Vrijstaande woning te koop: Oerdijk 104, Schalkhaar

Oerdijk 104

Dorp Schalkhaar, Deventer

€ 845.000
Buurt Dorp Schalkhaar, SchalkhaarBekijk buurt
Al 141 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 91 dagen
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Energielabel F
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een vrijstaand huis met een verrassend groot perceel

Deze vrijstaande woning uit 1932 staat in het rustige Schalkhaar, een dorp met een dorps karakter. Het huis heeft 118 m² woonoppervlak, maar het perceel is maar liefst 1850 m², dat is uitzonderlijk ruim. De vraagprijs van €845.000 is scherp geprijsd vergeleken met het buurtgemiddelde van €998.333. Bekijk ook andere vrijstaande woningen in Deventer.

Dorp Schalkhaar: rustig en groen

De buurt Dorp Schalkhaar is een dorpse omgeving met veel eengezinswoningen. Een bewoner zegt: "De Oerdijk is een fijne plek om te wonen, al mis ik soms wel een beetje het echte buurtgevoel. Wel is er een buurtapp en helpt iedereen elkaar!" Op basis van twee beoordelingen krijgt de buurt een 7,75. De buurt telt 5475 inwoners, met een mix van gezinnen en ouderen.

Dagelijks leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Aldi (om de hoek) of de PLUS (twee straten verder). Basisscholen zijn er ook dichtbij: Openbare Daltonschool de Sleutel (naast de deur) en Nicolaas Basisschool (op loopafstand). Andere voorzieningen zoals een restaurant en bibliotheek zijn ook binnen tien minuten lopen te vinden. De gemeente Deventer biedt verder alle stedelijke voorzieningen op fietsafstand.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Drieklomp Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt23 december 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 845.000
Prijs per m²€ 7.161
Woonoppervlakte118m²
Perceeloppervlakte1850m²
Bouwjaar1932
EnergielabelF
BuurtDorp Schalkhaar
WijkSchalkhaar
GemeenteDeventer

Locatie

Oerdijk 104, Schalkhaar

Ervaringen uit de buurt

Goed · 2 bewoners

8.5
Nova
12-06-2024
Fijne buurt met alles dichtbij!

De oerdijk is een fijne plek om te wonen, al mis ik soms wel een beetje het echte buurtgevoel. Wel is er een buurtapp en helpt iedereen elkaar! We zijn erg goed bevriend met onze naaste buren. Het enigste wat ik mis zijn prullenbakken, als we de hond uitlaten is er in de hele buurt maar 1 prullenbak wat erg jammer is. Ook hebben we allemaal winkeltjes in de buurt, en een basisschool. Andere voorzieningen kun je ook binnen een kwartiertje fietsen heen.

7.0
v
24-12-2023
cute lil place

cute little place! i be chilling with my friends

Buurt statistieken

Gegevens uit Dorp Schalkhaar

Inwoners5.475
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Dorp Schalkhaar

Woningvoorraad2.034
Gem. WOZ-waarde€ 448.000
Koopwoningen71%
Huurwoningen29%

Supermarkten

25 binnen 5 km

Aldi
Timmermansweg 37
647m
PLUS
Pastoorsdijk 22
807m
PLUS
Zwaluwenburg 41
1227m

Scholen

44 binnen 5 km

Openbare Daltonschool de Sleutel
Basisonderwijs · 203 leerlingen
381m
Nicolaas Basisschool
Basisonderwijs · 417 leerlingen
742m
Katholieke basisschool de Vijf-er
Basisonderwijs · 570 leerlingen
1221m

Veelgestelde vragen

Over Oerdijk 104, Schalkhaar

Welk energielabel heeft Oerdijk 104?

De woning aan Oerdijk 104 in Schalkhaar heeft energielabel F.

Is €845.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €845.000 ligt onder het gemiddelde van €998.333 in de buurt, maar de woning heeft met 118 m² een kleiner woonoppervlak dan het buurtgemiddelde van 213 m². Het perceel van 1850 m² is juist heel ruim. De prijs per m² is ongeveer €7161, wat hoger is dan het buurtgemiddelde van €5091 per m². De prijs lijkt marktconform gezien de combinatie van een klein huis op een groot perceel.

Hoe is de buurt Dorp Schalkhaar om in te wonen?

Dorp Schalkhaar is een rustige, groene buurt met veel eengezinswoningen. Bewoners waarderen de onderlinge hulp via de buurtapp en de nabijheid van winkels en een basisschool. Een aandachtspunt is dat er weinig prullenbakken zijn. De buurt heeft een gemiddelde score van 7,75 uit twee reviews.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is F, wat aangeeft dat de woning slecht geïsoleerd is. Dat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. In de buurt heeft 50% van de woningen een label D of lager, dus dit is niet uitzonderlijk voor een woning uit 1932. Het is goed om te weten dat je mogelijk moet investeren in isolatie.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation ligt op 3 km afstand. Dat is ongeveer 10 minuten fietsen of een korte autorit. Vanaf daar kun je naar Deventer en verder reizen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Openbare Daltonschool de Sleutel ligt op 381 meter en Nicolaas Basisschool op 742 meter. Ook is er een school voor voortgezet onderwijs op 1,4 km: De Zwaluwenburg.

Hoeveel woningen staan er te koop in de buurt?

Op dit moment staan er 3 koopwoningen te koop in Dorp Schalkhaar, met prijzen variërend van €550.000 tot €1.600.000. De gemiddelde vraagprijs is €998.333. In de afgelopen periode zijn er 11 woningen verkocht met een gemiddelde verkoopprijs van €590.909.