Appartement te koop: Raadhuisplein 30, Drachten
KopenSmallingerlandAppartementenRaadhuisplein 30

Raadhuisplein 30

Drachten centrum, Smallingerland

€ 469.000
Buurt Drachten centrum, DrachtenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A+
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 124m²
124m² woonoppervlakte
Albert Heijn op 73m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een ruim appartement midden in Drachten

Dit appartement aan het Raadhuisplein combineert de levendigheid van het centrum met een verrassend rustige woonomgeving. Met 124 m² woonoppervlak en energielabel A+ is het een comfortabele en duurzame woning. De vraagprijs van €469.000 is aan de hoge kant vergeleken met andere appartementen in Smallingerland, maar de ruime opzet en het bouwjaar 2014 verklaren dat.

De buurt: Drachten centrum

De buurt Drachten centrum wordt door bewoners gewaardeerd om de sociale sfeer. Een bewoner zegt: "Mensen groeten elkaar hier eigenlijk altijd. Veel kinderen die hier buiten op straat leuk spelen! Dat geeft een vertrouwd en veilig gevoel." De buurt telt veel 65-plussers en eenpersoonshuishoudens, maar ook gezinnen met kinderen. Het is een stedelijke omgeving met alle voorzieningen dichtbij.

Het dagelijks leven

Voor de dagelijkse boodschappen loop je zo naar de Albert Heijn, die om de hoek zit op 73 meter. Ook de Dirk en Aldi zijn op loopafstand. Basisschool De Swetten is twee straten verder, en het voortgezet onderwijs (OSG Singelland - Drachtster Lyceum) is op tien minuten lopen. De gemeente Smallingerland biedt verder ruime recreatiemogelijkheden.

Aanbod

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Lamberink aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt17 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 469.000
Prijs per m²€ 3.782
Woonoppervlakte124m²
Perceeloppervlakte6539m²
Bouwjaar2014
EnergielabelA+
BuurtDrachten centrum
WijkCentrum
GemeenteSmallingerland

Locatie

Raadhuisplein 30, Drachten

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 1 bewoner

9.0
Anna van der Kooi - de Wagt
10-04-2025
Een kindvriendelijke, rustige en sociale buurt en dat terwijl deze buurt in het centrum is!

Mensen groeten elkaar hier eigenlijk altijd. Veel kinderen die hier buiten op straat leuk spelen! Dat geeft een vertrouwd en veilig gevoel. Daarom een ruim voldoende op veiligheid en gemeenschap! En de straten zien er ook altijd netjes uit en daarom vind ik de hygiëne ook ruim voldoende! Winkels, scholen en andere voorzieningen allemaal op loop/fiets afstand en goed bereikbaar, daarom daar ook een ruim voldoende op onderwijs, huisvestiging, voorzieningen en bereikbaarheid. Groen heb ik iets later, wel voldoende. Maar omdat wij natuurlijk in het centrum wonen heb je minder groen. Er staan hier wel bomen en een paar parkjes, maar ik kom zelf van het platteland en dan is dit wel heel anders. Maar vind het wel voldoende! Het is gewoon heerlijk wonen in onze buurt!

Buurt statistieken

Gegevens uit Drachten centrum

Inwoners1.365
Mannen45%
Vrouwen55%

Woningmarkt

Gegevens uit Drachten centrum

Woningvoorraad917
Gem. WOZ-waarde€ 241.000
Koopwoningen39%
Huurwoningen61%

Supermarkten

16 binnen 5 km

Albert Heijn
De Marke 33
73m
Dirk
De Marke 51
222m
Aldi
Markt 67
283m

Scholen

43 binnen 5 km

Katholieke Jenaplan Basisschool St. Lukas
Basisonderwijs · 374 leerlingen
396m
OSG Singelland - Drachtster Lyceum
Voortgezet onderwijs · 1180 leerlingen
451m
De Zwaai
Speciaal onderwijs · 68 leerlingen
466m

Veelgestelde vragen

Over Raadhuisplein 30, Drachten

Welk energielabel heeft Raadhuisplein 30?

De woning aan Raadhuisplein 30 in Drachten heeft energielabel A+.

Is de prijs van €469.000 reëel voor deze buurt?

De vraagprijs ligt 35% boven de gemiddelde vraagprijs van €346.667 in Drachten centrum. De woning is echter groter (124 m²) en heeft energielabel A+, terwijl het gemiddelde in de buurt lager is. De prijs per m² is met €3.782 hoger dan het buurtgemiddelde van €2.589, maar het appartement is ook van 2014 en centraal gelegen.

Hoe is de buurt Drachten centrum qua veiligheid en sfeer?

Uit de buurtreview blijkt dat bewoners de buurt als veilig en sociaal ervaren. Er wordt veel gegroet en kinderen spelen buiten. Het aantal misdrijven is 257, maar dat is inclusief winkeldiefstallen in het centrum. De algehele sfeer wordt als prettig omschreven.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, alle dagelijkse voorzieningen zijn op loopafstand. De dichtstbijzijnde supermarkt (Albert Heijn) is op 73 meter, en er zijn meerdere scholen, waaronder basisscholen en voortgezet onderwijs, binnen 500 meter. Ook een huisartsenpraktijk en bibliotheek zijn dichtbij.

Hoe is het energielabel A+ te duiden?

Energielabel A+ is zeer zuinig. Dat betekent lage energiekosten in vergelijking met oudere woningen. In de buurt heeft 33,3% van de koopwoningen label A+ of beter, dus dit appartement scoort bovengemiddeld goed.

Wat is de gemiddelde verkoopprijs in deze buurt?

In de afgelopen periode zijn 15 koopwoningen verkocht in Drachten centrum, met een gemiddelde verkoopprijs van €329.567. De gemiddelde vraagprijs ligt op €346.667. Dit appartement is met €469.000 duurder, maar ook groter en energiezuiniger.

Hoe ver is het treinstation?

Het treinstation bevindt zich op 19,3 km afstand. Dat is relatief ver, dus voor treinreizen ben je aangewezen op de auto of bus. De buurt is echter goed bereikbaar met andere vervoersmiddelen.