Appartement te koop: Hovenstraat 57, Landgraaf
Verkocht onder voorbehoud
KopenLandgraafAppartementenHovenstraat 57

Hovenstraat 57

Lauradorp, Landgraaf

€ 229.000
Buurt Lauradorp, LandgraafBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 122m²
13% groter dan gemiddeld in de buurt
PLUS op 421m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een ruim appartement met karakter in Lauradorp

Dit appartement aan de Hovenstraat 57 in Landgraaf ademt de sfeer van 1930: hoge plafonds, royale kamers en een flinke oppervlakte van 122 m². Het energielabel D geeft aan dat er nog winst te behalen valt op het gebied van isolatie, maar de basis is solide. Met een vraagprijs van €229.000 zit je aan de scherpe kant van de markt, zeker vergeleken met de gemiddelde vraagprijs van €237.273 in de buurt. Benieuwd naar andere appartementen in Landgraaf?

De buurt: Lauradorp

Lauradorp is een wijk met een mix van generaties en culturen. De enige beschikbare buurtreview is kritisch: een bewoner noemt het een 'gevaarlijke achterstandsbuurt' met criminaliteit, hangjeugd en overlast. Toch wonen er 2955 mensen, waarvan een groot deel tussen de 45 en 65 jaar. Het is een buurt met veel eengezinswoningen (86%) en een hoog percentage koopwoningen (70%). De buurt Lauradorp heeft zo zijn uitdagingen, maar ook een sterke gemeenschap.

Het dagelijks leven

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de PLUS, die om de hoek zit op 421 meter. Ook de Jumbo en Lidl zijn op loopafstand (ruim een kwartier). Basisschool De Speurneus is twee straten verder (298 meter), en Oecumenische Basisschool De Wegwijzer op 427 meter. Het treinstation ligt op 2,6 km, dus voor het OV ben je aangewezen op de bus. De gemeente Landgraaf biedt verder voldoende voorzieningen, zoals een huisartsenpraktijk op 400 meter.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Mol Makelaardij. De prijs van €229.000 is marktconform voor een appartement van deze omvang in Lauradorp.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt30 januari 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 229.000
Prijs per m²€ 1.877
Woonoppervlakte122m²
Perceeloppervlakte337m²
Bouwjaar1930
EnergielabelD
BuurtLauradorp
WijkUbach over Worms
GemeenteLandgraaf

Locatie

Hovenstraat 57, Landgraaf

Ervaringen uit de buurt

Matig · 1 bewoner

3.4
Monero
30-06-2024
Gevaarlijke achterstandsbuurt

Veel criminaliteir, chaotisch een woongroep met probleemjongeren, hangjeugd, onvoldoende parkeergelegenheid. Verschillende culturen, generaties en klasses die erg botsen. Geen natuur in de omgeving overal afval en hondenpoep het stinkt in de zomer altijd.

Buurt statistieken

Gegevens uit Lauradorp

Inwoners2.955
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Lauradorp

Woningvoorraad1.511
Gem. WOZ-waarde€ 203.000
Koopwoningen70%
Huurwoningen29%

Supermarkten

9 binnen 5 km

PLUS
Hovenstraat 128
421m
Jumbo
Vivaldipassage 5
1787m
Lidl
Vivaldipassage 7
1787m

Scholen

22 binnen 5 km

Openbare Basisschool De Speurneus
Basisonderwijs · 198 leerlingen
298m
Oecumenische Basisschool De Wegwijzer
Basisonderwijs · 356 leerlingen
427m
RKBS An d'r Put
Basisonderwijs · 180 leerlingen
639m

Veelgestelde vragen

Over Hovenstraat 57, Landgraaf

Welk energielabel heeft Hovenstraat 57?

De woning aan Hovenstraat 57 in Landgraaf heeft energielabel D.

Is €229.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de vraagprijs van €229.000 ligt onder de gemiddelde vraagprijs van €237.273 in Lauradorp en ook onder de mediaan van €239.000. De gemiddelde verkoopprijs in de buurt was de afgelopen periode €262.389, dus er is potentieel voor waardestijging. Wel is het energielabel D, wat invloed kan hebben op de maandlasten.

Hoe veilig is de buurt Lauradorp?

Uit de CBS-cijfers blijkt dat er in de buurt 83 misdrijven zijn geregistreerd. De enige buurtreview spreekt van criminaliteit, hangjeugd en overlast. Het is een aandachtspunt om zelf de sfeer te komen proeven, bijvoorbeeld op verschillende tijdstippen.

Wat is de staat van het onderhoud van dit appartement uit 1930?

Het bouwjaar 1930 betekent dat de woning karakter heeft, maar ook dat onderhoud zoals leidingen, elektra en isolatie mogelijk aan vervanging toe zijn. Het energielabel D wijst op matige isolatie. Vraag bij bezichtiging naar de onderhoudsgeschiedenis en eventuele renovaties.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand, waaronder PLUS op 421 meter. Ook basisscholen zijn dichtbij: De Speurneus op 298 meter en De Wegwijzer op 427 meter. Een huisartsenpraktijk zit op 400 meter. Het treinstation ligt op 2,6 km, dus voor treinreizen ben je iets langer onderweg.

Hoe verhoudt de prijs per m² zich tot andere woningen in de buurt?

De vraagprijs van €229.000 voor 122 m² komt neer op ongeveer €1.877 per m². Dat is lager dan het gemiddelde van €2.208 per m² in Lauradorp. Je krijgt dus relatief veel vierkante meters voor je geld, al is het energielabel D een factor om mee te wegen.

Is dit appartement geschikt voor een gezin?

Met 122 m² en een bouwjaar uit 1930 biedt het appartement ruime kamers. De buurt heeft veel eengezinswoningen en 415 huishoudens met kinderen. Wel is het goed om de buurt zelf te ervaren, gezien de kritische review over overlast.

Mol Makelaardij
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 4 bronnen