Appartement te koop: Oudezijds Achterburgwal 152C, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenOudezijds Achterburgwal 152C

Oudezijds Achterburgwal 152C

Burgwallen-Oost, Amsterdam

€ 612.000
Buurt Burgwallen-Oost, AmsterdamBekijk buurt
Dirk op 189m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
48% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Historisch appartement in het hart van Amsterdam

Dit charmante appartement uit 1767 aan de Oudezijds Achterburgwal 152C biedt een woonoppervlakte van 65 m² in het bruisende centrum van Amsterdam. Het perceel is 107 m² groot en het energielabel is C. De vraagprijs van €612.000 maakt dit een aantrekkelijke optie voor wie wil wonen in een van de meest historische straten van de stad.

Ligging in Burgwallen-Oost

Het appartement is gelegen in de buurt Burgwallen-Oost, in de wijk Burgwallen-Oude Zijde. Dit is het oudste deel van Amsterdam, met een rijke geschiedenis die teruggaat tot de 13e eeuw. De buurt telt 1.675 inwoners, waarvan maar liefst 820 eenpersoonshuishoudens (49%). Dit weerspiegelt het stedelijke karakter: slechts 100 huishoudens hebben kinderen. De bevolking bestaat voornamelijk uit mensen tussen 25 en 45 jaar (805 inwoners, 48%), gevolgd door 45-65 jaar (320 inwoners, 19%) en 15-25 jaar (300 inwoners, 18%). De mate van stedelijkheid is maximaal (score 1) met een omgevingsadressendichtheid van 7.670 adressen per km².

Voorzieningen op loopafstand

De woning is omringd door uitstekende voorzieningen. De dichtstbijzijnde supermarkt is Dirk op slechts 189 meter. Ook SPAR (256 m) en Albert Heijn (261 m) zijn binnen enkele minuten lopen. Binnen een straal van 5 km zijn maar liefst 153 supermarkten te vinden. Voor gezinnen met kinderen is er basisschool St. Antoniusschool op 381 meter (90 leerlingen), en ook De Witte Olifant (524 m) en de Burght (804 m) zijn dichtbij. Een huisartsenpraktijk bevindt zich op 0,3 km, een kinderdagverblijf op 0,4 km en een bibliotheek op 1,1 km. Het dichtstbijzijnde treinstation (Amsterdam Centraal) is 1,0 km verwijderd. Voor een dagje uit is er een park of plantsoen op 1,5 km (bijvoorbeeld het Oosterpark of Vondelpark). Ook restaurants zijn volop aanwezig, met de dichtstbijzijnde op slechts 0,1 km.

Woningmarkt in de buurt

In de buurt Burgwallen-Oost staan momenteel 3 koopappartementen te koop. De gemiddelde vraagprijs is €800.667, de mediaanprijs €612.000 (gelijk aan de prijs van deze woning). De gemiddelde prijs per m² is €8.383. De afgelopen periode werden 28 woningen verkocht met een gemiddelde verkoopprijs van €713.071 en een gemiddelde verkooptijd van 28 dagen. Dit geeft aan dat de markt redelijk actief is. Wat betreft energielabels heeft 25% van de woningen label A, 25% label C (zoals deze) en 50% label D of lager. Alle woningen in de buurt (100%) zijn gebouwd voor 1945, wat de historische charme onderstreept.

CBS-data en demografie

De woningvoorraad in de buurt bedraagt 1.024 woningen, waarvan slechts 4% eengezinswoningen en 17% koopwoningen. Dit betekent dat het overgrote deel (83%) huurwoningen zijn, wat typerend is voor de Amsterdamse binnenstad. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,4, wat past bij het hoge aantal eenpersoonshuishoudens. Leeftijdsgroepen: 0-15 jaar: 75 inwoners, 15-25 jaar: 300, 25-45 jaar: 805, 45-65 jaar: 320, 65+: 175. Het totaal aantal misdrijven in de buurt is 751, maar let op: dit getal betreft het hele jaar en alle soorten criminaliteit.

Historisch karakter en bouwjaar

Met een bouwjaar van 1767 is dit appartement een echt monument. Oudezijds Achterburgwal is een van de oudste straten van Amsterdam, bekend om zijn historische panden en levendige sfeer. Het perceel van 107 m² biedt mogelijkheden, hoewel de exacte indeling niet bekend is.

Conclusie

Dit appartement combineert historische charme met een centrale ligging en een scherpe prijs in vergelijking met het buurtgemiddelde. Of u nu een starter bent of wilt investeren, deze woning biedt een unieke kans in het hart van Amsterdam.

Bekijk ook andere appartementen in Amsterdam voor meer mogelijkheden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt13 februari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 612.000
Prijs per m²€ 9.415
Woonoppervlakte65m²
Perceeloppervlakte107m²
Bouwjaar1767
EnergielabelC
BuurtBurgwallen-Oost
WijkBurgwallen-Oude Zijde
GemeenteAmsterdam

Locatie

Oudezijds Achterburgwal 152C, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Burgwallen-Oost

Inwoners1.675
Mannen54%
Vrouwen46%

Woningmarkt

Gegevens uit Burgwallen-Oost

Woningvoorraad1.024
Gem. WOZ-waarde€ 549.000
Koopwoningen17%
Huurwoningen83%

Supermarkten

153 binnen 5 km

Dirk
Warmoesstraat 157
189m
SPAR
Warmoesstraat 98H
256m
Albert Heijn
Nieuwmarkt 18
261m

Scholen

217 binnen 5 km

St. Antoniusschool
Basisonderwijs · 90 leerlingen
381m
De Witte Olifant
Basisonderwijs · 256 leerlingen
524m
de Burght
Basisonderwijs · 387 leerlingen
804m

Veelgestelde vragen

Over Oudezijds Achterburgwal 152C, Amsterdam

Welk energielabel heeft Oudezijds Achterburgwal 152C?

De woning aan Oudezijds Achterburgwal 152C in Amsterdam heeft energielabel C.

Wat is de vraagprijs van deze woning?

De vraagprijs is €612.000.

Wat is de woonoppervlakte van het appartement?

Het appartement heeft een woonoppervlakte van 65 m².

Wat is het energielabel?

Het energielabel is C.

Wat is de gemiddelde prijs per m² in deze buurt?

De gemiddelde prijs per m² in Burgwallen-Oost is €8.383.

Hoe werkt Buurtje.nl?

Buurtje.nl aggregeert het volledige woningaanbod uit duizenden bronnen, zoals Funda, Pararius en lokale makelaars. De website is gratis te gebruiken. Buurtje.nl verkoopt of verhuurt zelf geen woningen; voor een bezichtiging of reactie wordt u doorverwezen naar de oorspronkelijke makelaar.

Welke supermarkten zijn er in de buurt?

De dichtstbijzijnde supermarkt is Dirk op 189 meter. Ook SPAR (256 m) en Albert Heijn (261 m) zijn op loopafstand.

Is de woning bereikbaar met het openbaar vervoer?

Het treinstation Amsterdam Centraal is op 1,0 km afstand, goed bereikbaar te voet of met tram/bus.

RE/MAX
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.