HurenGroningenAppartementenBoteringesingel 14

Boteringesingel 14

Hortusbuurt-Ebbingekwartier, Groningen

€ 5.500 p.m.
Buurt Hortusbuurt-Ebbingekwartier, GroningenBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 215m²
41% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 307m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor jongeren
41% van de bewoners is 15-25 jaar
AI-samenvatting

Een ruim appartement in een statig pand

Dit royale appartement aan de Boteringesingel ademt de sfeer van een klassiek Gronings grachtenpand. Met 215 m² woonoppervlak is het een van de grotere huurwoningen in de stad. De woning uit 1925 combineert oude charme met moderne ruimte. Met een huurprijs van €5.500 per maand is dit aan de hoge kant, maar je krijgt er ook veel vierkante meters voor terug. Het aanbod van appartementen in Groningen is divers, maar dit formaat is zeldzaam.

Hortusbuurt-Ebbingekwartier: centraal en levendig

De buurt Hortusbuurt-Ebbingekwartier is een geliefde wijk in het centrum van Groningen. Op basis van zes beoordelingen geven bewoners de buurt een 7,9. Een bewoner zegt: "Een bruisende buurt met veel leuke mensen." Een ander noemt het "heel prettig wonen, centraal maar niet te druk". De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen tussen 15 en 45 jaar. Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid.

Dagelijks leven om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar Albert Heijn of Jumbo. Ook een basisschool als de Nassauschool is op loopafstand. Het Gomarus College Magnolia voor voortgezet onderwijs ligt tien minuten lopen. De gemeente Groningen biedt een compleet stadsleven met parken, restaurants en cultuur binnen handbereik.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Huispedia aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt2 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 5.500 p.m.
Prijs per m²€ 26 p.m.
Woonoppervlakte215m²
Perceeloppervlakte1767m²
Bouwjaar1925
BuurtHortusbuurt-Ebbingekwartier
WijkCentrum
GemeenteGroningen

Locatie

Boteringesingel 14, Groningen

Ervaringen uit de buurt

Goed · 6 bewoners

8.9
A.A.
29-12-2025
Een bruisende buurt met veel leuke mensen.

Eigenlijk is alles gewoon prima. Er zijn meerdere eet gelegenheden in de buurt, supermarkten zijn dicht bij, bus haltes, fietsen kun je goed kwijt, en met het stadsstrand is er ook nog eens een mooi en bekend stukje groen.

9.1
Ilse
20-10-2025
Heel prettig wonen, centraal maar niet te druk

Echt top! Alle voorzieningen heb je op loopafstand, inclusief een parkje. Je bent zo in hartje centrum. Niks te klagen eigenlijk

7.1
Lykas
29-03-2025
Rustig maar sfeervol.

De buurt is gezellig en rustig. Het park is goed bereikbaar en de mensen in de omgeving zijn aardig, maar er ligt vaak rommel op straat, wat jammer is.

7.9
Noa
11-11-2023
Mooie buurt

Alles is goed bereikbaar. Het is knus, groen en gezellige buurt

7.0
Bloem
29-10-2023
Aardig

In onze buurt kent iedereen elkaar wel een beetje

7.3
Jos
11-09-2023
Goede buurt om te wonen voor alleenwonende twintiger

Bereikbaarheid op de fiets is top omdat het zeer dichtbij de binnenstad ligt, met de auto minder vanwege de drukte en de vele éénrichtingswegen. Er staan voornamelijk gebouwen dus er is niet bijzonder veel groen, maar bij het Nieuwe Kerkhof heb je een mooi klein parkje met genoeg groen, daarnaast grenst de buurt aan het Noorderplantsoen, het grootste park van de stad. Hygiëne laat te wensen over, af en toe zie ik wel kots van studenten of hondenpoep op straat liggen. Veiligheid laat ook te wensen over, zijn vrij veel junks en daklozen op straat, ik voel me als man niet onveilig maar kan me voorstellen dat vrouwen dat wel hebben. Daarnaast worden er vaak fietsen gestolen etc. De gemeenschap is prima, niet hecht ofzo maar wel divers, veel studenten, maar ook ouderen en echtparen. Ik heb af en toe wel geluidsoverlast van de studenten. De huisvesting is zeer goed in deze buurt, mooie huizen die het oude centrum goed vertegenwoordigen gecombineerd met mooie nieuwbouw appartementencomplexen. Qua onderwijs is er voor ieder wat wils binnen 10 minuten fietsen, van basisscholen t/m de Zernike Campus. Tot slot zijn alle voorzieningen die ik nodig heb op loop/fietsafstand te bereiken.

Buurt statistieken

Gegevens uit Hortusbuurt-Ebbingekwartier

Inwoners6.575
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Hortusbuurt-Ebbingekwartier

Woningvoorraad3.213
Gem. WOZ-waarde€ 287.000
Koopwoningen24%
Huurwoningen76%

Supermarkten

49 binnen 5 km

Albert Heijn
Nieuwe Ebbingestraat 73
307m
Jumbo
Beren 85
338m
Aldi
Beren 10
338m

Scholen

78 binnen 5 km

Ref Basisschool de Zaaier
Basisonderwijs · 60 leerlingen
568m
Nassauschool
Basisonderwijs · 430 leerlingen
589m
IKC Borgman Ebbinge
Basisonderwijs · 297 leerlingen
593m

Veelgestelde vragen

Over Boteringesingel 14, Groningen

Is de huurprijs van €5.500 reëel voor deze woning?

De huurprijs ligt fors boven het buurtgemiddelde van €1.201, maar dat komt doordat deze woning met 215 m² veel groter is dan gemiddeld (114 m²). In de Hortusbuurt-Ebbingekwartier worden huurwoningen gemiddeld voor €18,08 per m² verhuurd. Voor dit appartement komt dat neer op €25,58 per m², wat hoger is dan het gemiddelde. Het is een premium woning in het centrum van Groningen.

Hoe is de buurt Hortusbuurt-Ebbingekwartier om in te wonen?

Bewoners geven de buurt een 7,9 en noemen het bruisend maar niet te druk. De buurt heeft veel voorzieningen op loopafstand, zoals supermarkten, restaurants en een park. Er wonen veel studenten en jonge alleenstaanden, maar ook gezinnen. Het is een levendige stadswijk met een mix van rust en reuring.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals de Nassauschool (589 m) en IKC Borgman Ebbinge (593 m). Voor voortgezet onderwijs is het Gomarus College Magnolia op 644 m afstand. Ook zijn er kinderdagverblijven in de buurt.

Hoe is het openbaar vervoer in deze buurt?

Het treinstation ligt op 1,2 km afstand, ongeveer vijftien minuten lopen. Daarnaast zijn er bushaltes in de buurt, zoals bewoners aangeven. De buurt is goed bereikbaar met de fiets en te voet.

Wat is de sfeer in de straat?

De Boteringesingel is een statige gracht in het centrum. Het is een rustige straat met karakteristieke panden. In de omgeving zijn veel eetgelegenheden en winkels. Het stadsstrand en een parkje zijn dichtbij, zoals bewoners waarderen.

Hoe snel worden woningen in deze buurt verhuurd?

Woningen in de Hortusbuurt-Ebbingekwartier worden gemiddeld in 20 dagen verhuurd. Dat is relatief snel, wat aangeeft dat er vraag is naar huurwoningen in deze populaire centrumwijk.

Huispedia
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod