IJhorst
OverijsselStaphorstIJhorst

IJhorst, Staphorst

Wijk in Staphorst

IJhorst heeft 1.575 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 567 woningen in IJhorstMomenteel staan er 22 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in IJhorstOp basis van geregistreerde woningen

IJhorst bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Staphorst De wijk heeft een totaal oppervlakte van 2.275 hectare, waarvan 2.265 hectare land en 10 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK018004. Het postcodegebied is 7715PA-7955PZ.

Inwoners

IJhorst telt 1.575 inwoners. Hiervan is 51,1% man en 49,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (33,0%). De overige leeftijden zijn 27,3% voor '65 jaar of ouder', 16,8% voor '25 tot 45 jaar', 11,7% voor '0 tot 15 jaar' en 11,1% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 37,1% is ongehuwd, 48,3% is gehuwd, 9,8% is gescheiden en 4,8% is verweduwd. 1.425 inwoners komen uit Nederland, 70 komen uit Europa en 80 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 730 huishoudens in IJhorst. 33,6% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 39,7% huishoudens zonder kinderen en 26,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In IJhorst zijn er 1.400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €33.700, wat €3.700 (10%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.200, wat €1.600 (5%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van IJhorst zijn middelbaar opgeleid. 50,4% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 27,6% heeft HBO of WO en 22,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.575 inwoners heeft ongeveer 65% betaald werk, wat neerkomt op 1.024 mensen. Dit is 0% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (75%), terwijl 25% als zelfstandige actief is. In IJhorst ontvangt 30% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 370 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In IJhorst zijn er 567 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €376.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 23% huurwoningen en 77% koopwoningen. Van de woningen is 76% in particulier bezit, 13% in handen van woningcorporaties en 11% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in IJhorst zijn 1990-2000 (24%) en 2020 en later (19%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in IJhorst. De nieuwste aangeboden woning is Veldhuisweg 4R1 door Johan Kuiper Makelaardij op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in IJhorst.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in IJhorst. De meest recentelijke woning is Bakkerslaan 7 aangeboden door www.dewoningzoeker.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in IJhorst.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor IJhorst.

Energie

In IJhorst zijn er 803 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn B (32%), C (18%) en A (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in IJhorst 3.290 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 25% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.440 m³ per jaar 47% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
2,9 km
Apotheek
2,9 km
Ziekenhuis
8,2 km
Supermarkt
2,8 km
Treinstation
10,0 km
Dagverblijf
1,2 km
Basisschool
1,2 km
Middelbare school
8,1 km
Bekijk woningen in IJhorst

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel IJhorst

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in IJhorst

Kaart van Verspreide huizen IJhorst
Verspreide huizen IJhorstBuurt
IJhorst heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
245Eenpersoonshuishoudens
290Huishoudens zonder kinderen
195Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.200 P.J.gemiddeld per inwoner5% onder landelijk gemiddelde
€33.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger10% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over IJhorst in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in IJhorst

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€468.600
gemiddeld▲ 140,4%
€450.000
mediaan▲ 137,5%
5 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€1.973
gemiddeld▼ 30,3%
€2.366
mediaan▼ 12,6%
-20% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
95 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
24
verkopen in afgelopen jaar
160 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-20%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
IJhorst
1.440
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
IJhorst
3.290
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over IJhorst

Hoe ziet de woningvoorraad in IJhorst eruit?

De woningvoorraad is relatief jong — 77% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (57%).

Wat kost een koopwoning in IJhorst?

Een koopwoning in IJhorst werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €414.604 (€2.961 per m²). Daarmee ligt het 20% onder het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 140%.

Wat voor mensen wonen er in IJhorst?

Wijk IJhorst telt 1.575 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (33%).

Hoe energiezuinig zijn de woningen in IJhorst?

Het woningaanbod in IJhorst is opvallend zuinig: 54% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.440 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in IJhorst?

Vanuit IJhorst bereik je gemiddeld een supermarkt op 2,8 km, een huisarts op 2,9 km, een treinstation op 10,0 km, een basisschool op 1,2 km (hemelsbreed, bron: CBS).