Een appartement met een verrassend ruim gevoel
Aan de Witterweg 2D in Bovensmilde staat een appartement uit 1991 dat met 135 vierkante meter woonoppervlak (volgens de BAG-registratie; de makelaar komt op 116 vierkante meter) flink ruimer is dan je op het eerste gezicht zou denken. Het is een eengezinswoning in de vorm van een 2-onder-1-kap, maar dan als appartement, en dat maakt het een bijzondere verschijning in de wijk. Met een energielabel A++ is dit een zuinig label, en de vraagprijs van €275.000 ligt 29% onder de gemiddelde vraagprijs van €385.842 voor appartementen in Midden-Drenthe. Dat maakt de prijs scherp.
De woning zelf
De woning heeft drie kamers, waarvan twee slaapkamers, en één badkamer, alles op één woonlaag. De inhoud is 410 kubieke meter en er is een tuin rondom, wat bij een appartement niet vanzelfsprekend is. Volgens de makelaar is de woning volledig geïsoleerd en is er gedeeltelijke vloerverwarming. Het is volle eigendom, dus je wordt eigenaar van de grond en de opstal. De woning wordt aangeboden sinds 21 oktober 2026.
Een dorp waar je elkaar kent
Bovensmilde-Centrum telt zo'n 2.800 inwoners, en met 24% 65-plussers is het een plek waar rust en gezelligheid hand in hand gaan. Bewoners geven hun buurt gemiddeld een 8,17, op basis van drie beoordelingen. Een bewoner zegt: "Ik vind mijn dorp erg gezellig want overal valt wel een praatje te maken." Een ander vult aan: "Lekker rustig, af en toe een feestje en niet te veel gekkigheid verder." Het is een buurt Bovensmilde-Centrum waar je elkaar snel leert kennen.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen doe je bij Poiesz, op 334 meter, of je fietst naar de Albert Heijn op 3,6 kilometer. Voor de kinderen is IKC De Meenthe op 453 meter en Dalton Kindcentrum De Wingerd op 556 meter. De huisarts zit op 755 meter, en voor de apotheek moet je naar Assen, op 3,7 kilometer. De bushalte Bovensmilde, Meestersbrug is op 209 meter met lijn 428, en vanaf de halte Schoolstraat (385 meter) gaan lijnen 20, 380 en 428. Het treinstation Assen ligt op 6,6 kilometer. Zo zit je in de gemeente Midden-Drenthe toch dicht bij de stad.
WOZ en risico-indicaties
De WOZ-waarde is €229.000, vastgesteld op 1 januari 2025, en de vraagprijs ligt 20% boven die waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 46% gestegen, van €157.000 naar €229.000. Wat betreft risico's op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 65 dB Lden, boven de norm, terwijl vliegverkeer met 23 dB Lden onder de norm blijft. Het funderingsrisico is laag, met zand als bodemsoort. Wateroverlast bij hevige regen is laag, net als het overstromingsrisico nu en in 2050. Hittestress is nu laag, maar wordt in 2050 gemiddeld. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.
Bron en aanbod
Op het moment van schrijven wordt de woning via drie kanalen aangeboden, waaronder Lamberink Makelaars & Adviseurs.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Witterweg 2D, Bovensmilde
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De vraagprijs van €275.000 ligt 20% boven de WOZ-waarde van €229.000, die is vastgesteld op 1 januari 2025. De WOZ-waarde is de gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 46% gestegen, van €157.000 naar €229.000. De vraagprijs ligt daarnaast 29% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt van €385.842.
Hoeveel kamers en slaapkamers heeft deze woning?
De woning heeft drie kamers, waarvan twee slaapkamers, en één badkamer. Alles ligt op één woonlaag, wat handig is als je liever geen trappen hebt. De inhoud is 410 kubieke meter en er is een tuin rondom. Volgens de makelaar is de woning volledig geïsoleerd en is er gedeeltelijke vloerverwarming.
Wat is het energielabel en wat betekent dat voor mijn stookkosten?
Het energielabel is A++, een zuinig label. Dat betekent dat je relatief lage energiekosten kunt verwachten. De woning is volgens de makelaar volledig geïsoleerd, wat daarbij helpt. Het label zegt iets over de energieprestatie van de woning, maar niet per se over de bouwkundige staat.
Hoe is het wonen in Bovensmilde-Centrum?
Bewoners geven de buurt gemiddeld een 8,17, op basis van drie beoordelingen. Een bewoner zegt: "Ik vind mijn dorp erg gezellig want overal valt wel een praatje te maken." Een ander: "Lekker rustig, af en toe een feestje en niet te veel gekkigheid verder." Het is een dorp met zo'n 2.800 inwoners, waarvan 24% 65-plusser is.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
De supermarkt Poiesz zit op 334 meter, en de Albert Heijn op 3,6 kilometer. Basisscholen IKC De Meenthe en Dalton Kindcentrum De Wingerd liggen op respectievelijk 453 en 556 meter. De huisartsenpraktijk is op 755 meter, en de dichtstbijzijnde apotheek is in Assen op 3,7 kilometer. Het treinstation Assen ligt op 6,6 kilometer.
Hoe is het ov geregeld vanaf deze woning?
De dichtstbijzijnde bushalte is Bovensmilde, Meestersbrug op 209 meter, met lijn 428. Op 385 meter ligt de halte Schoolstraat met lijnen 20, 380 en 428. Het treinstation Assen ligt op 6,6 kilometer, vanwaar je verder kunt reizen.
Zijn er risico's op het gebied van geluid of fundering?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 65 dB Lden, boven de geluidsnorm, terwijl vliegverkeer met 23 dB Lden onder de norm blijft. Het funderingsrisico is laag, met zand als bodemsoort. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.
Wat is het overstromings- en hittestressrisico?
Wateroverlast bij hevige regen is laag, en het overstromingsrisico is nu en in 2050 laag. Hittestress is nu laag, maar wordt in 2050 gemiddeld. Dit zijn gebiedsindicaties op basis van openbare data, geen inspectie van deze woning.
Waarom verschilt de oppervlakte tussen de BAG en de makelaar?
De BAG-registratie geeft 135 vierkante meter woonoppervlak, terwijl de makelaar 116 vierkante meter opgeeft. Beide waarden worden genoemd, maar er wordt geen uitspraak gedaan over welke juist is.





