Rijnbeek

Rijnbeek, Venlo – “Beter kan niet”

Buurt in Venlo

8.3
Bewoners geven Rijnbeek een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Rijnbeek heeft 1.690 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 977 woningen in RijnbeekMomenteel staan er 14 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in RijnbeekOp basis van geregistreerde woningen

Rijnbeek bevindt zich in de provincie Limburg, in de gemeente Venlo, in de wijk Venlo-Oost-Noord De buurt heeft een totaal oppervlakte van 44 hectare, waarvan 44 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU09831302. Het postcodegebied is 5913AS-5913XH.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als zeer goed met een score van 8.3. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Beter kan niet'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Rijnbeek telt 1.690 inwoners. Hiervan is 48,5% man en 51,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (29,3%). De overige leeftijden zijn 28,7% voor '65 jaar of ouder', 21,9% voor '45 tot 65 jaar', 10,4% voor '0 tot 15 jaar' en 9,8% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 47,9% is ongehuwd, 34,6% is gehuwd, 10,1% is gescheiden en 7,4% is verweduwd. 1.245 inwoners komen uit Nederland, 335 komen uit Europa en 110 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 955 huishoudens in Rijnbeek. 51,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 28,3% huishoudens zonder kinderen en 20,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,8 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Rijnbeek zijn er 1.500 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €36.500, wat €5.700 (14%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €32.400, wat €2.500 (7%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Rijnbeek zijn hoogopgeleid. 36,9% heeft HBO of WO, 36,1% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 27,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.690 inwoners heeft ongeveer 76% betaald werk, wat neerkomt op 1.284 mensen. Dit is 4% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (90%), terwijl 10% als zelfstandige actief is. In Rijnbeek ontvangt 30% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 440 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Rijnbeek zijn er 977 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €311.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 39% huurwoningen en 61% koopwoningen. Van de woningen is 62% in particulier bezit, 14% in handen van woningcorporaties en 24% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Rijnbeek zijn 1950-1970 (68%) en 2010-2020 (12%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 12 woningen te koop in Rijnbeek. De nieuwste aangeboden woning is Gulikstraat 110 door Poels Makelaars. Afgelopen jaar zijn er 147 woningen verkocht in Rijnbeek. Een woning werd gemiddeld in 62 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Rijnbeek was afgelopen jaar €308.660. Dit is 1% lager dan de gemiddelde WOZ-waarde van €311.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €2.997.

Huurwoningen

Er is 1 woningen te huur in Rijnbeek. De meest recentelijke woning is Gulikstraat 210 aangeboden door Hauzer & Partners Vastgoed Makelaardij op Pararius. Het afgelopen jaar zijn er 4 woningen verhuurd in Rijnbeek. Een aanbod werd gemiddeld in 30 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Rijnbeek was afgelopen jaar €1.221 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €16 per maand.

Energie

In Rijnbeek zijn er 646 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (28%), C (19%) en D (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Rijnbeek 2.390 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 6% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 780 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 3% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Groenstraat
  • Robinia
  • Burgemeester van Liebergenstraat
  • Gulikstraat
  • Goltziusstraat
  • Laaghuisweg
  • Vinckenhofstraat
  • Waterpark
  • Prunus
  • Amelanchier
  • Krefeldseweg
  • Hertog Eduardstraat
  • Hertog Reinoudsingel
  • Familiekerk
  • Bourgondiëstraat
  • Wildveld
  • Hoogmolenweg
  • Wildveldstraat
  • Akkerwinde
  • Rijnbeekstraat
  • Belletablestraat
  • Burgemeester Mulderstraat
  • Karel van Egmondstraat
  • Laaghuissingel
  • Eugeniasingel
  • Schaapsdijkweg

Voorzieningen

Huisarts
1,4 km
Apotheek
1,2 km
Ziekenhuis
3,4 km
Supermarkt
0,4 km
Treinstation
1,6 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,3 km
Middelbare school
1,6 km
Bekijk woningen in Rijnbeek

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Rijnbeek

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.3
Bewoners geven Rijnbeek een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Rijnbeek

Praat mee
8.3
DnHannes
Gezin · Overig
22-01-2025
Beter kan niet

Al het goeie van een dorp net naast het centrum van de stad!

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
490Eenpersoonshuishoudens
270Huishoudens zonder kinderen
195Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€32.400 P.J.gemiddeld per inwoner7% onder landelijk gemiddelde
€36.500 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger14% onder landelijk gemiddelde
90%van de werkenden is in loondienst
10%van de werkenden is zelfstandig
76%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Rijnbeek
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Rijnbeek

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€278.222
gemiddeld▼ 6,7%
€285.000
mediaan▲ 10,0%
9 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€3.411
gemiddeld▼ 4,2%
€3.159
mediaan▼ 5,2%
-42% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
63 dagen ▼ 14,6%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
139
verkopen in afgelopen jaar
92 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-42%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Rijnbeek
780
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Rijnbeek
2.390
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Rijnbeek

Hoe ziet de woningvoorraad in Rijnbeek eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 75% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (59%).

Wat kost een koopwoning in Rijnbeek?

Een koopwoning in Rijnbeek werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €306.576 (€3.510 per m²). Daarmee ligt het 42% onder het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 7%.

Wat voor mensen wonen er in Rijnbeek?

Buurt Rijnbeek telt 1.690 inwoners. Opvallend: 51% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Rijnbeek?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Rijnbeek is minder zuinig: 28% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 780 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Rijnbeek?

Vanuit Rijnbeek bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,4 km, een huisarts op 1,4 km, een treinstation op 1,6 km, een basisschool op 0,3 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel huizen worden aangeboden in Rijnbeek?

Op dit moment vind je in Rijnbeek 14 koopwoningen en 1 huurwoningen.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen