Bekijk de regio Bekijk op de kaart

Koopwoningen Rijnbeek, Venlo

Bekijk het actuele aanbod koopwoningen in Rijnbeek en ontdek of deze buurt in Venlo-Oost bij jou past op basis van buurtscores en bewonersreviews.

18 koopwoningen gevonden uit 9 bronnen
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Prijs: hoog naar laag
Prijs: laag naar hoog
Grootste eerst
Kleinste eerst

Huizenprijzen en marktcijfers in Rijnbeek, Venlo

Rijnbeek is een buurt waar de meerderheid van de woningen koopwoningen zijn: 59% koop tegenover 41% huur. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op €279.000, wat iets onder het gemeentelijk gemiddelde van €285.000 valt en een stuk lager is dan het wijkgemiddelde van Venlo-Oost-Noord (€337.000). Dat maakt Rijnbeek binnen de wijk een relatief betaalbare optie. In de afgelopen twaalf maanden wisselden 49 woningen van eigenaar tegen een gemiddelde koopprijs van €327.633. De bandbreedte liep uiteen van €195.000 tot €615.000, wat laat zien dat er zowel compacte appartementen als ruimere eengezinswoningen worden verkocht. Met een gemiddeld woonoppervlak van 99 m² komt de prijs per vierkante meter uit op circa €3.310. De woningvoorraad telt 976 woningen, waarvan een aanzienlijk deel appartementen en rijtjeswoningen uit de jaren zeventig en tachtig. Bekijk het actuele overzicht bovenaan deze pagina voor de laatste vraagprijzen en verkooptijden.

Wonen in Rijnbeek: dorps gevoel vlak bij het centrum

Rijnbeek ligt aan de oostkant van Venlo, ingeklemd tussen de Stalbergerbeek en de doorgaande Groenstraat. Het is een buurt die dorps aanvoelt, maar waar je binnen een paar minuten fietsen in het centrum van Venlo bent. Die combinatie vat bewoner DnHannes goed samen: "Al het goeie van een dorp net naast het centrum van de stad!" Die review leverde een totaalscore van 8,2 uit 10 op, met opvallend hoge cijfers voor veiligheid (9,0) en onderwijs (9,0).

Het straatbeeld wordt bepaald door een mix van rijtjeswoningen, twee-onder-een-kappers en meergezinsflats, grotendeels gebouwd in de jaren zeventig en tachtig. Langs de randen van de buurt vind je ook nieuwere appartementen. De Groenstraat vormt de levensader met diverse dagelijkse voorzieningen: een Albert Heijn, bakkers, kappers en kleine horecazaken. Voor een groter winkelaanbod rijd je in vijf minuten naar het centrum of naar winkelcentrum Makado in Venlo-Zuid. Basisschool De Zonnewijzer ligt in de buurt, en voor voortgezet onderwijs zijn het Valuascollege en College Den Hulster goed bereikbaar.

Qua groen scoort Rijnbeek prima. Het Stalbergpark en het groengebied langs de Stalbergerbeek bieden wandel- en hardlooproutes, en sportpark De Vossener ligt op loopafstand voor wie lid wil worden van een voetbal- of tennisvereniging. De bereikbaarheid is goed: buslijnen richting station Venlo en het centrum stoppen langs de Groenstraat, en met de auto zit je via de Eindhovenseweg snel op de A67 richting Eindhoven of de A73 richting Nijmegen. Station Venlo is op fietsafstand (circa tien minuten), wat handig is voor forenzen richting Eindhoven of Roermond.

De bevolking is gemengd. De grootste leeftijdsgroep is 65-plus (510 personen), maar er wonen ook veel 25- tot 45-jarigen (505). Bijna de helft van de huishoudens is eenpersoons, wat past bij het grote aandeel appartementen. Het gemiddeld inkomen van €32.800 ligt op het niveau van de gemeente, maar onder dat van de bredere wijk (€37.300). Wie meer ruimte en een hoger prijssegment zoekt, kan kijken naar Stalberg-West of de buurt Groeneveld. Zoek je juist een wat stedelijker alternatief, dan is Groenstraat-Noord het bekijken waard. Meer reviews en buurtdata vind je op de hoofdpagina van Rijnbeek.

Past een koophuis in Rijnbeek bij jou?

Met een instapprijs rond €195.000 voor een appartement is Rijnbeek interessant voor starters die in Venlo willen kopen zonder direct naar de stadsrand te hoeven. De relatief lage WOZ-waarde ten opzichte van de wijk maakt de maandlasten overzichtelijk. Voor senioren is de buurt aantrekkelijk door de hoge veiligheidsscore en de nabijheid van voorzieningen op de Groenstraat. Gezinnen profiteren van de goede onderwijsvoorzieningen en het groen, al is het aanbod eengezinswoningen beperkter dan in bijvoorbeeld Hogekamp. Houd er rekening mee dat populaire woningen snel gaan en dat overbieden voorkomt. Wie flexibeler wil zijn, kan ook huurwoningen in Rijnbeek als tussenoplossing overwegen.

