Koopwoningen Golfresort, Lelystad
Zoek je een koopwoning in Golfresort? Bekijk het actuele aanbod op deze pagina en ontdek wat deze rustige, groene buurt van Lelystad te bieden heeft.
Huizenprijzen en marktcijfers Golfresort, Lelystad
Golfresort is een van de duurste buurten van Lelystad, en de cijfers laten dat duidelijk zien. Over de afgelopen twaalf maanden wisselden hier zeven woningen van eigenaar, tegen een gemiddelde koopprijs van €754.857. De bandbreedte liep van €625.000 tot €875.000, bij een gemiddeld woonoppervlak van 166 m². Dat komt neer op circa €4.548 per vierkante meter, wat ver boven het Lelystad-gemiddelde ligt. De gemiddelde WOZ-waarde in de buurt bedraagt €631.000. Ter vergelijking: in de omliggende wijk Kustwijk ligt de WOZ-waarde op €369.000, en het gemeentegemiddelde van Lelystad staat op €326.000. Golfresort is daarmee bijna twee keer zo duur als de rest van de stad. De woningvoorraad bestaat voor 97% uit koopwoningen; huur is hier nauwelijks een factor. Vrijstaande villa's en ruime twee-onder-een-kapwoningen domineren het straatbeeld. Het aanbod is beperkt en wisselt snel; bekijk de actuele koopwoningen in Golfresort bovenaan deze pagina voor de meest recente beschikbaarheid en vraagprijzen.
Wonen in Golfresort, Lelystad
Golfresort is geen gewone Lelystad-buurt. Het is een bewust ontworpen woongebied dat letterlijk grenst aan een golfbaan en het Zuigerplasbos, met het IJsselmeer op loopafstand. De woningen zijn overwegend vrijstaand of half-vrijstaand, gebouwd in een periode dat ruimte en rust als leidend principe golden. Grote percelen, brede straten, weinig verkeer en veel groen bepalen de sfeer. Je woont hier niet in een stad, je woont in een landschap dat toevallig ook adressen heeft.
Bewoonster Melinda, vier jaar woonachtig in de buurt, omschrijft het treffend: "Zo heerlijk rustig met het Zuigerplasbos als achtertuin. Heerlijk wandelen met de honden langs het IJsselmeer of het bos in." Dat gevoel van ruimte en natuur is geen marketingtaal, het is de dagelijkse realiteit voor de 1.245 inwoners van deze buurt. De bewonersscore op Golfresort staat op 8,4 uit 10, met uitschieters voor veiligheid (10,0), groen (9,0) en huisvesting (9,0). Bereikbaarheid en voorzieningen scoren wat lager, op respectievelijk 7,0 en 7,0, wat eerlijk is: dit is geen buurt waar je even snel boodschappen doet op de hoek.
Voor dagelijkse voorzieningen ben je aangewezen op andere delen van Kustwijk of het centrum van Lelystad. De dichtstbijzijnde supermarkten en winkels liggen op enige rijafstand. Met de auto ben je via de N302 snel op de A6 richting Amsterdam of Almere. Lelystad heeft geen NS-station in de directe buurt van Golfresort; station Lelystad Centrum is per fiets of auto bereikbaar en biedt verbindingen naar Amsterdam Centraal in circa 45 minuten. Busverbindingen zijn beschikbaar maar beperkt, wat de auto in de praktijk het primaire vervoermiddel maakt voor de meeste bewoners.
De bewonerssamenstelling is opvallend homogeen: de grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (445 personen), gevolgd door 65-plussers (265). Jonge gezinnen en starters zijn dun gezaaid. Het gemiddeld inkomen ligt op €54.400, aanzienlijk hoger dan het Lelystad-gemiddelde van €34.700, en 45% van de bewoners heeft een hoge opleiding. Dit tekent een buurt van gevestigde, veelal tweeverdieners of gepensioneerden die bewust kozen voor rust en ruimte boven stedelijke nabijheid.
Vergeleken met naburige buurten als Golfpark Lommerrijk of Noordzoom Oost heeft Golfresort een exclusiever karakter, zowel qua prijsniveau als qua sfeer. Buurten als Karveel Oost en Karveel West zijn toegankelijker geprijsd en gezinsvriendelijker van opzet. Wie meer stedelijke levendigheid zoekt, kan ook kijken naar Boswijk of Atolwijk. Meer informatie over de buurt, bewonersreviews en actuele wijkdata vind je op de buurthoofdpagina van Golfresort.
Voor wie is een koophuis in Golfresort interessant?
Kopen in Golfresort is weggelegd voor een specifieke koper: iemand die rust, ruimte en natuur zwaarder laat wegen dan stedelijk gemak. Doorstromers en senioren die op zoek zijn naar een ruime woning met een groot perceel vinden hier wat ze zoeken. Starters en jonge gezinnen met een beperkt budget vissen hier achter het net: de instapprijs van €625.000 en het schaarse aanbod van zeven verkopen per jaar maken dit een krappe markt. Wees voorbereid op beperkte onderhandelingsruimte. Wie flexibeler wil zijn, kan ook de huurwoningen in Golfresort bekijken, al is dat segment met 3% van de voorraad uiterst klein. Meer keuze in de omgeving bieden de koopwoningen in Kustwijk als geheel.
