Appartement te koop: Rijnstraat 217-2, Amsterdam
Onder bod
KopenAmsterdamAppartementenRijnstraat 217-2

Rijnstraat 217-2

Rijnbuurt-Oost, Amsterdam

€ 698.000
Buurt Rijnbuurt-Oost, AmsterdamBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Albert Heijn op 168m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
46% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Rijnstraat 217-2, Amsterdam

Dit appartement uit 1935 in de Rijnbuurt-Oost heeft een klassieke uitstraling met moderne allure. Met 80 m² woonoppervlak is het flink ruimer dan veel andere appartementen in Amsterdam. De vraagprijs van €698.000 is aan de hoge kant, maar past bij de royale oppervlakte en de gewilde locatie.

Rijnbuurt-Oost

De buurt Rijnbuurt-Oost is een levendige stadswijk met veel jonge bewoners en een hoog voorzieningenniveau. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat typerend is voor een zeer stedelijk gebied. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: veel eenpersoonshuishoudens en een jonge bevolking.

Leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn om de hoek (168 m) of de Vomar (189 m). Ook een Aldi is twee straten verder (301 m). Voor schoolgaande kinderen zijn er meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Daltonbasisschool De Rivieren en IBS Elif Amsterdam, beide op vijf minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt verder talloze voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Eveline Deken Makelaar O.G. op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 698.000
Prijs per m²€ 8.725
Woonoppervlakte80m²
Perceeloppervlakte191m²
Bouwjaar1935
EnergielabelC
BuurtRijnbuurt-Oost
WijkRijnbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Rijnstraat 217-2, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Rijnbuurt-Oost

Inwoners2.695
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Rijnbuurt-Oost

Woningvoorraad1.524
Gem. WOZ-waarde€ 525.000
Koopwoningen30%
Huurwoningen70%

Supermarkten

147 binnen 5 km

Albert Heijn
Rijnstraat 139
168m
Vomar
Rijnstraat 154-1
189m
Aldi
Gaaspstraat 41
301m

Scholen

175 binnen 5 km

IBS Elif Amsterdam
Basisonderwijs · 195 leerlingen
357m
Daltonbasisschool De Rivieren
Basisonderwijs · 252 leerlingen
357m
PI-school Professor Waterink Zuid
Speciaal onderwijs · 66 leerlingen
391m

Veelgestelde vragen

Over Rijnstraat 217-2, Amsterdam

Welk energielabel heeft Rijnstraat 217-2?

De woning aan Rijnstraat 217-2 in Amsterdam heeft energielabel C.

Is €698.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €698.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt van €635.565, maar het appartement is met 80 m² ook 43% groter dan het buurtgemiddelde van 56 m². De prijs per m² is €8.725, wat hoger is dan het gemiddelde van €8.482 in de buurt. Gezien de ruime oppervlakte en de centrale ligging is de prijs marktconform.

Hoe is de buurt Rijnbuurt-Oost om in te wonen?

Rijnbuurt-Oost is een zeer stedelijke wijk met een hoge dichtheid aan voorzieningen. Er wonen veel jonge mensen en eenpersoonshuishoudens. De buurt heeft een levendig karakter met winkels, restaurants en parken op loopafstand. Het aantal misdrijven is met 93 per jaar relatief laag voor een stadswijk.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. Je kunt verwachten dat de stookkosten gemiddeld zijn voor een appartement uit 1935. Label C is een acceptabel niveau, maar het is goed om te weten dat er mogelijk nog verbeteringen mogelijk zijn, zoals dubbel glas of betere isolatie.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Daltonbasisschool De Rivieren en IBS Elif Amsterdam liggen beide op ongeveer 350 meter. Ook is er een school voor speciaal onderwijs, PI-school Professor Waterink Zuid, op 391 meter. Voor voortgezet onderwijs is de dichtstbijzijnde school op 300 meter.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,5 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. De auto is ook een optie, maar parkeren in de stad kan een uitdaging zijn.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In de buurt Rijnbuurt-Oost worden woningen gemiddeld binnen 42 dagen verkocht. Dat is een indicatie van een redelijk actieve markt. Dit appartement is pas net te koop, dus de verkooptijd is nog niet bekend.