Buorren 4

Uitwellingerga, Súdwest-Fryslân

€ 425.000
Buurt Uitwellingerga, UitwellingergaBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 285m²
285m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Populaire buurt voor senioren
34% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een vrijstaand huis met karakter

Deze vrijstaande woning aan de Buorren in Uitwellingerga ademt geschiedenis. Het pand uit 1890 heeft een woonoppervlak van 285 m² en staat op een perceel van 558 m². De woning heeft energielabel G, wat betekent dat de stookkosten naar verwachting hoog zijn. Met een vraagprijs van €425.000 is dit een marktconform aanbod voor een vrijstaande woning in deze regio. Vergelijk het met andere vrijstaande woningen in Súdwest-Fryslân.

De buurt Uitwellingerga

Uitwellingerga is een klein dorp met ongeveer 340 inwoners. De sfeer is rustig en landelijk, met veel eengezinswoningen en een hoog percentage koopwoningen (84%). De bevolking is relatief oud: een derde is 65 jaar of ouder. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, dus we kunnen niet zeggen wat bewoners ervan vinden. De buurt Uitwellingerga is dunbevolkt en biedt veel rust.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de SPAR express op twee straten verder (2,4 km) of de Lidl op tien minuten lopen (2,8 km). De dichtstbijzijnde basisschool, Christelijke Basisschool It Harspit, ligt om de hoek (810 m). Andere scholen in de omgeving zijn OBS De Wyken en de Koningin Wilhelminaschool, beide op ongeveer 3,5 km. De gemeente Súdwest-Fryslân biedt een landelijke omgeving met voorzieningen op rijafstand.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Douwsma Makelaardij V.o.f. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 425.000
Prijs per m²€ 1.491
Woonoppervlakte285m²
Perceeloppervlakte558m²
Bouwjaar1890
EnergielabelG
BuurtUitwellingerga
WijkZuidoost IJlst
GemeenteSúdwest-Fryslân

Locatie

Buorren 4, Uitwellingerga

Buurt statistieken

Gegevens uit Uitwellingerga

Inwoners340
Mannen50%
Vrouwen51%

Supermarkten

11 binnen 5 km

SPAR express
Lorentzstraat 4
2433m
Lidl
Oude Oppenhuizerweg 8
2839m
Poiesz
Keizersmantel 437
2983m

Scholen

20 binnen 5 km

Christelijke Basisschool It Harspit
Basisonderwijs · 87 leerlingen
810m
Christelijke Basisschool De Vuurvlinder
Basisonderwijs · 400 leerlingen
3403m
OBS De Wyken
Basisonderwijs · 290 leerlingen
3450m

Veelgestelde vragen

Over Buorren 4, Uitwellingerga

Welk energielabel heeft Buorren 4?

De woning aan Buorren 4 in Uitwellingerga heeft energielabel G.

Is €425.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €425.000 voor een vrijstaande woning van 285 m² met een perceel van 558 m² in Uitwellingerga is marktconform. Het energielabel G kan wel invloed hebben op de maandlasten, omdat de stookkosten naar verwachting hoog zijn. Het is goed om de prijs te vergelijken met andere vrijstaande woningen in de regio.

Wat betekent energielabel G voor de stookkosten?

Energielabel G is het minst zuinige label. Dat betekent dat de woning slecht geïsoleerd is en je hoge stookkosten kunt verwachten. Een energieadvies kan inzicht geven in de te verwachten kosten.

Hoe is het openbaar vervoer in Uitwellingerga?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 6,1 km afstand. Dat is ongeveer een kwartier fietsen. Er zijn geen buslijnen in de directe omgeving vermeld. Voor dagelijks woon-werkverkeer ben je dus vooral aangewezen op de auto of de fiets.