Oudkerkseweg 42
Giessen-Oudekerk-Dorp, Molenlanden
Een tussenwoning met een verrassend groot perceel
Aan de Oudkerkseweg in Giessenburg staat deze tussenwoning uit 1951, te midden van een dorp waar het leven zich rustig en dorps afspeelt. Met een vraagprijs van €335.000 ligt de prijs 73% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €1.247.333, wat deze woning opvallend scherp geprijsd maakt. Het is een eengezinswoning met twee woonlagen, verdeeld over vier kamers waaronder drie slaapkamers. De woning heeft energielabel A, een zuinig label. Wie meer wil weten over dit type woning in de omgeving, kan kijken naar tussenwoningen in Molenlanden.
De woning zelf
De woning heeft een woonoppervlak van 81 m² volgens de makelaar, terwijl de BAG-registratie 101 m² aangeeft. Het perceel is volgens de makelaar 180 m², maar de BAG-registratie noemt 1776 m². De inhoud van de woning is 280 m³. Het is een tussenwoning met twee woonlagen, drie slaapkamers en vier kamers in totaal.
Een dorp met een hechte gemeenschap
Met 450 inwoners is dit een kleine dorpskern, waar relatief veel 65-plussers wonen. Bewoners van de gemeente Molenlanden geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,19, op basis van tien beoordelingen. Een bewoner zegt: "Prima buurtje, klein gezellig dorp. In hoogseizoen veel toerisme." Een ander noemt het "Bijzonder fijne woonbuurt" en vertelt over de saamhorigheid: "Men staat open voor nieuwe bewoners, deze worden stuk voor stuk hartelijk welkom geheten met een bloemetje of plantje." De buurt Giessen-Oudekerk-Dorp heeft een actief verenigingsleven en een winkelgalerij met dagelijkse voorzieningen.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De basisschool BS Giessen-Oudekerk ligt op 134 meter, dus om de hoek. Voor boodschappen is de dichtstbijzijnde supermarkt SPAR express op 1,6 kilometer, en Albert Heijn op 1,8 kilometer. De huisartsenpraktijk P.R. Paans zit op 1,9 kilometer, de apotheek op 2,8 kilometer. De bushalte Giessen-Oudekerk, De Oude School is op 136 meter en wordt bediend door lijn bB en 707. Het treinstation Boven-Hardinxveld ligt op 1,5 kilometer. De gemeente Molenlanden biedt een landelijke omgeving met voldoende groen.
Risico-indicaties op adresniveau
Wat betreft risico-indicaties op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 52 dB Lden, boven de geluidsnorm, en spoorweglawaai is 35 dB Lden, niet boven de norm. Het funderingsrisico is gemiddeld, een gebiedsindicatie op basis van kleigrond en bouwjaar 1951. Wateroverlast bij hevige regen is laag, maar het overstromingsrisico is nu verhoogd en in 2050 gemiddeld. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze woning.
Bron en aanbod
Op het moment van schrijven wordt de woning via twee kanalen aangeboden, waaronder Openbare Makelaardij op Funda.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Oudkerkseweg 42, Giessenburg
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot andere woningen in de buurt?
De vraagprijs van €335.000 ligt 73% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €1.247.333. Het is een scherpe prijs, mede doordat de woning kleiner is dan het gemiddelde in de buurt: 81 m² tegenover 227 m² gemiddeld. Het perceel is echter met 1776 m² volgens de BAG-registratie opvallend ruim.
Hoeveel kamers en slaapkamers heeft deze woning?
De woning heeft vier kamers, waaronder drie slaapkamers, verdeeld over twee woonlagen. Het is een eengezinswoning van het type tussenwoning. De inhoud is 280 m³. De woonoppervlakte is volgens de makelaar 81 m², terwijl de BAG-registratie 101 m² aangeeft. Het perceel is volgens de makelaar 180 m², maar de BAG-registratie noemt 1776 m².
Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?
De woning heeft energielabel A, een zuinig label. Dat betekent dat je relatief lage energiekosten kunt verwachten in vergelijking met minder zuinige labels. Het label zegt niets over de bouwkundige staat van de woning, maar geeft een indicatie van de energieprestatie. In de buurt hebben de meeste woningen energielabel C (66,7%) of B (33,3%), dus dit label A is gunstiger.
Wat is het funderingsrisico van deze woning?
Het funderingsrisico is gemiddeld, volgens openbare risicodata op adresniveau. Dit is een gebiedsindicatie, geen inspectie van deze specifieke woning. De woning is gebouwd in 1951 op kleigrond, wat kan duiden op houten palen of een ondiepe fundering. In dit postcodegebied is 46% van de panden gebouwd vóór 1970, een KCAF-aandachtsgebied. Het is een indicatie, geen diagnose.
Hoe is het ov en de bereikbaarheid vanaf deze woning?
De dichtstbijzijnde bushalte is Giessen-Oudekerk, De Oude School op 136 meter, met buslijnen bB en 707. Het treinstation Boven-Hardinxveld ligt op 1,5 kilometer. De woning ligt in een landelijke omgeving, met de basisschool op 134 meter en de supermarkt op 1,6 kilometer. De huisartsenpraktijk is op 1,9 kilometer en de apotheek op 2,8 kilometer.
Wat voor buurt is Giessen-Oudekerk-Dorp?
Het is een kleine dorpskern met 450 inwoners, waarvan 26% 65 jaar of ouder is. Bewoners van de gemeente Molenlanden geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,19. Een bewoner noemt het "Prima buurtje, klein gezellig dorp" en een ander vertelt over de saamhorigheid en het hartelijke welkom voor nieuwe bewoners. Er is een actief verenigingsleven en een winkelgalerij met dagelijkse voorzieningen.
Zijn er risico's op wateroverlast of overstroming?
Wateroverlast bij hevige regen is laag, volgens de Klimaateffectatlas. Het overstromingsrisico is nu verhoogd en in 2050 gemiddeld. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze woning. Deze risico's zijn op adresniveau bepaald, maar ze zeggen niets over de staat van de woning zelf.
Waarom is de woonoppervlakte verschillend in de registraties?
De makelaar geeft een woonoppervlak van 81 m² op, terwijl de BAG-registratie 101 m² vermeldt. Ook het perceel verschilt: de makelaar noemt 180 m², de BAG-registratie 1776 m². Beide waarden worden genoemd zonder dat er een keuze wordt gemaakt.





