Liempde
Noord-BrabantBoxtelLiempde

Liempde, Boxtel

Wijk in Boxtel

9.0
Bewoners geven Liempde een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Liempde heeft 4.785 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 1.978 woningen in LiempdeMomenteel staan er 28 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in LiempdeOp basis van geregistreerde woningen

Liempde bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Boxtel De wijk heeft een totaal oppervlakte van 1.905 hectare, waarvan 1.895 hectare land en 9 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK075702. Het postcodegebied is 5298AA-5298WL.

Inwoners

Liempde telt 4.785 inwoners. Hiervan is 50,8% man en 49,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (31,8%). De overige leeftijden zijn 23,0% voor '65 jaar of ouder', 18,6% voor '25 tot 45 jaar', 13,7% voor '0 tot 15 jaar' en 13,2% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 43,2% is ongehuwd, 45,1% is gehuwd, 6,0% is gescheiden en 5,6% is verweduwd. 4.445 inwoners komen uit Nederland, 175 komen uit Europa en 165 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.975 huishoudens in Liempde. 26,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 34,7% huishoudens zonder kinderen en 39,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Liempde zijn er 4.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €39.200, wat €1.800 (5%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.300, wat €2.500 (8%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Liempde zijn middelbaar opgeleid. 43,6% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 30,5% heeft HBO of WO en 25,9% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 4.785 inwoners heeft ongeveer 70% betaald werk, wat neerkomt op 3.350 mensen. Dit is 5% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (80%), terwijl 20% als zelfstandige actief is. In Liempde ontvangt 24% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 980 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Liempde zijn er 1.978 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €487.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 21% huurwoningen en 79% koopwoningen. Van de woningen is 79% in particulier bezit, 13% in handen van woningcorporaties en 8% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Liempde zijn 1950-1970 (20%) en 1970-1980 (19%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Liempde. De nieuwste aangeboden woning is Akkersrijt 9 door DE KONING MAKELAARDIJ. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Liempde.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Liempde. De meest recentelijke woning is Smidsepad 44 aangeboden door Nu-Huren op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Liempde.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Liempde.

Energie

In Liempde zijn er 1.897 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (27%), B (20%) en D (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Liempde 3.440 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 30% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.350 m³ per jaar 38% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,8 km
Apotheek
0,8 km
Ziekenhuis
5,1 km
Supermarkt
0,8 km
Treinstation
4,8 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
0,9 km
Middelbare school
3,9 km
Bekijk woningen in Liempde

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Liempde

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Liempde

Kaart van Hezelaar
HezelaarBuurt
Kaart van Verspreide huizen Kasteren en Berg
Verspreide huizen Kasteren en BergBuurt
Kaart van Verspreide huizen Velders Bosch en De Scheeken
Verspreide huizen Velders Bosch en De ScheekenBuurt
Kaart van Vrilkhoven
VrilkhovenBuurt
9.0
Bewoners geven Liempde een uitstekende beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie

Huishoudens per categorie
520Eenpersoonshuishoudens
685Huishoudens zonder kinderen
770Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.300 P.J.gemiddeld per inwoner8% boven landelijk gemiddelde
€39.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger5% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Liempde in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Liempde

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€741.900
gemiddeld▲ 7,0%
€635.000
mediaan▼ 6,5%
10 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.775
gemiddeld▼ 7,9%
€3.500
mediaan▼ 17,3%
+49% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
87 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
40
verkopen in afgelopen jaar
191 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+49%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Liempde
1.350
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Liempde
3.440
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Liempde

Welk type woningen overheerst in Liempde?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 66% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Hoe duur zijn huizen in Liempde?

Een koopwoning in Liempde werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €773.650 (€4.225 per m²). Daarmee ligt het 49% boven het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 7%.

Hoe is de bevolking van Liempde samengesteld?

Wijk Liempde telt 4.785 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (32%). Veel gezinnen: 39% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Liempde?

Vanuit Liempde bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,8 km, een huisarts op 0,8 km, een treinstation op 4,8 km, een basisschool op 0,9 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Liempde?