Vrijstaande woning te koop: Zijlsingel 73, Leiden
Onder bod
KopenLeidenVrijstaande woningenZijlsingel 73

Zijlsingel 73

De Waard, Leiden

€ 825.000
Buurt De Waard, LeidenBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Ruim woonoppervlak van 151m²
99% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een vrijstaand huis met karakter

Deze vrijstaande woning aan de Zijlsingel 73 in Leiden is een echte blikvanger. Met een woonoppervlak van 151 m² en een perceel van 175 m² biedt het ruimte die je niet vaak ziet in de binnenstad. Het bouwjaar 1884 geeft de woning een authentieke uitstraling, al is het energielabel E, iets om rekening mee te houden. De vraagprijs van €825.000 ligt aan de hoge kant, zeker vergeleken met het buurtgemiddelde van €453.000, maar dat past bij het formaat en type woning. Benieuwd naar andere vrijstaande woningen in Leiden?

De Waard: rustig wonen in de stad

De woning staat in de buurt De Waard, een rustige woonwijk binnen de singels van Leiden. Het is een gemengde buurt met veel eengezinswoningen (74%) en een redelijk aandeel koopwoningen (42%). De meeste woningen zijn gebouwd voor 1945, wat de historische sfeer verklaart. CBS-cijfers laten zien dat er relatief veel 25- tot 45-jarigen wonen. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de ligging spreekt voor zich. Ontdek meer over de buurt De Waard.

Dagelijks leven om de hoek

In de straat is het aangenaam wonen. Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Dekamarkt, die op nog geen vijf minuten lopen ligt. Ook de Albert Heijn en Hoogvliet zijn op loopafstand. Voor schoolgaande kinderen zijn er meerdere scholen in de buurt, zoals het Bonaventura College Burggravenlaan (twee straten verder) en het Stedelijk Gymnasium Leiden. De gemeente Leiden biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Hoekstra en van Eck aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt8 april 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 825.000
Prijs per m²€ 5.464
Woonoppervlakte151m²
Perceeloppervlakte175m²
Bouwjaar1884
EnergielabelE
BuurtDe Waard
WijkBinnenstad-Noord
GemeenteLeiden

Locatie

Zijlsingel 73, Leiden

Buurt statistieken

Gegevens uit De Waard

Inwoners2.235
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit De Waard

Woningvoorraad1.071
Gem. WOZ-waarde€ 352.000
Koopwoningen42%
Huurwoningen58%

Supermarkten

39 binnen 5 km

Dekamarkt
Levendaal 140
466m
Albert Heijn
Hooigracht 85
640m
Hoogvliet
Levendaal 20
783m

Scholen

87 binnen 5 km

Bonaventura College Burggravenlaan
Voortgezet onderwijs · 498 leerlingen
302m
Bonaventura Agora Leiden
Voortgezet onderwijs · 1464 leerlingen
391m
Stedelijk Gymnasium Leiden (locatie Athena)
Voortgezet onderwijs · 795 leerlingen
450m

Veelgestelde vragen

Over Zijlsingel 73, Leiden

Welk energielabel heeft Zijlsingel 73?

De woning aan Zijlsingel 73 in Leiden heeft energielabel E.

Is de prijs van €825.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs ligt fors boven het buurtgemiddelde van €453.000, maar dat komt doordat deze woning met 151 m² bijna twee keer zo groot is als de gemiddelde koopwoning in De Waard (76 m²). De prijs per vierkante meter is niet direct te vergelijken, maar voor een vrijstaand huis in de Leidse binnenstad is dit een marktconforme prijs.

Wat betekent energielabel E voor de stookkosten?

Energielabel E is niet zuinig. Je kunt verwachten dat de stookkosten hoger uitvallen dan bij een woning met label A of B. Het is goed om te weten dat in de buurt 40% van de woningen label A heeft, maar deze woning uit 1884 heeft waarschijnlijk minder isolatie. Laat je goed informeren over de mogelijkheden om te verduurzamen.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

De woning ligt in de Leidse binnenstad, op loopafstand van voorzieningen. Het treinstation Leiden Centraal is op 2 km afstand, dus op fietsafstand. De auto is minder vanzelfsprekend in de binnenstad, maar de singels zijn goed bereikbaar.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Het Bonaventura College Burggravenlaan (voortgezet onderwijs) zit op 300 meter, en het Stedelijk Gymnasium Leiden op 450 meter. Voor basisonderwijs is Basisschool St. Joseph op 790 meter. Ideaal voor gezinnen met kinderen.

Wat voor type woning is dit precies?

Het is een vrijstaande woning uit 1884, met een woonoppervlak van 151 m² en een perceel van 175 m². Vrijstaande woningen zijn zeldzaam in de Leidse binnenstad, dus dit is een uniek aanbod. De woning heeft karakteristieke elementen uit de bouwperiode.

Hoe veilig is de buurt De Waard?