Tussenwoning te koop: Kluisgat 20, Groningen
KopenGroningenTussenwoningenKluisgat 20

Kluisgat 20

Lewenborg-Zuid, Groningen

€ 295.000
Buurt Lewenborg-Zuid, GroningenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 124m²
14% groter dan gemiddeld in de buurt
Al 127 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 26 dagen
AI-samenvatting

Rust en ruimte in Lewenborg-Zuid

Deze tussenwoning aan het Kluisgat 20 in Groningen ademt rust. Met 124 m² woonoppervlak en een perceel van 163 m² is er volop plek voor een gezin. De woning uit 1973 heeft energielabel B, wat duidt op een redelijk zuinige woning. Met een vraagprijs van €295.000 is dit de duurste van de 7 koopwoningen die nu in de buurt te koop staan, maar daarvoor krijg je ook de meeste ruimte. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs in de buurt ligt op €273.571. Bekijk ook andere tussenwoningen in Groningen om een beeld te krijgen van het aanbod.

Lewenborg-Zuid: veilig en groen

De buurt Lewenborg-Zuid wordt door bewoners gewaardeerd met een 8,86. Een bewoner die er al 12 jaar woont, zegt: "Het is hier veilig en heerlijk rustig wonen met redelijk groen." De buurt telt 3.390 inwoners, met een mix van gezinnen en alleenstaanden. De meeste woningen zijn eengezinswoningen (69%) en 58% is koop. Het is een rustige, groene wijk waar je elkaar kent.

Dagelijks leven om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de Albert Heijn of Aldi, beide op een paar minuten lopen. Ook een PLUS is vlakbij. Kinderen kunnen naar IKC 't Kompas, dat naast de deur ligt, of naar Jenaplanbasisschool de Swoaistee, om de hoek. De gemeente Groningen biedt verder alle stedelijke voorzieningen, maar hier in Lewenborg-Zuid geniet je van de rust.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Schouten + van der Griezen aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt6 januari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 295.000
Prijs per m²€ 2.379
Woonoppervlakte124m²
Perceeloppervlakte163m²
Bouwjaar1973
EnergielabelB
BuurtLewenborg-Zuid
WijkNoorddijk en omgeving
GemeenteGroningen

Locatie

Kluisgat 20, Groningen

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.9
Joke de Jonge
03-10-2025
Veilig en rustig wonen

ik woon nu bijna 12 jaar hier en heb niet veel commotie meegemaakt wat kleine incidenten en dat gebeurde meestal een aantal straten van mijn straat af Het is hier veilig en heerlijk rustig wonen met redelijk groen alleen menig stoep mag wel eens aangepakt worden

Buurt statistieken

Gegevens uit Lewenborg-Zuid

Inwoners3.390
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Lewenborg-Zuid

Woningvoorraad1.582
Gem. WOZ-waarde€ 245.000
Koopwoningen58%
Huurwoningen42%

Supermarkten

35 binnen 5 km

Albert Heijn
Rijksweg 129A
452m
Aldi
Kajuit 287
469m
PLUS
Kajuit 250-251
515m

Scholen

46 binnen 5 km

IKC 't Kompas
Basisonderwijs · 234 leerlingen
171m
Jenaplanbasisschool de Swoaistee
Basisonderwijs · 367 leerlingen
262m
De Vuurtoren
Basisonderwijs · 250 leerlingen
594m

Veelgestelde vragen

Over Kluisgat 20, Groningen

Welk energielabel heeft Kluisgat 20?

De woning aan Kluisgat 20 in Groningen heeft energielabel B.

Is €295.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €295.000 is de hoogste van de 7 koopwoningen die nu in Lewenborg-Zuid te koop staan. De gemiddelde vraagprijs in de buurt is €273.571, en de mediaan ligt op €275.000. De woning is met 124 m² wel ruimer dan het gemiddelde (109 m²). Of de prijs realistisch is, hangt af van wat je zoekt: voor deze prijs krijg je de meeste ruimte in de buurt.

Hoe is de buurt Lewenborg-Zuid om in te wonen?

Lewenborg-Zuid wordt door bewoners beoordeeld met een 8,86. Een bewoner die er al 12 jaar woont, noemt het veilig en rustig, met redelijk groen. De buurt heeft 3.390 inwoners, met een mix van gezinnen en alleenstaanden. Het is een rustige wijk met veel eengezinswoningen.

Wat is de afstand tot het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 5,7 km afstand. Dat is ongeveer een kwartier fietsen of een korte autorit.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. IKC 't Kompas ligt op 171 meter, Jenaplanbasisschool de Swoaistee op 262 meter, en De Vuurtoren op 594 meter. Ook is er een school voor speciaal basisonderwijs en een school voor praktijkonderwijs in de buurt.

Hoeveel supermarkten zijn er dichtbij?

Binnen 500 meter vind je drie supermarkten: Albert Heijn (452 m), Aldi (469 m) en PLUS (515 m). Voor een grotere keuze zijn er in totaal 35 supermarkten binnen 5 km.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel B. Dat betekent dat het een redelijk zuinige woning is, met goede isolatie en een efficiënte verwarming. Je kunt lagere energiekosten verwachten dan bij een woning met label C of lager.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in totaal 76 misdrijven geregistreerd. Een bewoner zegt: "Ik heb niet veel commotie meegemaakt, wat kleine incidenten en dat gebeurde meestal een aantal straten van mijn straat af." De buurt wordt als veilig ervaren.