Appartement te koop: Nieuwezijds Voorburgwal 294-3, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenNieuwezijds Voorburgwal 294-3

Nieuwezijds Voorburgwal 294-3

Spuistraat-Zuid, Amsterdam

€ 1.250.000
Buurt Spuistraat-Zuid, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 159m²
189% groter dan gemiddeld in de buurt
AH to go op 213m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
51% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement in hartje Amsterdam

Dit appartement van 159 m² aan de Nieuwezijds Voorburgwal ademt historie. Het bouwjaar 1735 geeft de woning een klassieke uitstraling, met hoge plafonds en royale kamers. De ligging is onmiskenbaar centraal: je woont midden in de drukte van de stad, maar het appartement zelf biedt een oase van rust. Met een vraagprijs van €1.250.000 is dit een aanzienlijk bedrag, maar voor een woning van deze omvang en op deze locatie is dat marktconform. Vergelijk het met andere appartementen in Amsterdam om een beeld te krijgen.

De buurt Spuistraat-Zuid

De buurt Spuistraat-Zuid is een van de meest centrale buurten van Amsterdam. Het is er levendig, met veel horeca en winkels op loopafstand. De bewoners zijn overwegend jong en alleenstaand: de gemiddelde huishoudensgrootte is 1,4 en er zijn 370 eenpersoonshuishoudens. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: het is een dynamische omgeving.

Leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je bij de AH to go om de hoek (213 m) of de SPAR (224 m). Voor een uitgebreide boodschap is Albert Heijn (256 m) of Jumbo (342 m) dichtbij. Kinderen kunnen naar de 14e Montessorischool De Jordaan (609 m) of de Burght (815 m). De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid aanbod aan voorzieningen, van musea tot parken.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via JA! Jaap Admiraal makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.250.000
Prijs per m²€ 7.862
Woonoppervlakte159m²
Perceeloppervlakte189m²
Bouwjaar1735
BuurtSpuistraat-Zuid
WijkBurgwallen-Nieuwe Zijde
GemeenteAmsterdam

Locatie

Nieuwezijds Voorburgwal 294-3, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Spuistraat-Zuid

Inwoners810
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Spuistraat-Zuid

Woningvoorraad588
Gem. WOZ-waarde€ 543.000
Koopwoningen16%
Huurwoningen83%

Supermarkten

155 binnen 5 km

AH to go
Rokin 36
213m
SPAR
Rokin 113
224m
Albert Heijn
Nieuwezijds Voorburgwal 226
256m

Scholen

224 binnen 5 km

Jordaan College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 71 leerlingen
537m
14e Montessorischool De Jordaan
Basisonderwijs · 372 leerlingen
609m
de Burght
Basisonderwijs · 387 leerlingen
815m

Veelgestelde vragen

Over Nieuwezijds Voorburgwal 294-3, Amsterdam

Is €1.250.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €1.250.000 is fors hoger dan de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€692.714), maar dit appartement is met 159 m² ook veel groter dan het buurtgemiddelde van 55 m². De prijs per m² komt uit op circa €7.861, wat lager is dan het gemiddelde van €9.073 in de buurt. Gezien de unieke omvang en historische uitstraling is de prijs marktconform.

Hoe is de bereikbaarheid van dit appartement?

Het appartement ligt in het centrum van Amsterdam, op 1,8 km van het treinstation. De omgevingsadressendichtheid is zeer hoog (10.182), wat duidt op een stedelijke omgeving met veel voorzieningen op loopafstand.

Wat voor energielabel heeft deze woning?

In de buurt heeft 50% van de woningen label A en 50% label B. Omdat het bouwjaar 1735 is, kan het label lager uitvallen, maar dit is niet met zekerheid te zeggen. Vraag de makelaar om het definitieve label.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisscholen zijn de 14e Montessorischool De Jordaan (609 m) en de Burght (815 m). Ook is er voortgezet speciaal onderwijs: het Jordaan College - iHub onderwijs (537 m). In totaal zijn er 224 scholen binnen 5 km.

Hoe veilig is de buurt Spuistraat-Zuid?

In de buurt zijn in totaal 543 misdrijven geregistreerd. Dit aantal is relatief hoog, wat past bij een zeer stedelijk centrumgebied met veel horeca en toerisme.

Wat is de gemiddelde verkooptijd van woningen in deze buurt?

De gemiddelde verkooptijd van woningen in de buurt is 32 dagen. Dat is relatief kort, wat aangeeft dat woningen hier snel van eigenaar wisselen. Dit appartement is echter uniek vanwege zijn grootte en prijs, dus de verkooptijd kan afwijken.

JA! Jaap Admiraal makelaardij
Geen mail gevonden