Tussenwoning te koop: Havenpark 33, Zierikzee

Havenpark 33

Zierikzee binnen de vesten, Schouwen-Duiveland

€ 1.995.000
Buurt Zierikzee binnen de vesten, ZierikzeeBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 1054m²
559% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 323m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor doorstromers
30% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een monumentaal huis met een verhaal

Deze tussenwoning aan Havenpark 33 in Zierikzee is een waar statussymbool. Met 1054 m² woonoppervlak en een perceel van 606 m² biedt het ongekende ruimte, midden in de historische binnenstad. Het bouwjaar 1827 geeft het pand karakter, maar vraagt ook om liefde en onderhoud. De vraagprijs van €1.995.000 is aan de hoge kant, maar past bij de schaal en de zeldzaamheid van dit type woning. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor tussenwoningen in Schouwen-Duiveland ligt een stuk lager.

Zierikzee binnen de vesten: historisch en levendig

De buurt Zierikzee binnen de vesten is een van de oudste delen van de stad, met veel monumentale panden en een dorps karakter. De buurt telt zo'n 3500 inwoners, met een mix van gezinnen, stellen en alleenstaanden. Het is een plek waar je elkaar kent en waar het aangenaam wonen is. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: veel eenpersoonshuishoudens en een bovengemiddeld aandeel koopwoningen.

Het dagelijks leven in de straat

Havenpark ligt op loopafstand van de belangrijkste voorzieningen. Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Albert Heijn, om de hoek op 323 meter. Ook SPAR express en Lidl zijn op loopafstand. Voor de kinderen zijn er diverse basisscholen in de buurt, zoals RK Basisschool Sint Willibrordus op 91 meter en Jenaplanschool Johan Louis de Jonge op 188 meter. De gemeente Schouwen-Duiveland biedt daarnaast volop recreatiemogelijkheden, van de jachthaven tot de stranden van Zeeland.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via De Landerije - Specialisten in Bijzonder Wonen aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.995.000
Prijs per m²€ 1.893
Woonoppervlakte1054m²
Perceeloppervlakte606m²
Bouwjaar1827
BuurtZierikzee binnen de vesten
WijkZierikzee
GemeenteSchouwen-Duiveland

Locatie

Havenpark 33, Zierikzee

Buurt statistieken

Gegevens uit Zierikzee binnen de vesten

Inwoners3.500
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Zierikzee binnen de vesten

Woningvoorraad2.004
Gem. WOZ-waarde€ 253.000
Koopwoningen58%
Huurwoningen41%

Supermarkten

4 binnen 5 km

Albert Heijn
Lange Nobelstraat 28
323m
SPAR express
Nieuwe Koolweg 4
662m
Lidl
Schelphoekstraat 1
1261m

Scholen

10 binnen 5 km

RK Basisschool Sint Willibrordus
Basisonderwijs · 195 leerlingen
91m
Jenaplanschool Johan Louis de Jonge
Basisonderwijs · 144 leerlingen
188m
OBS Binnen de Veste - afdeling Vitruvio
Basisonderwijs · 27 leerlingen
541m

Veelgestelde vragen

Over Havenpark 33, Zierikzee

Is de vraagprijs van €1.995.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs ligt fors boven het buurtgemiddelde van €502.795, maar dat is logisch gezien de enorme oppervlakte van 1054 m². De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €3.261, wat bij deze woning neerkomt op circa €1.893 per m². Dat is relatief laag voor de schaal, maar de absolute prijs is uitzonderlijk. Het is een uniek object dat niet te vergelijken is met een standaard tussenwoning.

Hoe is de buurt Zierikzee binnen de vesten om in te wonen?

De buurt is historisch en levendig, met veel monumenten en een dorps karakter. Er wonen ongeveer 3500 mensen, met een mix van alleenstaanden en gezinnen. De meeste woningen zijn koopwoningen (58%) en eengezinswoningen (82%). Het is een veilige buurt met relatief weinig criminaliteit (134 misdrijven per jaar). Voorzieningen zoals supermarkten, scholen en restaurants zijn op loopafstand.

Wat is de staat van het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 80% van de woningen een label D of lager, en 20% label C. Omdat het pand uit 1827 stamt, is de kans groot dat het een laag energielabel heeft. Dat betekent dat je rekening moet houden met hogere stookkosten.

Zijn er scholen in de buurt van Havenpark 33?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde is RK Basisschool Sint Willibrordus op 91 meter, gevolgd door Jenaplanschool Johan Louis de Jonge op 188 meter. Ook OBS Binnen de Veste en Openbare Basisschool Binnen de Veste zijn binnen 600 meter te vinden. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Zierikzee, op 1,4 km afstand.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation bevindt zich op 22,4 km afstand. Dat is relatief ver, dus voor openbaar vervoer ben je aangewezen op de bus of de auto. Zierikzee is niet per spoor verbonden, maar er zijn busverbindingen naar omliggende steden.