Bekijk de regio Bekijk op de kaart

Koopwoningen Zuilen-Noord, Utrecht

Bekijk het actuele aanbod koopwoningen in Zuilen-Noord en ontdek via buurtdata en bewonersreviews of deze Utrechtse buurt bij jou past.

14 koopwoningen gevonden uit 10 bronnen
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Prijs: hoog naar laag
Prijs: laag naar hoog
Grootste eerst
Kleinste eerst

Huizenprijzen en marktcijfers Zuilen-Noord, Utrecht

De koopmarkt in Zuilen-Noord is compacter dan je op basis van de buurtgrootte zou verwachten. Van de 1.698 woningen is 47% koopwoning, de rest is huur. Een flink deel daarvan is corporatiebezit (36%), wat de buurt een gemengd karakter geeft. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op €401.000, nagenoeg gelijk aan het wijkgemiddelde van Noordwest (€400.000), maar duidelijk onder het Utrechtse gemiddelde van €458.000. Dat verschil vertaalt zich niet één-op-één in de verkoopprijzen: over de afgelopen twaalf maanden werden 26 woningen verkocht tegen een gemiddelde koopprijs van €503.154, met een bandbreedte van €239.000 tot €950.000. De gemiddelde woonoppervlakte lag op 96 m², wat neerkomt op een prijs van circa €5.240 per vierkante meter. Het aanbod varieert van bescheidener eengezinswoningen en portiekflats tot ruimere hoekwoningen. Voor de actuele vraagprijzen en verkooptijden kun je het overzicht bovenaan deze pagina raadplegen.

Wonen in Zuilen-Noord, Utrecht

Zuilen-Noord is een naoorlogse volksbuurt aan de noordwestkant van Utrecht, gebouwd in de jaren vijftig en zestig. De straten liggen in een strak grid, de woningen zijn overwegend rijwoningen en portiekflats van twee tot drie lagen, met hier en daar een bredere hoekwoning. Het is geen buurt die je bezoekt voor de architectuur of de terrassen, maar voor mensen die in Utrecht willen wonen zonder Utrechtse binnenstad-prijzen te betalen, biedt ze een realistische instap.

De sfeer is nuchter en volkse, met een bevolking die relatief jong is: de groep tussen 25 en 45 jaar is het grootst (ruim 1.270 inwoners), en eenpersoonshuishoudens zijn de meest voorkomende huishoudensvorm. Dat zegt iets over wie hier woont: jonge werkenden, starters, mensen die de stad praktisch benaderen. Het gemiddeld inkomen ligt op €37.900, iets boven het wijkgemiddelde maar onder het Utrechts gemiddelde van €42.000.

Qua voorzieningen is de buurt functioneel maar sober. Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij supermarkten langs de Amsterdamsestraatweg, de grote verkeersader die de buurt aan de zuidkant begrenst. Die straat heeft ook enkele winkels, een apotheek en basisscholen in de directe omgeving. De onderwijsscore in de bewonersreviews is opvallend hoog (10/10), wat erop wijst dat ouders tevreden zijn over de schoolkeuze in de buurt. Groen is echter een pijnpunt: de score voor groen staat op 4,5 uit 10. Een bewoner schrijft: "Weinig groen. Bijna geen horeca, terrasje." Wie een park om de hoek of een levendig terrassenplein zoekt, moet eerlijk gezegd even doorlopen naar aangrenzende buurten of richting het centrum.

De bereikbaarheid is redelijk goed en scoort een 7,0. Buslijnen langs de Amsterdamsestraatweg verbinden de buurt snel met Utrecht Centraal, op circa tien tot vijftien minuten reistijd. Met de fiets ben je in een kwartier in het centrum. Via de Rijksweg A2 en de Ring Utrecht is de buurt ook per auto goed ontsloten. Parkeren is in de meeste straten nog relatief goed te doen, al neemt de druk toe.

De totale bewonersscore staat op 6,0 uit 10, gebaseerd op reviews via de buurtpagina van Zuilen-Noord. Gemeenschapszin scoort relatief goed (7,5), maar schoonheid en het uiterlijk van de buurt scoren laag (4,5). Een bewoner omschrijft het zo: "Veel afval, geen gezellige buurt. Veel vuil bij de vuilnisbakken. Honden poep op het enige grasveldje." Dat is een eerlijk signaal: de openbare ruimte vraagt aandacht en de buurt heeft nog geen uitgesproken gezellig karakter gekregen.

Vergeleken met nabijgelegen buurten als Ondiep of Pijlsweerd-Noord is Zuilen-Noord iets rustiger en minder in transitie. Buurten als 2e Daalsebuurt en omgeving liggen dichter bij het centrum en kennen hogere prijzen. Zuilen-Noord zit in een segment dat betaalbaarder is maar ook minder verfijnd.

Voor wie is een koophuis in Zuilen-Noord interessant?

Starters die in Utrecht willen kopen maar niet het budget hebben voor de binnenstad of Oost, vinden hier een realistischere instap. De bandbreedte van €239.000 tot €950.000 laat zien dat er ook bescheidener woningen beschikbaar komen. Jonge gezinnen die de scholen waarderen maar geen hoge verwachtingen hebben van groen en horeca, kunnen hier goed terechtkomen. Wie op zoek is naar een buurt met veel sfeer, terrassen en parken, past hier minder goed. Hou rekening met concurrentie bij aantrekkelijk geprijsde woningen: het aanbod is beperkt. Wie twijfelt of kopen het juiste moment is, kan ook kijken naar huurwoningen in Zuilen-Noord als tijdelijk alternatief.

