Twee-onder-één-kap te koop: Mariastraat 27, Mariahout
Onder optie
KopenLaarbeek2-onder-1-kapwoningenMariastraat 27

Mariastraat 27

Mariahout, Laarbeek

€ 280.000
Buurt Mariahout, MariahoutBekijk buurt
Onder optie
Er is een optie genomen op deze woning
Ruim woonoppervlak van 478m²
478m² woonoppervlakte
Populaire buurt voor doorstromers
30% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Woningtype en buurt

Deze twee-onder-één-kapwoning aan de Mariastraat in Mariahout ademt rust en ruimte. Het huis uit 1933 heeft een flinke oppervlakte van 478 m² en staat op een perceel van maar liefst 17.539 m². De woning is energielabel C, wat betekent dat het redelijk zuinig is. Met een vraagprijs van €280.000 is dit een scherpe prijs voor zoveel ruimte. Bekijk ook andere twee onder een kapwoningen in Laarbeek.

Buurt Mariahout

Mariahout is een dorp in de gemeente Laarbeek. Het is een rustige, groene buurt met veel eengezinswoningen. Van de 1.120 inwoners zijn er relatief veel gezinnen met kinderen. De sfeer is dorps en gemoedelijk. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een lage stedelijkheid (5) en een omgevingsadressendichtheid van 191, wat het een echte landelijke omgeving maakt.

Leven in de straat

's Ochtends haal je brood bij de Jumbo op 2,6 km afstand, of bij de PLUS op 3,9 km. De dichtstbijzijnde basisschool, Basisschool Bernadette, ligt op 180 meter lopen. Ook kinderdagverblijven zijn dichtbij, op 0,4 km. Voor de middelbare school moeten kinderen wel verder reizen, naar 5,5 km afstand. Het is een plek waar je de auto pakt voor de dagelijkse boodschappen, maar de rust en ruimte maken veel goed.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via vb&t Nieuwbouwmakelaars op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder optie
Prijs€ 280.000
Prijs per m²€ 586
Woonoppervlakte478m²
Perceeloppervlakte17539m²
Bouwjaar1933
BuurtMariahout
WijkMariahout
GemeenteLaarbeek

Locatie

Mariastraat 27, Mariahout

Buurt statistieken

Gegevens uit Mariahout

Inwoners1.120
Mannen51%
Vrouwen50%

Supermarkten

4 binnen 5 km

Jumbo
Dorpsstraat 54A
2599m
PLUS
Piet van Thielplein 30
3950m
Jumbo
Heuvelplein 73
4330m

Scholen

9 binnen 5 km

Basisschool Bernadette
Basisonderwijs · 135 leerlingen
180m
De Sprankel
Basisonderwijs · 247 leerlingen
2839m
Basisschool 'T Otterke
Basisonderwijs · 156 leerlingen
3820m

Veelgestelde vragen

Over Mariastraat 27, Mariahout

Is €280.000 een realistische prijs voor deze woning?

Ja, voor een twee-onder-één-kapwoning uit 1933 met een oppervlakte van 478 m² en een perceel van 17.539 m² is €280.000 een scherpe prijs. Het energielabel C is redelijk. Vergelijkbare woningen in de regio zijn vaak duurder, maar de exacte marktprijs hangt af van de staat van het huis en de ligging in Mariahout.

Hoe is de bereikbaarheid van Mariahout?

Mariahout is een landelijk dorp in Laarbeek. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 11,7 km afstand, dus je bent aangewezen op de auto of bus. De omgevingsadressendichtheid is laag (191), wat betekent dat het rustig wonen is. Voor dagelijkse voorzieningen zoals supermarkten en scholen moet je een paar kilometer reizen.

Wat voor onderhoud kun je verwachten bij een woning uit 1933?

Een woning uit 1933 kan verouderde installaties hebben, zoals elektra en leidingen. Het energielabel C is gemiddeld, maar isolatie kan beter. Het perceel van 17.539 m² vraagt om tuinonderhoud.