Wat bewoners zeggen over Golfresort
Op basis van bewonersreviews scoort Golfresort een 8,4 uit 10. Veiligheid is de absolute uitschieter met een perfecte 10,0: bewoners noemen actieve sociale controle en het wijdverbreide gebruik van beveiligingscamera's als reden. Groen (9,0) en huisvesting (9,0) volgen op korte afstand. Melinda schrijft: "Nog geen seconde spijt gehad. Zo heerlijk rustig met het Zuigerplasbos als achtertuin." Voorzieningen en bereikbaarheid zijn de relatief zwakste punten, beide met een 7,0. Alle scores en volledige reviews lees je op de buurtpagina van Golfresort.
Koopwoningen vergelijken in en rond Golfresort, Lelystad
Buurtje.nl bundelt het woningaanbod van meer dan 1.500 bronnen op één plek, aangevuld met bewonersreviews en buurtdata die je nergens anders per buurt terugvindt. Zo kun je niet alleen een woning vergelijken, maar ook de buurt zelf beoordelen voordat je een bezichtiging plant. Naast Golfresort zijn ook Saerdam Vliegend Hert Fortuijn en Boeier het bekijken waard als je in de Kustwijk-regio zoekt. Voor een breder overzicht van de Lelystad-markt, zie alle koopwoningen in Lelystad. De gemeente publiceert ook informatie over wonen en nieuwbouw via lelystad.nl.
Veelgestelde vragen
Wat kost een koophuis in Golfresort, Lelystad?
Over de afgelopen twaalf maanden lag de gemiddelde koopprijs in Golfresort op €754.857. De bandbreedte liep van €625.000 tot €875.000, bij een gemiddeld woonoppervlak van 166 m². Dat komt neer op circa €4.548 per vierkante meter. Het aanbod is schaars, dus rekening houden met beperkte onderhandelingsruimte is verstandig.
Wat is de WOZ-waarde in Golfresort?
De gemiddelde WOZ-waarde in Golfresort bedraagt €631.000. Dat is aanzienlijk hoger dan het wijkgemiddelde van Kustwijk (€369.000) en bijna twee keer het gemeentegemiddelde van Lelystad (€326.000). Golfresort behoort daarmee tot de duurste buurten van de stad.
Hoe is het wonen in Golfresort?
Golfresort is een rustige, groene buurt met vrijstaande en half-vrijstaande woningen op ruime percelen, grenzend aan de golfbaan en het Zuigerplasbos. Bewoners waarderen de rust, de natuur en de veiligheid. De bewonersscore staat op 8,4 uit 10, met een perfecte 10,0 voor veiligheid. Dagelijkse voorzieningen zijn op enige afstand, wat de buurt minder geschikt maakt voor wie alles op loopafstand wil.
Is Golfresort geschikt voor senioren en doorstromers?
Ja, Golfresort trekt vooral bewoners tussen de 45 en 65 jaar en 65-plussers. De ruime woningen, het groene karakter en de rustige omgeving sluiten goed aan bij mensen die bewust kiezen voor meer ruimte en minder drukte. Het hoge prijsniveau en het beperkte aanbod maken de buurt minder toegankelijk voor starters of jonge gezinnen met een kleiner budget.
Hoe is de bereikbaarheid van Golfresort?
Per auto is Golfresort goed bereikbaar via de N302, met een snelle aansluiting op de A6 richting Amsterdam en Almere. Station Lelystad Centrum is per fiets of auto te bereiken en biedt treinverbindingen naar Amsterdam Centraal in circa 45 minuten. Busverbindingen zijn aanwezig maar beperkt, waardoor de meeste bewoners de auto als primair vervoermiddel gebruiken. Bereikbaarheid scoort een 7,0 in de bewonersreviews.
Welk type woningen staan te koop in Golfresort?
Het aanbod in Golfresort bestaat vrijwel uitsluitend uit ruime vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen. Appartementen kopen in Golfresort is geen realistische optie; het segment bestaat hier nauwelijks. De woningvoorraad is voor 97% in eigendom van bewoners zelf. Het gemiddeld woonoppervlak van recent verkochte woningen lag op 166 m².
Hoe veilig is Golfresort en wat is de rol van sociale controle?
Veiligheid is de best scorende categorie in de bewonersreviews, met een perfecte 10,0. Bewoners noemen actieve sociale controle en het wijdverbreide gebruik van beveiligingscamera's als concrete redenen. Melinda, vier jaar woonachtig in de buurt, schrijft dat bijna iedereen wel een of meerdere camera's heeft. De buurt is klein en overzichtelijk, wat bijdraagt aan het veiligheidsgevoel.
Sinds 4 jaar woonachtig op het golf resort en nog geen seconde spijt gehad. Zo heerlijk rustig met het zuigerplasbos als achtertuin. Heerlijk wandelen met de honden langs het Ijsselmeer of het bos in. De controle in de wijk is ook groot, bijna iedereen heeft wel 1 of meerdere camera’s. Tevens is er een buurtapp voor allerlei meldingen, zodat als er wat in de wijk gebeurd iedereen gelijk op de hoogte is.
