Appartement te koop: Lomanstraat 20H, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenLomanstraat 20H

Lomanstraat 20H

Valeriusbuurt-West, Amsterdam

€ 2.895.000
Buurt Valeriusbuurt-West, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 214m²
37% groter dan gemiddeld in de buurt
Jumbo op 111m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
33% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement in de Valeriusbuurt-West

Dit appartement aan de Lomanstraat ademt de sfeer van het klassieke Amsterdam. Met 214 m² woonoppervlak en een vraagprijs van €2.895.000 is het een van de grotere en duurdere appartementen in Amsterdam. De woning uit 1913 combineert oude elementen met moderne luxe. De prijs ligt boven het buurtgemiddelde, maar dat past bij de royale oppervlakte en de gewilde locatie.

De buurt: Valeriusbuurt-West

De buurt Valeriusbuurt-West is een rustige, groene wijk in Amsterdam-Zuid. Het is een dichtbevolkte buurt met veel koopwoningen en een mix van gezinnen en alleenstaanden. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat typerend is voor de stad. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de buurt staat bekend om zijn statige herenhuizen en de nabijheid van het Vondelpark.

Leven in de straat

In de ochtend haal je verse broodjes bij de Jumbo om de hoek (111 m) of bij de Albert Heijn op loopafstand (381 m). Voor de kinderen is basisschool De Kleine Nicolaas naast de deur (98 m), en het Amsterdams Lyceum (247 m) en Montessori Lyceum Oostpoort (267 m) zijn dichtbij voor voortgezet onderwijs. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid aanbod aan voorzieningen, van restaurants tot parken.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Von Poll Real Estate aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.895.000
Prijs per m²€ 13.528
Woonoppervlakte214m²
Perceeloppervlakte124m²
Bouwjaar1913
BuurtValeriusbuurt-West
WijkWillemspark
GemeenteAmsterdam

Locatie

Lomanstraat 20H, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Valeriusbuurt-West

Inwoners2.610
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Valeriusbuurt-West

Woningvoorraad1.265
Gem. WOZ-waarde€ 1.016.000
Koopwoningen45%
Huurwoningen55%

Supermarkten

152 binnen 5 km

Jumbo
Hendrik Jacobszstraat 9
111m
Albert Heijn
Amstelveenseweg 186
381m
Ekoplaza
Marathonweg 18-24
425m

Scholen

195 binnen 5 km

De Kleine Nicolaas
Basisonderwijs · 199 leerlingen
98m
Het Amsterdams Lyceum
Voortgezet onderwijs · 1092 leerlingen
247m
Montessori Lyceum Oostpoort ISK C. Krusemanstraat
Voortgezet onderwijs · 195 leerlingen
267m

Veelgestelde vragen

Over Lomanstraat 20H, Amsterdam

Is de vraagprijs van €2.895.000 reëel voor deze buurt?

De vraagprijs ligt 22% boven het buurtgemiddelde van €2.380.000, maar de woning is met 214 m² ook 37% groter dan het gemiddelde van 156 m². De prijs per m² is marktconform voor de Valeriusbuurt-West, waar de gemiddelde m²-prijs €15.474 bedraagt. Het is een royale woning in een gewilde buurt.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 2,1 km afstand, dus op loop- of fietsafstand. De buurt is zeer stedelijk met een hoge omgevingsadressendichtheid, wat betekent dat er veel voorzieningen en ov-haltes in de buurt zijn.

Wat voor energielabel heeft deze woning?

Het energielabel van deze woning is niet specifiek vermeld in de gegevens. In de buurt heeft 80% van de woningen label A, maar dat zegt niets over dit specifieke appartement. Het bouwjaar 1913 kan duiden op minder goede isolatie, maar dat is niet met zekerheid te zeggen.