Westeinde 16

Gasteren · 9466 PH Gasteren

€ 375.000
Buurt Gasteren, Gasteren
Ruim woonoppervlak van 137m²
137m² woonoppervlakte
Populaire buurt voor senioren
39% van de bewoners is 65 jaar of ouder
AI-samenvatting

Een tussenwoning met een flink perceel in Gasteren

Aan het Westeinde in Gasteren staat deze tussenwoning uit 1973, een rustig dorp in de gemeente Aa en Hunze. Met een woonoppervlak van 101 m² volgens de makelaar is het een compacte woning, maar het perceel is met 607 m² juist ruim. De vraagprijs is €375.000. Bekijk ook andere tussenwoningen in Aa en Hunze.

De woning zelf

De woning heeft 4 kamers, waaronder 3 slaapkamers, en 2 badkamers verdeeld over 2 woonlagen. De inhoud is 455 m³. Volgens de makelaar heeft de woning dakisolatie, dubbel glas en muurisolatie, en wordt hij verwarmd met een cv-ketel. Er is een achtertuin van 333 m² op het westen en een voortuin, plus een aangebouwde stenen garage. Het energielabel is C. De BAG-registratie geeft een woonoppervlak van 137 m², terwijl de makelaar 101 m² opgeeft.

Een dorp met veel 65-plussers

Met 370 inwoners is Gasteren een kleine kern, waar bijna vier op de tien inwoners 65 jaar of ouder is. Bewoners van de buurt Gasteren geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,6, al is dat oordeel gebaseerd op vier beoordelingen. Een bewoner noemt het "Fijne rustige buurt. Schoon en goed onderhouden. Alle voorzieningen op fietsafstand zoals winkels en scholen." Een ander zegt: "Rustige buurt, prima wonen. Contact met nabije buren is goed."

Voorzieningen en bereikbaarheid

De dichtstbijzijnde supermarkt is de Coop op ruim 5 km, in het naburige dorp. Basisschool Anloo ligt op 2,6 km, en de huisartsenpraktijk in Annen op 4,3 km. De apotheek zit in Rolde, op 5,3 km. Buslijn 51 stopt op 94 meter bij de halte Gasteren, Gagels. Het treinstation van Assen ligt op 7,6 km. De gemeente Aa en Hunze is een landelijke gemeente in Drenthe.

WOZ en risico-indicaties

De WOZ-waarde is €369.000, vastgesteld op 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 2% boven de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 72% gestegen, van €214.000 naar €369.000. Op adresniveau zijn er gebiedsindicaties: de geluidsbelasting van wegverkeer is 54 dB Lden, boven de norm, en van vliegverkeer 19 dB Lden, onder de norm. Het funderingsrisico is laag op zandgrond. Bij hevige regen is de kans op wateroverlast gemiddeld; het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050.

Bron en aanbod

Op het moment van schrijven wordt de woning via twee kanalen aangeboden, waaronder Lamberink.

Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.

Kenmerken

Details van deze woning

Overdracht

StatusBeschikbaar
EigendomssituatieVolle eigendom
Aangeboden sinds28 augustus 2026

Prijs

Vraagprijs€ 375.000
Prijs per m²€ 2.737
WOZ-waardepeildatum 01-01-2025€ 369.000

Energie

EnergielabelC
IsolatieDakisolatie, dubbel glas en muurisolatie
VerwarmingCv-ketel
Bespaar tot € 400 op je energierekeningIndependeren

Oppervlakten en inhoud

Woonoppervlakte101 m²
ObjectoppervlakteKadaster137 m²
Perceeloppervlakte607 m²
Inhoud455 m³

Indeling

Kamers4
Slaapkamers3
Badkamers2
Woonlagen2

Bouw

Soort woningEengezinswoning, 2-onder-1-kapwoning
Bouwjaar1973

Buitenruimte

TuinAchtertuin (333 m²) en voortuin
Ligging tuinWesten
GarageAangebouwde stenen garage

Ligging

GemeenteAa en Hunze
Waardeontwikkeling
WOZ-waarde van dit adres · 2016 – 2026
WOZ-waarde Huidige vraagprijs

De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.

Veelgestelde vragen

Over Westeinde 16, Gasteren

Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?

De WOZ-waarde van de woning is €369.000, vastgesteld op 1 januari 2025. De vraagprijs van €375.000 ligt 2% boven die waarde. Dat betekent dat de vraagprijs iets hoger is dan de gemeentelijke taxatie, maar het verschil is klein. De WOZ-waarde is geen marktwaarde, maar een indicatie van de waarde op de peildatum.

Hoe is de woning verdeeld?

De woning heeft 4 kamers, waaronder 3 slaapkamers, en 2 badkamers. Er zijn 2 woonlagen en de inhoud is 455 m³. De makelaar noemt het een eengezinswoning en 2-onder-1-kapwoning, maar het type in de advertentie is tussenwoning. Er is een achtertuin van 333 m² op het westen en een voortuin, plus een aangebouwde stenen garage.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat is een gemiddeld label, maar het zegt niets over de bouwkundige staat van de woning. Volgens de makelaar heeft de woning dakisolatie, dubbel glas en muurisolatie, en wordt hij verwarmd met een cv-ketel. Het label zegt niets over wat er precies aan de woning is gedaan.

Hoe is het funderingsrisico op dit adres?

Het funderingsrisico op dit adres is laag, volgens de openbare risicodata. De bodemsoort is zand. Dit is een gebiedsindicatie, geen inspectie van de specifieke woning. Het betekent dat er op basis van de bodem geen verhoogd risico wordt verwacht, maar het zegt niets over de staat van de fundering van dit huis.

Welke voorzieningen zijn er in de buurt?

De dichtstbijzijnde supermarkt is de Coop op 5 km, en er zijn ook een Aldi, Jumbo, Lidl en Albert Heijn op ongeveer 5,4 km. Basisschool Anloo ligt op 2,6 km. De huisartsenpraktijk in Annen zit op 4,3 km en de apotheek in Rolde op 5,3 km. Buslijn 51 stopt op 94 meter bij de halte Gasteren, Gagels.

Hoe is de buurt Gasteren?

Gasteren is een kleine kern met 370 inwoners, waarvan 39% 65 jaar of ouder is. Bewoners van de gemeente Aa en Hunze geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,6, op basis van vier beoordelingen. Een bewoner noemt het een rustige buurt met goede sociale controle, een ander noemt het "Fijne rustige buurt. Schoon en goed onderhouden."

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Buslijn 51 stopt op 94 meter bij de halte Gasteren, Gagels, en ook op 354 meter bij de halte Gasteren, Oudemolenseweg. Het dichtstbijzijnde treinstation is Assen, op 7,6 km. De busverbinding naar Groningen wordt door een bewoner "top" genoemd, maar dat is een persoonlijke ervaring.

Waarom verschilt het woonoppervlak tussen de BAG en de makelaar?

De BAG-registratie geeft een woonoppervlak van 137 m², terwijl de makelaar 101 m² opgeeft. Beide waarden worden genoemd, maar er is geen uitsluitsel over welke waarde klopt.