
Wibautstraat 3C
314m
Albert Heijn
Eerste Oosterparkstraat 100
333m

Scholen

199 binnen 5 km

4e Montessorischoolschool de Pinksterbloem
Basisonderwijs · 373 leerlingen
156m
IVKO - Leren van Kunst
Voortgezet onderwijs · 536 leerlingen
306m
Kiem Montessori
Voortgezet onderwijs · 255 leerlingen
329m

Veelgestelde vragen

Over Blasiusstraat 8H, Amsterdam

Welk energielabel heeft Blasiusstraat 8H?

De woning aan Blasiusstraat 8H in Amsterdam heeft energielabel F.

Is de vraagprijs van €1.050.000 reëel voor deze buurt?

De vraagprijs ligt 32% boven het gemiddelde van €797.077 in Weesperzijde-Noord. Dat is fors, maar het appartement is met 162 m² ook 84% groter dan het buurtgemiddelde van 88 m². De prijs per m² is met €6.481 lager dan het gemiddelde van €9.594 per m² in de buurt, dus per vierkante meter is het relatief gunstig.

Wat betekent energielabel F voor de maandlasten?

Energielabel F is een van de laagste labels. Dat betekent dat de woning slecht geïsoleerd is en je hoge stookkosten kunt verwachten. In de buurt heeft slechts 16,7% van de koopwoningen een label D of lager, dus dit appartement springt er negatief uit.

Hoe snel worden woningen in Weesperzijde-Noord verkocht?

Woningen in deze buurt worden gemiddeld in 18 dagen verkocht. Dat is snel, wat wijst op een actieve markt. De gemiddelde verkoopprijs ligt rond de €630.309, maar dat is inclusief kleinere woningen. Dit appartement is bovengemiddeld groot en duur, dus de verkooptijd kan afwijken.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De 4e Montessorischool de Pinksterbloem (basisonderwijs) zit op 135 meter, en OBS Aldoende op 384 meter. Voor voortgezet onderwijs zijn er IVKO - Leren van Kunst (271 m), Kiem Montessori (361 m) en Cygnus Gymnasium (384 m).

Hoe is het openbaar vervoer in de buurt?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,7 km afstand, ongeveer 20 minuten lopen.

Wat voor type woningen staan er in de buurt?

Weesperzijde-Noord bestaat bijna volledig uit appartementen; slechts 1% van de woningen is een eengezinswoning. 43% van de woningen is koop, de rest huur. De meeste panden zijn gebouwd voor 1945 (89,3%), wat de klassieke architectuur verklaart.

Dames van Vermeer B.V.
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Bekijk aanbod
Met Quicklane™ genereer je een persoonlijke reactie en mail je die direct naar de aanbieder.
Gevonden op 2 bronnen
Dames van Vermeer B.V.
damesvanvermeer.nl
Bekijk
Dames van Vermeer B.V.
funda.nl
Bekijk
Buurtje.nl
Ontvang gratis meldingen via onze app
Zodra een nieuwe woning verschijnt in één van de 4.500+ bronnen.

Vergelijkbare woningen in de buurt

6 woningen in de buurt Weesperzijde-Noord

Bekijk aanbod
Buurtje.nl
Bekijk deze woning in de appBlasiusstraat 8H, Amsterdam
Bekijk