Hoekwoning te koop: Bemuurde Weerd O.Z. 56, Utrecht
KopenUtrechtHoekwoningenBemuurde Weerd O.Z. 56

Bemuurde Weerd O.Z. 56

Lauwerecht, Utrecht

€ 2.750.000
Buurt Lauwerecht, UtrechtBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 450m²
374% groter dan gemiddeld in de buurt
Jumbo op 216m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
52% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een monumentaal hoekhuis aan de Bemuurde Weerd

Dit 19e-eeuwse hoekhuis aan de Bemuurde Weerd O.Z. is een van de grotere woningen in Utrecht. Met 450 m² woonoppervlak en een perceel van 670 m² biedt het ruimte die je zelden ziet in de stad. De vraagprijs van €2.750.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de historische uitstraling. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor hoekwoningen in Utrecht ligt lager, maar dit is geen gemiddeld huis.

De buurt Lauwerecht

De woning staat in buurt Lauwerecht, een stedelijke wijk met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud. De omgevingsadressendichtheid is hoog (5774 adressen per km²), wat typerend is voor het centrum van Utrecht. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de buurt staat bekend om zijn historische panden en levendige straten. De meeste woningen in de buurt zijn na 2010 gebouwd, maar dit pand uit 1870 is een uitzondering.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Jumbo op twee straten verder (216 m) of de Albert Heijn om de hoek (251 m). Ook zijn er meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Openbare Basisschool De Koekoek (288 m) en Montessori Kind Centrum LEF (378 m). De gemeente Utrecht biedt verder tal van voorzieningen, van restaurants tot parken, allemaal binnen tien minuten lopen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Grifhorst Makelaardij Exclusief op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.750.000
Prijs per m²€ 6.111
Woonoppervlakte450m²
Perceeloppervlakte670m²
Bouwjaar1870
BuurtLauwerecht
WijkNoordoost
GemeenteUtrecht

Locatie

Bemuurde Weerd O.Z. 56, Utrecht

Buurt statistieken

Gegevens uit Lauwerecht

Inwoners3.285
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Lauwerecht

Woningvoorraad1.692
Gem. WOZ-waarde€ 379.000
Koopwoningen28%
Huurwoningen72%

Supermarkten

70 binnen 5 km

Jumbo
Merelstraat 46
216m
Albert Heijn
Oudenoord 1
251m
Albert Heijn
Amsterdamsestraatweg 56
533m

Scholen

131 binnen 5 km

Openbare Basisschool De Koekoek
Basisonderwijs · 331 leerlingen
288m
Montessori Kind Centrum LEF
Basisonderwijs · 70 leerlingen
378m
Basisschool Dr. Bosschool
Basisonderwijs · 405 leerlingen
476m

Veelgestelde vragen

Over Bemuurde Weerd O.Z. 56, Utrecht

Is €2.750.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €2.750.000 is fors hoger dan de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€252.385) en ook hoger dan de gemiddelde verkoopprijs (€423.795). Maar deze woning is met 450 m² ook veel groter dan het buurtgemiddelde van 61 m². De prijs per m² (€6.111) ligt boven het buurtgemiddelde van €4.284 per m², wat deels te verklaren is door het historische karakter en de royale oppervlakte.

Hoe is de buurt Lauwerecht om in te wonen?

Lauwerecht is een dichtbevolkte, stedelijke buurt met veel eenpersoonshuishoudens en een jonge bevolking (gemiddelde leeftijd rond 30 jaar). De buurt heeft een hoge voorzieningendichtheid: supermarkten, scholen en restaurants zijn op loopafstand. Het treinstation van Utrecht ligt op 2 km afstand, goed bereikbaar met de fiets. De buurt kent 153 geregistreerde misdrijven, wat relatief laag is voor een centrumwijk.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 90% van de woningen energielabel A+, maar dat zijn vooral nieuwbouwwoningen. Dit pand uit 1870 heeft waarschijnlijk een minder zuinig label.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Openbare Basisschool De Koekoek (288 m), Montessori Kind Centrum LEF (378 m) en Basisschool Dr. Bosschool (476 m) zijn de dichtstbijzijnde. Voor voortgezet onderwijs is Al Amana College Utrecht op 496 m. De buurt heeft in totaal 131 scholen binnen 5 km, dus er is ruime keuze.

Hoe ver is het naar het centrum van Utrecht?

De woning ligt in de wijk Noordoost, op loopafstand van het centrum. De afstand tot het treinstation is 2 km, wat ongeveer 25 minuten lopen of 10 minuten fietsen is. De binnenstad met winkels, restaurants en culturele voorzieningen is binnen 10-15 minuten lopen bereikbaar.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?