Wat bewoners zeggen over Zuilen-Noord

De buurt krijgt een gemiddelde score van 6,0 uit 10. Bereikbaarheid (7,0) en gemeenschapszin (7,5) zijn de sterkste punten. Groen (4,5) en schoonheid (4,5) scoren het laagst. Een bewoner schrijft: "Veel afval, geen gezellige buurt. Veel geluid. Weinig groen." De onderwijsscore springt er positief uit met een 10. Alle beoordelingen en deelscores zijn te vinden op de overzichtspagina van Zuilen-Noord. De gemeente Utrecht werkt aan leefbaarheidsplannen voor dit soort naoorlogse buurten; meer informatie vind je op de website van de gemeente Utrecht.

Koopwoningen vergelijken in en rond Zuilen-Noord

Op Buurtje.nl vind je koopwoningen in Zuilen-Noord gecombineerd met buurtscores, bewonersreviews en wijkdata, samengesteld uit meer dan 1.500 bronnen. Zo kun je niet alleen woningen vergelijken, maar ook buurten. Bekijk het volledige aanbod in de wijk Noordwest of verbreed je zoekopdracht naar alle koopwoningen in Utrecht. Wil je andere smaken vergelijken? Kijk ook eens naar Nijenoord Hoogstraat en omgeving, Overvecht of West.

Veelgestelde vragen

Wat kost een koophuis in Zuilen-Noord?

Over de afgelopen twaalf maanden werden 26 woningen verkocht in Zuilen-Noord, met een gemiddelde koopprijs van €503.154. De bandbreedte loopt van €239.000 tot €950.000, afhankelijk van type en staat van de woning. De gemiddelde woonoppervlakte was 96 m², wat neerkomt op circa €5.240 per vierkante meter. Voor de actuele vraagprijzen en verkooptijden kun je het woningaanbod bovenaan deze pagina raadplegen.

Wat is de WOZ-waarde in Zuilen-Noord?

De gemiddelde WOZ-waarde in Zuilen-Noord bedraagt €401.000. Dat is vrijwel gelijk aan het gemiddelde van de wijk Noordwest (€400.000), maar ligt duidelijk onder het Utrechtse gemeentegemiddelde van €458.000. Die lagere WOZ-waarde weerspiegelt de naoorlogse woningvoorraad en het gemengde huur-koopkarakter van de buurt.

Hoe is het wonen in Zuilen-Noord?

Zuilen-Noord is een nuchtere, naoorlogse buurt aan de noordwestkant van Utrecht met een overwegend jonge bevolking. De sfeer is functioneel en volksbuurtachtig, zonder veel horeca of groen. Bewoners waarderen de bereikbaarheid en gemeenschapszin, maar zijn kritisch over de netheid van de openbare ruimte en het gebrek aan groen. De totale bewonersscore staat op 6,0 uit 10.

Is Zuilen-Noord geschikt voor starters en jonge gezinnen?

Zuilen-Noord trekt relatief veel jonge bewoners tussen 25 en 45 jaar en heeft de meeste eenpersoonshuishoudens. Voor starters die in Utrecht willen kopen zonder de hoogste budgetten biedt de buurt een realistischere instap dan het centrum of Oost. Jonge gezinnen kunnen profiteren van de goed gewaardeerde scholen in de buurt, al is het groengebrek een aandachtspunt voor wie met kinderen buiten wil spelen.

Hoe is de bereikbaarheid van Zuilen-Noord?

De bereikbaarheid van Zuilen-Noord scoort een 7,0 in de bewonersreviews. Buslijnen langs de Amsterdamsestraatweg brengen je in tien tot vijftien minuten naar Utrecht Centraal. Per fiets is het centrum in een kwartier bereikbaar. Met de auto sluit de buurt goed aan op de Ring Utrecht en de A2. Parkeren is in de meeste straten nog relatief goed mogelijk.

Welk type woningen staan te koop in Zuilen-Noord?

Het aanbod bestaat voornamelijk uit naoorlogse rijwoningen en portiekflats, gebouwd in de jaren vijftig en zestig. Hier en daar zijn bredere hoekwoningen beschikbaar. De gemiddelde oppervlakte van verkochte woningen lag het afgelopen jaar op 96 m². Wie een appartement wil kopen in Zuilen-Noord heeft keuze uit portiekflats, terwijl eengezinswoningen iets meer ruimte bieden. Het aanbod is beperkt: er werden 26 woningen verkocht in twaalf maanden.

Hoe veilig is Zuilen-Noord?

Veiligheid scoort een 6,5 uit 10 in de bewonersreviews, wat net boven het gemiddelde ligt maar ruimte voor verbetering laat. Bewoners noemen geluidsoverlast en vervuiling van de openbare ruimte als aandachtspunten. De buurt is geen probleemwijk, maar wie een rustige en schone woonomgeving zoekt, moet rekening houden met deze kanttekeningen. De gemeente Utrecht heeft plannen voor de leefbaarheid in naoorlogse buurten.

Ervaringen uit Zuilen-Noord
Voldoende · 2 bewoners
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Hoogste score
Laagste score
5.0
F
Overig · Tussenwoning
15-09-2024
Veel afval, geen gezellige buurt

Veel vuil bij de vuilnisbakken. Honden poep op het enige grasveldje in de buurt. Veel geluid. Weinig groen. Bijna geen horeca, terrasje.

7.0
Ge bouman
21-10-2023
Vind de buurt ongezellig

Er is weinig hier in de buurt vooral voor kinderen

KoopHuur
Filters
Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk