Tussenwoning te koop: Baron van Hövellstraat 46, Maastricht
Verkocht onder voorbehoud
KopenMaastrichtTussenwoningenBaron van Hövellstraat 46

Baron van Hövellstraat 46

Heugemerveld, Maastricht

€ 385.000
Buurt Heugemerveld, MaastrichtBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 138m²
22% groter dan gemiddeld in de buurt
Lidl op 13m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een karakteristieke tussenwoning in Heugemerveld

Deze tussenwoning aan de Baron van Hövellstraat 46 ademt de sfeer van de jaren '40, met een flinke 138 m² woonoppervlak en een eigen tuin. Het energielabel D is een punt om rekening mee te houden, maar de woning biedt veel ruimte voor een gezin of stel dat van een klassieke indeling houdt. Met een vraagprijs van €385.000 zit deze woning iets boven het gemiddelde in de buurt, maar dat is niet vreemd gezien de oppervlakte. Kijk je naar andere tussenwoningen in Maastricht, dan valt op dat dit een redelijk geprijsde optie is voor wie zoekt naar een woning met karakter.

De buurt Heugemerveld

Heugemerveld is een levendige, stedelijke buurt met een mix van jong en oud. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat betekent dat er altijd wat te beleven valt. De buurt Heugemerveld kent veel eenpersoonshuishoudens, maar ook gezinnen met kinderen. Het is een buurt waar je snel de weg weet en waar de buren elkaar kennen. Op basis van de beschikbare gegevens is er nog geen bewonersreview, maar de cijfers spreken voor zich: een gemêleerde bevolking met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,6.

Het dagelijks leven in de straat

De Lidl ligt letterlijk om de hoek, op 13 meter afstand. Voor een uitgebreidere shopbeurt is Albert Heijn op 671 meter lopen. Ook scholen zijn dichtbij: basisschool De Poort Montessori Basisschool zit op twee straten verder (192 meter), en KKC De Loper op 602 meter. Het station is op tien minuten lopen (1,0 km), dus je bent snel in het centrum van Maastricht of verder weg. De gemeente Maastricht biedt daarnaast volop voorzieningen zoals parken, restaurants en een bibliotheek, allemaal op loopafstand.

Over deze aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via KH-Solutions Makelaars op Vastgoed Nederland aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt16 maart 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 385.000
Prijs per m²€ 2.790
Woonoppervlakte138m²
Perceeloppervlakte141m²
Bouwjaar1949
EnergielabelD
BuurtHeugemerveld
WijkBuitenwijk Oost
GemeenteMaastricht

Locatie

Baron van Hövellstraat 46, Maastricht

Buurt statistieken

Gegevens uit Heugemerveld

Inwoners2.825
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Heugemerveld

Woningvoorraad1.431
Gem. WOZ-waarde€ 254.000
Koopwoningen29%
Huurwoningen71%

Supermarkten

35 binnen 5 km

Lidl
Baron van Hovellstraat 77-85
13m
Albert Heijn
Plein 1992 52
671m
AH to go
Stationsplein 29
783m

Scholen

46 binnen 5 km

De Poort Montessori Basisschool
Basisonderwijs · 88 leerlingen
192m
De Poort EOA
Basisonderwijs · 52 leerlingen
199m
KKC De Loper
Basisonderwijs · 94 leerlingen
602m

Veelgestelde vragen

Over Baron van Hövellstraat 46, Maastricht

Welk energielabel heeft Baron van Hövellstraat 46?

De woning aan Baron van Hövellstraat 46 in Maastricht heeft energielabel D.

Is €385.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €385.000 ligt iets boven de gemiddelde vraagprijs in Heugemerveld (€369.500) en de mediaan (€349.500). Wel is de woning met 138 m² groter dan het gemiddelde (131 m²) in de buurt. Verkochte woningen in de buurt gingen gemiddeld voor €425.737 weg, dus de prijs is marktconform voor een woning van dit formaat.

Hoe zuinig is energielabel D?

Energielabel D is gemiddeld voor een woning uit 1949. Het betekent dat je hogere stookkosten kunt verwachten dan bij een woning met label A of B. In de buurt heeft 28,6% van de koopwoningen label A+, 28,6% label B en 42,9% label C. Geen enkele woning heeft label D of lager, dus deze woning scoort minder goed dan het meeste aanbod in de buurt.

Wat is de ligging van de woning in Maastricht?

De woning ligt in Heugemerveld, een stedelijke buurt in het oosten van Maastricht. Het treinstation is op 1,0 km afstand, dus je bent in tien minuten lopen in het centrum. De buurt heeft een hoge dichtheid aan voorzieningen, met supermarkten, scholen en een park op loopafstand.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde is De Poort Montessori Basisschool op 192 meter, gevolgd door KKC De Loper op 602 meter. Voor voortgezet onderwijs is Montessori College Maastricht op 767 meter. Ook zijn er diverse andere scholen in de omgeving.

Hoe veilig is Heugemerveld?

In de buurt zijn in de meest recente cijfers 124 misdrijven geregistreerd. Dat is een gemiddeld aantal voor een stedelijke buurt met bijna 2.900 inwoners.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

Verkochte woningen in Heugemerveld stonden gemiddeld 51 dagen te koop. Dat is een indicatie dat de markt redelijk actief is, maar niet extreem snel. Het kan dus lonen om niet te overhaasten, maar wel tijdig te reageren als de woning je aanspreekt.