Appartement te koop: Lage Rijndijk 53B, Leiden
Verkocht onder voorbehoud
KopenLeidenAppartementenLage Rijndijk 53B

Lage Rijndijk 53B

De Kooi, Leiden

€ 239.000
Buurt De Kooi, LeidenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Hoogvliet op 484m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
37% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Leiden-Noord

Dit appartement aan de Lage Rijndijk 53B in Leiden-Noord ademt de sfeer van een oud pand uit 1890. Met 47 m² woonoppervlak is het compact, maar de hoge plafonds en klassieke details geven het ruimte. De vraagprijs van €239.000 is scherp, zeker vergeleken met het buurtgemiddelde van €419.219. Het is een van de appartementen in Leiden die betaalbaar zijn.

De Kooi: een buurt met twee gezichten

De buurt De Kooi is een levendige wijk in Leiden-Noord. Op basis van twee beoordelingen geven bewoners een 6,6. Een bewoner zegt: 'Helaas woon ik hier!' en noemt overlast en verval. Een ander zegt: 'Normaal, het is eigenlijk een normale buurt zoals je die gewoonlijk kent.' De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens (28%) en jonge mensen tussen 25 en 45 jaar (37%).

Het dagelijks leven in de straat

's Ochtends haal je brood bij de Hoogvliet om de hoek (484 m) of de Albert Heijn (523 m). Kinderen lopen naar basisschool De Springplank (482 m) of De Singel (593 m). Voor de middelbare school is het Marecollege (622 m) dichtbij. De gemeente Leiden biedt verder een bibliotheek (0,8 km) en parken op loopafstand.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Stay Vastgoed op Funda en Pararius.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 239.000
Prijs per m²€ 5.085
Woonoppervlakte47m²
Perceeloppervlakte64m²
Bouwjaar1890
EnergielabelD
BuurtDe Kooi
WijkLeiden-Noord
GemeenteLeiden

Locatie

Lage Rijndijk 53B, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 2 bewoners

5.5
W. Sanders
30-04-2025
Helaas woon ik hier!

Te weinig politie controle doet de buurt snel achteruit gaan, drugsdealers onder de brug, drugsgebruikersrond en zelfs bij slecht weer in de flat, woningbouwvereniging wenst het niet te begrijpen! Tevens veel buitenlandse bewoners in de flat en in de wijk. Burgemeester en wethouders doen er ook niets aan. Leiden Noord is in achteruit gang! Prullenbakken verdwijnen en het is normaal dat men alles maar op de grond gooit. Hondenpoep opruimen, ho maar, kun je bijna niet meer oprapen omdat het gras veel te hoog staat, zogenaamde zorg voor insecten, volgens mij een ordinaire bezuiniging. Ook de flat wordt steeds smeriger. Wel steeds de kosten verhogen maar de vluchtwegen zijn al bijna 5 jaar niet meer schoongemaakt. Positief is dat er winkels zijn op het Kooiplein en in het Gebouw is de bibliotheek en scholen, het voortgezet onderwijs aan de Sumatrastraat. Jammer dat niet alleen de regering de auto als melkkoe ziet maar de gemeente nu ook.

7.6
Yassine
31-05-2024
Normaal

Nou ja, het is eigenlijk een normale buurt zoals je die gewoonlijk kent. Echter heb je wel veel dronken soms in het park bij het weekend, en ook kinderen die veel kattenkwaad plegen. Voor de rest is het wel een gezellige buurt, maar helaas hebben wij niet zo een fijn contact met onze buren als vroeger. Mijn buurt is erg veranderd als ik het vergelijk met mijn kindertijd aangezien we een oude buurvrouw hadden die erg close was met ons. Voelde als familie..

Buurt statistieken

Gegevens uit De Kooi

Inwoners6.320
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit De Kooi

Woningvoorraad3.190
Gem. WOZ-waarde€ 307.000
Koopwoningen21%
Huurwoningen78%

Supermarkten

39 binnen 5 km

Hoogvliet
Philipsburgstraat 15
484m
Albert Heijn
Soestdijkkade 82
523m
Albert Heijn
Hooigracht 85
847m

Scholen

86 binnen 5 km

De Springplank
Basisonderwijs · 232 leerlingen
482m
De Singel
Basisonderwijs · 196 leerlingen
593m
De Viersprong
Basisonderwijs · 202 leerlingen
593m

Veelgestelde vragen

Over Lage Rijndijk 53B, Leiden

Welk energielabel heeft Lage Rijndijk 53B?

De woning aan Lage Rijndijk 53B in Leiden heeft energielabel D.

Is €239.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de vraagprijs van €239.000 ligt fors onder de gemiddelde vraagprijs in De Kooi (€419.219) en de mediaan (€395.000). Het appartement is met 47 m² wel kleiner dan het buurtgemiddelde van 94 m². De prijs per m² (€5.085) is iets lager dan het buurtgemiddelde van €5.606. Het is een scherpe prijs voor een woning in Leiden.

Hoe is de buurt De Kooi om in te wonen?

De Kooi is een stedelijke buurt (omgevingsadressendichtheid 4.344) met veel voorzieningen. Bewoners geven een 6,6. Er zijn winkels op het Kooiplein, scholen en een bibliotheek. Wel zijn er klachten over overlast en verval. Het is een gemengde buurt met veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is D. Dat is gemiddeld voor een woning uit 1890. In de buurt heeft 76,9% van de koopwoningen label D of lager. Label D betekent dat je hogere stookkosten kunt verwachten dan bij een zuiniger label. Het is niet extreem onzuinig, maar ook niet heel zuinig.

Zijn er scholen en supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand: Hoogvliet (484 m), Albert Heijn (523 m) en nog een Albert Heijn (847 m). Basisscholen zoals De Springplank (482 m) en De Singel (593 m) zijn dichtbij. Het Marecollege voor voortgezet onderwijs ligt op 622 m.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn 244 misdrijven geregistreerd. Uit bewonersreviews blijkt dat er overlast is van drugsdealers en vervuiling. Een bewoner zegt: 'Te weinig politie controle doet de buurt snel achteruit gaan.' Een ander noemt 'veel dronken soms in het park'. Het is goed om je hiervan bewust te zijn.

Wat is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 2,8 km afstand. Dat is ongeveer 35 minuten lopen of een korte busrit.