Wat bewoners zeggen over Rijnbeek

Rijnbeek scoort een 8,2 uit 10 op basis van bewonerservaringen. De hoogste deelscores gaan naar veiligheid (9,0) en onderwijs (9,0), terwijl bereikbaarheid, gemeenschap, groen, huisvesting, schoonheid en voorzieningen allemaal een 8,0 krijgen. Bewoner DnHannes vat het kernachtig samen: "Beter kan niet." Dat is natuurlijk één stem, dus als je meer ervaringen wilt lezen of zelf een review wilt achterlaten, bekijk dan de beoordelingspagina van Rijnbeek.

Koopwoningen vergelijken rond Rijnbeek en Venlo-Oost

Een woning kopen in Rijnbeek is één optie, maar het loont om ook omliggende buurten te vergelijken. Buurtje.nl bundelt woningaanbod van meer dan 1.500 bronnen en combineert dat met buurtscores en bewonersreviews, zodat je niet alleen de woning maar ook de buurt kunt beoordelen. Bekijk het aanbod in de hele wijk via koopwoningen in Venlo-Oost-Noord, of verbreed je zoektocht naar Venlo-Centrum of Venlo-Oost-Zuid. Voor een compleet overzicht van alle koopwoningen in Venlo kun je ook op gemeenteniveau zoeken. Meer informatie over de gemeente vind je op de website van gemeente Venlo.

Veelgestelde vragen

Wat kost een koophuis in Rijnbeek?

De gemiddelde koopprijs in Rijnbeek lag het afgelopen jaar op €327.633. De goedkoopste woningen gingen voor circa €195.000 weg, terwijl de duurste rond €615.000 kostten. Met een gemiddeld oppervlak van 99 m² komt de prijs per vierkante meter uit op ongeveer €3.310.

Wat is de WOZ-waarde in Rijnbeek?

De gemiddelde WOZ-waarde in Rijnbeek is €279.000. Dat is vergelijkbaar met het gemeentelijk gemiddelde van Venlo (€285.000), maar lager dan het wijkgemiddelde van Venlo-Oost-Noord (€337.000). Rijnbeek is daarmee een van de betaalbaarder buurten binnen de wijk.

Hoe is het wonen in Rijnbeek?

Rijnbeek heeft een dorps karakter met de voordelen van de stad op fietsafstand. Bewoners geven de buurt een 8,2 uit 10, met hoge scores voor veiligheid (9,0) en onderwijs (9,0). De Groenstraat biedt dagelijkse voorzieningen en er is veel groen in de directe omgeving.

Is Rijnbeek geschikt voor senioren?

Ja, Rijnbeek is populair bij 65-plussers. Met 510 inwoners is dat de grootste leeftijdsgroep. De buurt scoort hoog op veiligheid (9,0) en voorzieningen liggen op loopafstand langs de Groenstraat. Er zijn zowel gelijkvloerse appartementen als seniorengeschikte woningen beschikbaar.

Hoe is de bereikbaarheid van Rijnbeek?

Rijnbeek is goed bereikbaar. Langs de Groenstraat stoppen bussen richting station Venlo en het centrum. Met de fiets ben je in circa tien minuten op het station. Met de auto bereik je snel de A67 en A73 via de Eindhovenseweg.

Welk type woningen staan er te koop in Rijnbeek?

Het aanbod in Rijnbeek bestaat vooral uit rijtjeswoningen en appartementen uit de jaren zeventig en tachtig. Daarnaast zijn er twee-onder-een-kappers en nieuwere appartementen aan de randen van de buurt. Een appartement kopen in Rijnbeek kan al vanaf circa €195.000.

Zijn er goede scholen in en rond Rijnbeek?

Ja, onderwijs scoort een 9,0 bij bewoners. Basisschool De Zonnewijzer ligt in de buurt en voor voortgezet onderwijs zijn het Valuascollege en College Den Hulster goed bereikbaar. Ook kinderopvanglocaties zijn in de directe omgeving aanwezig.

Ervaringen uit Rijnbeek
Zeer goed · 1 bewoner
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Hoogste score
Laagste score
8.3
DnHannes
Gezin · Overig
22-01-2025
Beter kan niet

Al het goeie van een dorp net naast het centrum van de stad!

KoopHuur
Filters
Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk