Vrijstaande woning te koop: Rietveen 12, Breda
Verkocht onder voorbehoud
KopenBredaVrijstaande woningenRietveen 12

Rietveen 12

Overkroeten, Breda

€ 835.000
Buurt Overkroeten, BredaBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 163m²
29% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Rietveen 12, Breda

Deze vrijstaande woning uit 1993 staat in een rustige, groene buurt. Met 163 m² woonoppervlak en een flink perceel van 855 m² is er veel ruimte. De woning heeft energielabel B, dus redelijk zuinig. De vraagprijs van €835.000 is aan de hoge kant vergeleken met andere vrijstaande woningen in Breda.

Overkroeten

Overkroeten is een ruime, groene buurt met veel eengezinswoningen. De meeste woningen zijn koop en gebouwd tussen 1990 en 2010. Het is er rustig en kindvriendelijk. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze buurt. De buurt heeft een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,4, wat duidt op veel gezinnen. Bekijk de buurt Overkroeten voor meer informatie.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn, om de hoek op 800 meter. Ook de Jumbo is twee straten verder. Basisschool Kbs Kievitsloop zit op loopafstand, net als Openbare Basisschool De Wildert. Voor voortgezet onderwijs kun je naar Graaf Engelbrecht, tien minuten lopen. De gemeente Breda biedt verder veel voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Van Liessum Makelaars Breda op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 835.000
Prijs per m²€ 5.123
Woonoppervlakte163m²
Perceeloppervlakte855m²
Bouwjaar1993
EnergielabelB
BuurtOverkroeten
WijkBreda noord-west
GemeenteBreda

Locatie

Rietveen 12, Breda

Buurt statistieken

Gegevens uit Overkroeten

Inwoners3.095
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Overkroeten

Woningvoorraad1.302
Gem. WOZ-waarde€ 360.000
Koopwoningen64%
Huurwoningen36%

Supermarkten

20 binnen 5 km

Albert Heijn
Heksenwaag 2
791m
Jumbo
Heksenwaag 37
876m
Jumbo
Hoofdstraat 61
1850m

Scholen

28 binnen 5 km

Kbs Kievitsloop
Basisonderwijs · 156 leerlingen
324m
Openbare Basisschool De Wildert
Basisonderwijs · 157 leerlingen
677m
Kbs De Driezwing
Basisonderwijs · 134 leerlingen
913m

Veelgestelde vragen

Over Rietveen 12, Breda

Welk energielabel heeft Rietveen 12?

De woning aan Rietveen 12 in Breda heeft energielabel B.

Is €835.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €835.000 ligt 72% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€485.750). De woning is echter ook 29% groter dan het buurtgemiddelde (163 m² vs 126 m²) en heeft een ruim perceel van 855 m². In de buurt zijn momenteel 4 koopwoningen beschikbaar, met een gemiddelde prijs per m² van €3.869. Deze woning komt uit op €5.122 per m², wat aan de hoge kant is.

Hoe is de buurt Overkroeten om in te wonen?

Overkroeten is een rustige, groene buurt met veel eengezinswoningen. De meeste woningen zijn koopwoningen (64%) en gebouwd tussen 1990 en 2010. Er wonen veel gezinnen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,4. De buurt heeft een lage misdaadcijfer (46 misdrijven per jaar) en is kindvriendelijk. Voorzieningen zoals scholen en supermarkten zijn op loopafstand.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Deze woning heeft energielabel B. Dat betekent dat het redelijk zuinig is, maar niet top. In de buurt heeft 71,4% van de woningen label B en 28,6% label A. Label B is dus gebruikelijk voor deze buurt. Je kunt verwachten dat de energiekosten meevallen, maar niet extreem laag zijn.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 3,1 km afstand. Dat is ongeveer 10 minuten met de fiets of 35 minuten lopen. Er zijn geen buslijnen in de data vermeld, maar in Breda rijden bussen die je naar het station kunnen brengen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Kbs Kievitsloop zit op 324 meter, Openbare Basisschool De Wildert op 677 meter en Kbs De Driezwing op 913 meter. Voor voortgezet onderwijs is Graaf Engelbrecht (mavo/havo/vwo) op 1,5 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen.

Hoe groot is het perceel en de tuin?

Het perceel is 855 m² groot, wat ruim is voor een vrijstaande woning. De exacte tuinindeling is niet bekend, maar met zo'n groot perceel is er voldoende ruimte voor een tuin, terras en eventueel een schuur. De woning heeft 163 m² woonoppervlak, verdeeld over meerdere kamers.