Dommelstraat 74
Deppenbroek, Enschede
Een appartement met vrij uitzicht in Deppenbroek
Aan de Dommelstraat in Enschede staat dit appartement op de vierde verdieping, met vrij uitzicht en gelegen aan een rustige weg in een woonwijk. Het bouwjaar is 1966 en het energielabel is E, het minst zuinige label, dus je kunt hoge stookkosten verwachten. De vraagprijs van €219.000 ligt 32% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt, die €321.033 is. Vergeleken met andere appartementen in Enschede is dit een scherpe prijs.
De woning zelf
Deze woning heeft vier kamers, waarvan drie slaapkamers, en één badkamer, verdeeld over één woonlaag. De woonoppervlakte is volgens de BAG-registratie 84 m², terwijl de makelaar 77 m² opgeeft. Het appartement heeft een balkon en is in volle eigendom. Volgens de makelaar is er gedeeltelijk dubbel glas en wordt de woning verwarmd met blokverwarming. De VvE-bijdrage is €204,65 per maand.
De buurt
Met ruim 4.500 inwoners en een mix van leeftijden, waarvan 20% 65-plusser is, is dit een levendige wijk. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,05 op basis van zes beoordelingen. Een bewoner zegt: "Goede buurt maar mag wel wat frisser worden", en een ander noemt het "een nette buurt maar er zijn een paar mensen die ruzie zoeken". De buurt Deppenbroek heeft een woningvoorraad van ruim 2.300 woningen, waarvan 45% eengezinswoningen.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen kun je doen bij Albert Heijn of Dirk, beide op ongeveer 300 meter afstand, of bij Jumbo op ruim een kilometer. Basisschool Menkotoren en Basisschool Bonifatius liggen op ongeveer 500 meter, en voor voortgezet onderwijs is Greijdanus op 543 meter. De huisartsenpraktijk van Tienen zit op 1,3 kilometer en BENU Apotheek Enschede Noord op 351 meter. Buslijn 2 stopt op 143 meter bij halte Wkc Deppenbroek, en het treinstation Enschede ligt op 2,2 kilometer. De gemeente Enschede heeft verder een ziekenhuis op 2,9 kilometer.
WOZ en adresgegevens
De WOZ-waarde is vastgesteld op €211.000 per 1 januari 2025, en de vraagprijs ligt 4% boven die waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 77% gestegen, van €119.000 naar €211.000. Wat betreft risico-indicaties op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 46 dB en van spoorweglawaai 5 dB, beide niet boven de norm. Het funderingsrisico is laag, met zand als bodemsoort, en het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050. Hittestress is nu laag, maar in 2050 gemiddeld. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze woning.
Bron
Op het moment van schrijven wordt deze woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Extra Makelaars.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Dommelstraat 74, Enschede
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De WOZ-waarde van deze woning is vastgesteld op €211.000 per 1 januari 2025. De vraagprijs van €219.000 ligt 4% boven die WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 77% gestegen, van €119.000 naar €211.000. De WOZ-waarde is een gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde.
Wat is de indeling van dit appartement?
Het appartement heeft vier kamers, waarvan drie slaapkamers, en één badkamer, verdeeld over één woonlaag. De woonoppervlakte is volgens de BAG-registratie 84 m², terwijl de makelaar 77 m² opgeeft. Het appartement heeft een balkon en is gelegen op de vierde verdieping.
Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?
Het energielabel is E, het minst zuinige label. Dat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. Volgens de makelaar is er gedeeltelijk dubbel glas en wordt de woning verwarmd met blokverwarming. Het label zegt niets over de bouwkundige staat van de woning.
Hoe is het gesteld met het funderingsrisico?
Het funderingsrisico op dit adres is laag, met zand als bodemsoort. Dit is een indicatie op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning. De woning is gebouwd in 1966, vóór 1970, maar dat zegt op zichzelf niets over de staat van de fundering.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
Op loopafstand vind je Albert Heijn en Dirk op 327 meter, en Jumbo op 1,1 kilometer. Basisschool Menkotoren en Bonifatius liggen op ongeveer 500 meter, en Greijdanus voor voortgezet onderwijs op 543 meter. De huisartsenpraktijk van Tienen zit op 1,3 kilometer en BENU Apotheek op 351 meter. Buslijn 2 stopt op 143 meter bij halte Wkc Deppenbroek.
Hoe is de buurt Deppenbroek beoordeeld door bewoners?
Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,05 op basis van zes beoordelingen. Een bewoner zegt: "Goede buurt maar mag wel wat frisser worden", en een ander noemt het "een nette buurt maar er zijn een paar mensen die ruzie zoeken". De beoordelingen gaan over de wijk, niet specifiek over deze straat.
Wat is de VvE-bijdrage voor dit appartement?
De VvE-bijdrage is €204,65 per maand. Dit bedrag staat vermeld in de advertentie en is bedoeld voor het onderhoud van het gebouw en de gemeenschappelijke ruimtes. Het is niet duidelijk wat er precies onder valt.
Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?
De dichtstbijzijnde bushalte is Enschede, Wkc Deppenbroek op 143 meter, waar buslijn 2 stopt. Het treinstation Enschede ligt op 2,2 kilometer afstand. Er zijn geen reistijden of bestemmingen vermeld in de advertentie.





