Tussenwoning te koop: Zijdewindestraat 93, Rotterdam
Verkocht onder voorbehoud
KopenRotterdamTussenwoningenZijdewindestraat 93

Zijdewindestraat 93

Oude Westen, Rotterdam

€ 599.500
Buurt Oude Westen, RotterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A+
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 132m²
25% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een ruime tussenwoning in het bruisende Oude Westen

Deze tussenwoning uit 2003 staat in het Oude Westen, een levendige buurt in Rotterdam. Met 132 m² woonoppervlak en een energielabel A+ is het een comfortabel en zuinig huis. De vraagprijs van €599.500 is aan de hoge kant vergeleken met andere tussenwoningen in Rotterdam, maar de woning is ook flink groter dan gemiddeld in de buurt.

De buurt: Oude Westen

Het Oude Westen is een stedelijke buurt met veel voorzieningen om de hoek. Op basis van twee beoordelingen geven bewoners de buurt een 7,0. Een bewoner noemt het een "perfecte plek" met "genoeg vertier". Een andere bewoner waardeert de locatie maar ervaart overlast en onveiligheid. De buurt heeft veel eenpersoonshuishoudens en een mix van huur en koop. Meer over de buurt Oude Westen.

Het leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Aldi, twee straten verder. Ook de Dirk en Albert Heijn zijn op loopafstand. Basisscholen zoals Augustinus en Vrije School Rotterdam West zitten om de hoek. Het centrum van Rotterdam is met tram en metro goed bereikbaar. De gemeente Rotterdam biedt volop stedelijk leven.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Hooghlanden makelaars op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 599.500
Prijs per m²€ 4.542
Woonoppervlakte132m²
Perceeloppervlakte80m²
Bouwjaar2003
EnergielabelA+
BuurtOude Westen
WijkRotterdam Centrum
GemeenteRotterdam

Locatie

Zijdewindestraat 93, Rotterdam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 2 bewoners

7.2
Roos
23-12-2024
perfecte plek

mooie plek, genoeg vertier

6.9
Lisette
24-09-2024
Veel potentie maar veel overlast en vaak onveilig

De buurt heeft veel potentie om prettig te wonen maar door veel overlast van verwarde mensen op straat, drugsdeals, drugsgebruik en ‘s winters zelfs slapers in de portieken voel ik me met regelmaat onveilig. Sommige wijkagenten zijn fantastisch maar ik heb bij nota bene een bijeenkomst van de gemeente ook wel eens een agent gesproken die dit niet bepaald serieus nam (“je bent ene sterke meid”, “het is de verantwoordelijkheid van de huisbaas”, “snel afstuderen en verhuizen dan maar”) wat niet helpt bij dat veiligheidsgevoel. Tevens vind ik het verkeer in mijn straat veel en vooral hard en roekeloos rijden. Na verhuizingen komen er vaak studenten of gedeelde huishoudens met jonge mensen (zoals dat van mij) in de huizen terug. Dat is jammer; de buurt krijgt veel tijdelijke bewoners met weinig binding met de wijk. Ik hoop dat de wet betaalbare huur dat op termijn herstelt. Ik zie elders in de wijk wel dat er ook sociale huurwoningen zijn waardoor de samenstelling van de bewoners gemengd is en dat vind ik gezond. In het middensegment mis ik echter betaalbare huizen. De bewoners van de wijk kennen een kern buren die goed contact heeft. Er worden nieuwsbrieven verstuurd en evenementen georganiseerd. Als huurder kwam dit mij pas na een paar jaar ter oren. Verder is de locatie dicht bij winkels op o.a. de Nieuwe Binnenweg, is de wijk met metro, tram en bus goed ontsloten, woon ik dicht bij de musea, horeca in het centrum en is het desondanks ‘s avonds stil in mijn straat. Ik mis groen in de stad maar vind dat er steeds meer buurtinitatieven zijn om straten te vergroenen en herinrichtingen waarbij parkeerplekken plaats maken voor boomspiegels etc. Erg fijn!