Noordhove
Zuid-HollandZoetermeerNoordhove

Noordhove, Zoetermeer

Wijk in Zoetermeer

7.8
Bewoners geven Noordhove een goede beoordelingDeze score komt uit 6 reacties
Bekijk
Noordhove heeft 8.315 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 3.504 woningen in NoordhoveMomenteel staan er 21 te koop en 3 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in NoordhoveOp basis van geregistreerde woningen

Noordhove bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Zoetermeer De wijk heeft een totaal oppervlakte van 136 hectare, waarvan 128 hectare land en 8 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK063704. Het postcodegebied is 2728AA-2728RA.

Inwoners

Noordhove telt 8.315 inwoners. Hiervan is 49,8% man en 50,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (30,0%). De overige leeftijden zijn 22,6% voor '65 jaar of ouder', 21,5% voor '25 tot 45 jaar', 15,2% voor '0 tot 15 jaar' en 10,8% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 43,0% is ongehuwd, 45,0% is gehuwd, 8,7% is gescheiden en 3,4% is verweduwd. 5.905 inwoners komen uit Nederland, 495 komen uit Europa en 1.920 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 3.590 huishoudens in Noordhove. 26,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 34,5% huishoudens zonder kinderen en 38,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Noordhove zijn er 6.900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €41.000, wat €3.600 (10%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.600, wat €2.800 (9%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Noordhove zijn middelbaar opgeleid. 44,4% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 27,9% heeft HBO of WO en 27,7% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 8.315 inwoners heeft ongeveer 64% betaald werk, wat neerkomt op 5.322 mensen. Dit is 1% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (85%), terwijl 15% als zelfstandige actief is. In Noordhove ontvangt 25% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.560 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Noordhove zijn er 3.504 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €413.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 34% huurwoningen en 66% koopwoningen. Van de woningen is 67% in particulier bezit, 27% in handen van woningcorporaties en 6% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Noordhove zijn 1980-1990 (50%) en 1990-2000 (31%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Noordhove. De nieuwste aangeboden woning is Linieschans 10 door De Makelaars Rotterdam en Zoetermeer. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Noordhove.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Noordhove. De meest recentelijke woning is Kramerplan 12 aangeboden door www.woonnet-haaglanden.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Noordhove.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Noordhove.

Energie

In Noordhove zijn er 3.528 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn B (38%), C (37%) en A (21%). Gemiddeld verbruikt een adres in Noordhove 2.840 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 8% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 810 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 17% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,8 km
Apotheek
0,8 km
Ziekenhuis
2,7 km
Supermarkt
0,8 km
Treinstation
5,3 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
2,1 km
Bekijk woningen in Noordhove

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Noordhove

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Noordhove

Kaart van Noordhove-West
7.7Noordhove-WestBuurt
Kaart van Noordhove-Oost
8.1Noordhove-OostBuurt
7.8
Bewoners geven Noordhove een goede beoordeling
Deze score komt uit 6 reacties

Praat mee
8.1
Ria Groenendijk-Verveer
Alleenwonend · Tussenwoning
Noordhove-Oost22-08-2025
Gezellig

Gezellig en weinig problemen woon er sinds 1988 en wil er niet weg. Er is een buurtvereniging waar van alles te doen is. Ben sinds kort weduwe maar met mijn vriendelijke en goede buren zijn die een grote steun. Als ik iets niet kan is er altijd wel een die wil helpen. Alleen het winkelcentrum mag best wat uitgebreid worden. Ook is er een achterbuurman die voor ons blokje elke week de vuilnisbakken buiten zet en weer terug zet als ze geleegd zijn. Kan alleen maar zeggen dat ik hier heel prettig woon en hopelijk nog heel lang

6.6
Maruna
Alleenwonend · Tussenwoning
Noordhove-West03-07-2025
Rustige buurt

Het is alleen zo jammer, dat de ,bus" niet alle wijken aandoet zou fijn zijn, zeker voor oudere zonder ,vervoer . Dan ons ,winkelcentrum" veel te weinig, afhankelijk van een super. Niet de fijnste. En het zou ook leuk zijn,1x p.14 dagen, of 1x p.m. een ,,markt". Dit zeker voor ,ouderen. Veel noten op m,n zang he,?? Jullie vragen, ik draai . .

8.0
Sybelle Gerritse
Alleenwonend · Appartement
Noordhove-West04-04-2025
Buitenwereld

Ik vind het prachtig mooie parken st rand geen wijkcentrum waar je geholpen kan worden

8.8
Sybelle Gerritse
Alleenwonend · Appartement
Noordhove-West04-09-2024
Stukje Spanje in Zoetermeer

Ik kom helemaal tot mezelf en geniet van de vele parken Speciale plek is het beweegpark bij het water en wat ik het leukste vind is het strand.er lopen veel huiskatten die allemAal aaibaar zijn.

6.6
Marina
Alleenwonend · Tussenwoning
Noordhove-West31-08-2024
Saai

Heel rustig wijk, groen wordt wel goed bijgehouden. Had graag wat meer winkels hier gezien, afhankelijk van A,- H,, is beslist niet prettig. Het is geen gezellig met groot woord, ,,winkelcentrum,!! Geen halte voor lijn 3/4. Altijd verplicht overstappen, Noordhove is een ,,vergeten deel.

8.6
Jaap Roos
Gezin · tussenwoning
Noordhove-West17-10-2023
Leuke buurt om te wonen .

Gezellig om te wonen leuke mensen letten goed op elkaar.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
960Eenpersoonshuishoudens
1.240Huishoudens zonder kinderen
1.390Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.600 P.J.gemiddeld per inwoner9% boven landelijk gemiddelde
€41.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger10% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Noordhove in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Noordhove

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€565.714
gemiddeld▼ 13,9%
€500.000
mediaanstabiel
14 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.387
gemiddeld▼ 3,7%
€3.958
mediaan▼ 7,4%
+18% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
62 dagen stabiel
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
60
verkopen in afgelopen jaar
141 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+18%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
74 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
8
verhuringen in afgelopen jaar
134 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-7%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Noordhove
810
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Noordhove
2.840
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Noordhove

Hoe ziet de woningvoorraad in Noordhove eruit?

De woningvoorraad is relatief jong — 58% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (62%).

Wat kost een koopwoning in Noordhove?

Een koopwoning in Noordhove werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €614.108 (€4.362 per m²). Daarmee ligt het 18% boven het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 14%.

Wat vinden inwoners van Noordhove?

Bewoners geven Noordhove een 7,8 uit 10 op basis van 6 reviews. Het sterkst scoort veiligheid (9,0), het zwakst voorzieningen (6,5).

Hoe is de bevolking van Noordhove samengesteld?

Wijk Noordhove telt 8.315 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (30%). Veel gezinnen: 39% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Noordhove?

Het woningaanbod in Noordhove is opvallend zuinig: 82% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 810 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Noordhove?

Vanuit Noordhove bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,8 km, een huisarts op 0,8 km, een treinstation op 5,3 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Noordhove?

Op dit moment vind je in Noordhove 21 koopwoningen en 3 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk