Appartement te koop: Waalstraat 118-3, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenWaalstraat 118-3

Waalstraat 118-3

Scheldebuurt-Oost, Amsterdam

€ 1.525.000
Buurt Scheldebuurt-Oost, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 202m²
248% groter dan gemiddeld in de buurt
Vomar op 286m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
46% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de Scheldebuurt-Oost

Dit appartement aan de Waalstraat in Amsterdam is een echte stadsvilla. Met 202 vierkante meter woonoppervlak is het een van de grotere appartementen in de buurt. Het is gebouwd in 1933 en ademt de sfeer van het klassieke Amsterdamse bouwen. De vraagprijs van €1.525.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs voor een appartementen in Amsterdam ligt lager, maar dit is geen gemiddeld appartement.

De buurt: Scheldebuurt-Oost

De Scheldebuurt-Oost is een stedelijke buurt met een hoge dichtheid. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: de buurt telt 2.430 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens (680) en een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,8. Het is een levendige wijk met veel voorzieningen op loopafstand. De buurt Scheldebuurt-Oost is onderdeel van een groter geheel.

Leven in de straat

In de ochtend haal je brood bij de Vomar om de hoek (286 meter) of bij Albert Heijn (354 meter). Voor de kinderen is de 15e montessorischool van Maas en Waal op 104 meter lopen, en ook Daltonbasisschool De Rivieren is dichtbij (174 meter). De dagelijkse boodschappen doe je bij een van de vier supermarkten in de buurt. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk aan voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via TWM Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.525.000
Prijs per m²€ 7.550
Woonoppervlakte202m²
Perceeloppervlakte601m²
Bouwjaar1933
BuurtScheldebuurt-Oost
WijkScheldebuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Waalstraat 118-3, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Scheldebuurt-Oost

Inwoners2.430
Mannen46%
Vrouwen54%

Woningmarkt

Gegevens uit Scheldebuurt-Oost

Woningvoorraad1.194
Gem. WOZ-waarde€ 648.000
Koopwoningen33%
Huurwoningen67%

Supermarkten

148 binnen 5 km

Vomar
Rijnstraat 154-1
286m
Albert Heijn
Rijnstraat 139
354m
Coop
Niersstraat 16
470m

Scholen

185 binnen 5 km

15e montessorischool van Maas en Waal
Basisonderwijs · 280 leerlingen
104m
IBS Elif Amsterdam
Basisonderwijs · 195 leerlingen
174m
Daltonbasisschool De Rivieren
Basisonderwijs · 252 leerlingen
174m

Veelgestelde vragen

Over Waalstraat 118-3, Amsterdam

Is €1.525.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs is fors hoger dan het buurtgemiddelde van €767.500, maar dit appartement is met 202 m² ook veel groter dan de gemiddelde woning in de buurt (58 m²). De prijs per vierkante meter is niet direct te vergelijken, maar gezien de unieke grootte en de locatie in Amsterdam-Zuid is de prijs marktconform voor een woning van dit formaat.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,4 kilometer afstand. Dat is ongeveer 15 minuten lopen. De omgevingsadressendichtheid is zeer hoog (8.278), wat duidt op een stedelijke omgeving met veel OV-mogelijkheden.

Wat voor type buurt is Scheldebuurt-Oost?

Het is een zeer stedelijke buurt (stedelijkheidsklasse 1) met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel alleenstaanden (680) en jonge mensen (25-45 jaar: 1.110). Het is een levendige wijk met een mix van koop- en huurwoningen. De buurt heeft een hoog voorzieningenniveau, met supermarkten, scholen en parken dichtbij.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De 15e montessorischool van Maas en Waal ligt op 104 meter, IBS Elif Amsterdam op 174 meter en Daltonbasisschool De Rivieren ook op 174 meter. Voor voortgezet onderwijs is de dichtstbijzijnde school op 800 meter. Er zijn ook kinderdagverblijven in de buurt.

Hoe veilig is de buurt?

In de CBS-data worden 142 misdrijven geregistreerd voor de buurt. Dat is een relatief laag aantal voor een stedelijke omgeving. De buurt heeft een gemengde bevolking en een actief straatbeeld, wat bijdraagt aan de sociale veiligheid. Exacte cijfers per delict zijn niet beschikbaar.