Hoekwoning te koop: Nieuwe Haven 137, Zierikzee
KopenSchouwen-DuivelandHoekwoningenNieuwe Haven 137

Nieuwe Haven 137

Zierikzee binnen de vesten, Schouwen-Duiveland

€ 600.000
Buurt Zierikzee binnen de vesten, ZierikzeeBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Populaire buurt voor doorstromers
30% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een hoekwoning met energielabel A in de historische binnenstad van Zierikzee

Deze hoekwoning uit 1950 combineert een klassiek silhouet met een modern energielabel A. Met 87 m² woonoppervlak en een perceel van 99 m² is het een compacte, maar complete woning. De vraagprijs van €600.000 ligt boven het gemiddelde in de buurt, maar het energielabel A is een zeldzaamheid in een straat waar veel woningen een lager label hebben. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor hoekwoningen in Schouwen-Duiveland ligt lager, maar deze woning biedt een unieke combinatie van historische ligging en moderne zuinigheid.

Zierikzee binnen de vesten: een levendige historische buurt

De buurt Zierikzee binnen de vesten is de oude binnenstad, omringd door vestingwerken. Het is een dichtbebouwde wijk met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud. De sfeer is stedelijk en levendig, met restaurants en winkels op loopafstand. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze buurt, maar de cijfers spreken voor zich: met 3500 inwoners en een hoge dichtheid is het een bruisende plek.

Het dagelijks leven in de straat

De Nieuwe Haven ligt in het hart van de stad. 's Ochtends haal je brood bij de Albert Heijn om de hoek (op 562 meter) of bij de SPAR express (888 meter). Voor de kinderen zijn er basisscholen op loopafstand: RK Basisschool Sint Willibrordus (300 meter) en Jenaplanschool Johan Louis de Jonge (411 meter). Ook de gemeente Schouwen-Duiveland biedt voorzieningen zoals een bibliotheek en parken, allemaal binnen een paar minuten lopen.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Kuub Makelaars Bevelanden NVM aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 600.000
Prijs per m²€ 6.897
Woonoppervlakte87m²
Perceeloppervlakte99m²
Bouwjaar1950
EnergielabelA
BuurtZierikzee binnen de vesten
WijkZierikzee
GemeenteSchouwen-Duiveland

Locatie

Nieuwe Haven 137, Zierikzee

Buurt statistieken

Gegevens uit Zierikzee binnen de vesten

Inwoners3.500
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Zierikzee binnen de vesten

Woningvoorraad2.004
Gem. WOZ-waarde€ 253.000
Koopwoningen58%
Huurwoningen41%

Supermarkten

4 binnen 5 km

Albert Heijn
Lange Nobelstraat 28
562m
SPAR express
Nieuwe Koolweg 4
888m
Lidl
Schelphoekstraat 1
1374m

Scholen

10 binnen 5 km

RK Basisschool Sint Willibrordus
Basisonderwijs · 195 leerlingen
300m
Jenaplanschool Johan Louis de Jonge
Basisonderwijs · 144 leerlingen
411m
OBS Binnen de Veste - afdeling Vitruvio
Basisonderwijs · 27 leerlingen
626m

Veelgestelde vragen

Over Nieuwe Haven 137, Zierikzee

Welk energielabel heeft Nieuwe Haven 137?

De woning aan Nieuwe Haven 137 in Zierikzee heeft energielabel A.

Is €600.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €600.000 ligt 19% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€502.795) en is fors hoger dan de mediaan (€442.000). De woning is met 87 m² kleiner dan het buurtgemiddelde van 160 m², maar heeft een uitstekend energielabel A. In de buurt heeft 80% van de woningen een label D of lager. De prijs weerspiegelt de unieke combinatie van een historische binnenstadlocatie en een zeer zuinige woning.

Hoe groot is de kans op overbieden?

In de buurt worden woningen gemiddeld verkocht voor €445.152, met een gemiddelde verkooptijd van 110 dagen. De vraagprijs van deze woning ligt ver boven dat gemiddelde. Of er overboden wordt, hangt af van de vraag naar energiezuinige woningen in de binnenstad. De markt in de buurt is niet extreem snel, dus het is niet vanzelfsprekend dat de prijs wordt overtroffen.

Wat is de ligging ten opzichte van voorzieningen?

De woning ligt in het centrum van Zierikzee, op loopafstand van supermarkten (Albert Heijn op 562 meter, SPAR express op 888 meter), basisscholen (Sint Willibrordus op 300 meter) en restaurants (200 meter). Het treinstation is ver weg (22,4 km), maar de binnenstad biedt alles voor dagelijks gebruik. Parken en een bibliotheek zijn ook dichtbij.

Wat zegt het energielabel A over de stookkosten?

Energielabel A betekent dat de woning zeer energiezuinig is. De stookkosten zullen aanzienlijk lager zijn dan bij woningen met een lager label. In de buurt heeft 80% van de woningen een label D of lager, dus dit is een groot voordeel. Het exacte bedrag hangt af van het verbruik, maar je kunt rekenen op een lage energierekening.

Is de buurt veilig?

In de buurt zijn in het meest recente jaar 134 misdrijven geregistreerd. Dat is een gemiddeld aantal voor een stedelijke binnenstad. De buurt heeft een mix van bewoners en is levendig, wat vaak bijdraagt aan sociale controle.