Appartement te koop: De Lairessestraat 14H, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenDe Lairessestraat 14H

De Lairessestraat 14H

Concertgebouwbuurt, Amsterdam

€ 3.250.000
Buurt Concertgebouwbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 327m²
160% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 303m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
30% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement in de Concertgebouwbuurt

Dit royale appartement aan de De Lairessestraat ademt de sfeer van het klassieke Amsterdam. Met 327 vierkante meter woonoppervlak is het een van de grotere appartementen in de buurt. Het bouwjaar 1918 geeft het pand een karakteristieke uitstraling, met hoge plafonds en ruime kamers. De vraagprijs van €3.250.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs per vierkante meter in de buurt ligt rond de €23.524, en dit appartement is aanzienlijk groter dan het buurtgemiddelde van 126 m². Bekijk ook andere appartementen in Amsterdam.

De buurt: Concertgebouwbuurt

De Concertgebouwbuurt is een chique wijk in Amsterdam-Zuid, vlak bij het Museumplein en het Vondelpark. De buurt telt ruim 1.800 inwoners, met een mix van gezinnen en alleenstaanden. De meeste woningen zijn voor de Tweede Wereldoorlog gebouwd, wat de buurt een statig karakter geeft. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze specifieke straat, maar de buurt staat bekend om zijn rust en groen. De gemiddelde verkooptijd van woningen in de buurt is 16 dagen, wat aangeeft dat er veel vraag is. Lees meer over de buurt Concertgebouwbuurt.

Leven in de straat

In de ochtend haal je snel een vers broodje bij de Albert Heijn om de hoek (op 300 meter) of bij de SPAR iets verderop. Voor de kinderen zijn er basisscholen zoals de Hildebrand Van Loonschool (op 80 meter) en de Nicolaas Maes (op 120 meter). Het Sweelinck College en het Fons Vitae Lyceum bieden voortgezet onderwijs op loopafstand. Het Vondelpark is twee straten verder. De buurt is goed voorzien van restaurants en culturele instellingen. Ontdek meer over de gemeente Amsterdam.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Mar. J. Heule Makelaardij BV aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 3.250.000
Prijs per m²€ 9.939
Woonoppervlakte327m²
Perceeloppervlakte224m²
Bouwjaar1918
BuurtConcertgebouwbuurt
WijkMuseumkwartier
GemeenteAmsterdam

Locatie

De Lairessestraat 14H, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Concertgebouwbuurt

Inwoners1.875
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Concertgebouwbuurt

Woningvoorraad1.031
Gem. WOZ-waarde€ 1.373.000
Koopwoningen54%
Huurwoningen45%

Supermarkten

158 binnen 5 km

Albert Heijn
Van Baerlestraat 33A
303m
Albert Heijn
Johannes Verhulststraat 149
478m
Albert Heijn
Gerrit van der Veenstr 57
703m

Scholen

205 binnen 5 km

Hildebrand Van Loonschool
Basisonderwijs · 232 leerlingen
82m
Nicolaas Maes
Basisonderwijs · 367 leerlingen
123m
Sweelinck College
Voortgezet onderwijs · 353 leerlingen
353m

Veelgestelde vragen

Over De Lairessestraat 14H, Amsterdam

Is €3.250.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €3.250.000 is fors, maar past bij de uitzonderlijke grootte van 327 m² in de Concertgebouwbuurt. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €23.524, wat voor dit oppervlak neerkomt op circa €7,7 miljoen. De prijs is dus relatief laag per m², maar het totaalbedrag is hoog. De gemiddelde verkoopprijs in de buurt is €1.879.119, maar dat is voor kleinere woningen. Deze woning is uniek in zijn formaat.

Hoe snel worden woningen in de Concertgebouwbuurt verkocht?

Woningen in de Concertgebouwbuurt worden gemiddeld binnen 16 dagen verkocht. Dat is snel, wat duidt op een krappe markt. Voor dit specifieke appartement, met een hoge vraagprijs, kan de verkooptijd afwijken. Het is een bijzonder object dat mogelijk een specifieke koper vraagt.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 33,3% van de woningen label B, 33,3% label C en 33,3% label D of lager. Omdat het een appartement uit 1918 betreft, is het verstandig om bij bezichtiging te vragen naar het label en de isolatie.

Zijn er parkeermogelijkheden bij de De Lairessestraat?

De De Lairessestraat ligt in Amsterdam-Zuid, waar parkeren vaak betaald is en vergunningplichtig. Het is aan te raden om bij de makelaar te informeren naar parkeermogelijkheden, zoals een eigen garage of parkeervergunning.

Hoe is het openbaar vervoer in de buurt?

Het dichtstbijzijnde treinstation bevindt zich op 2,5 km afstand. Daarnaast zijn er tram- en bushaltes in de buurt, maar specifieke lijnen worden niet genoemd.

Wat voor soort mensen wonen er in de Concertgebouwbuurt?

De buurt heeft 1.875 inwoners, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,9. Er zijn 505 eenpersoonshuishoudens en 260 huishoudens met kinderen. De leeftijdsverdeling is redelijk gemêleerd, met de grootste groep tussen 25 en 45 jaar. Het is een welvarende buurt met veel koopwoningen (54%).