Vrijstaande woning te koop: Kernstraat 9, Leiden
KopenLeidenVrijstaande woningenKernstraat 9

Kernstraat 9

Rijndijkbuurt, Leiden

€ 895.000
Buurt Rijndijkbuurt, LeidenBekijk buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Dekamarkt op 497m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
32% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een vrijstaande woning met karakter

Deze vrijstaande woning uit 1932 aan de Kernstraat in Leiden heeft een authentieke uitstraling. De advertentie vermeldt geen energielabel, waardoor de energiezuinigheid niet bekend is. Met 102 m² woonoppervlak en een royale tuin van 402 m² biedt het huis veel ruimte. De vraagprijs van €895.000 ligt 47% boven het buurtgemiddelde, wat aan de hoge kant is. Bekijk ook vrijstaande woningen in Leiden.

De Rijndijkbuurt

De Rijndijkbuurt is een gemoedelijke buurt met een mix van bewoners. Op basis van twee beoordelingen: een bewoner noemt het een 'Heerlijke buurt' met een fijne ligging ten opzichte van het centrum. Een andere bewoner waardeert de parken maar vindt de gemeenschap niet hecht. De buurt telt 2.380 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een doorsnee inkomen. Lees meer over de buurt Rijndijkbuurt.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Dekamarkt om de hoek (op 500 meter) of de SPAR twee straten verder. Ook zijn er diverse scholen in de buurt, zoals het Stedelijk Gymnasium Leiden op 145 meter en basisschool St. Joseph op 5 minuten lopen. De gemeente Leiden biedt verder veel voorzieningen op loopafstand.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Graal Makelaardij.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt19 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 895.000
Prijs per m²€ 8.775
Woonoppervlakte102m²
Perceeloppervlakte402m²
Bouwjaar1932
GemeenteLeiden

Locatie

Kernstraat 9, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Goed · 2 bewoners

8.4
Jip Rouvroije
03-09-2024
Heerlijke buurt

Fijne, gemoedelijke buurt waarin mensen elkaar zien en helpen waar dat kan. De authentieke uitstraling van de huizen en fijne ligging ten op zichte van het centrum van Leiden

6.0
Sam
07-02-2024
Rijndijkbuurt

Hallo, er zijn mooie parken om in te lopen, maar die worden doorbroken door wegen helaas. Gemeenschap krijgt een 2 want in mijn mening is niemand echt connected. Geem buurthuis, maar ook, niemand WILT ook connecteren met de buren. Huizen worden slecht gerenoveerd. Veel scholen. Goeie voorzieningen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Rijndijkbuurt

Inwoners2.380
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Rijndijkbuurt

Woningvoorraad1.129
Gem. WOZ-waarde€ 455.000
Koopwoningen56%
Huurwoningen44%

Supermarkten

41 binnen 5 km

Dekamarkt
Levendaal 140
497m
SPAR
IJsselkade 45
653m
Hoogvliet
Levendaal 20
836m

Scholen

87 binnen 5 km

Bonaventura Agora Leiden
Voortgezet onderwijs · 1464 leerlingen
127m
Stedelijk Gymnasium Leiden (locatie Athena)
Voortgezet onderwijs · 795 leerlingen
145m
Bonaventura College Burggravenlaan
Voortgezet onderwijs · 498 leerlingen
145m

Veelgestelde vragen

Over Kernstraat 9, Leiden

Is de prijs van €895.000 marktconform voor deze buurt?

De vraagprijs ligt 47% boven de gemiddelde vraagprijs in de Rijndijkbuurt (€609.438). De mediaanprijs in de buurt is €530.000. De woning is een vrijstaand huis met een groot perceel, wat de hogere prijs deels verklaart. Of de prijs marktconform is, hangt af van de staat en exacte ligging.