Kerkveld

Kerkveld, Bernheze

Buurt in Bernheze

Kerkveld heeft 500 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 214 woningen in KerkveldMomenteel staan er 0 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in KerkveldOp basis van geregistreerde woningen

Kerkveld bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Bernheze, in de wijk Kern Nistelrode De buurt heeft een totaal oppervlakte van 14 hectare, waarvan 14 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU17210303. Het postcodegebied is 5388BZ-5388HP.

Inwoners

Kerkveld telt 500 inwoners. Hiervan is 51,0% man en 49,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (29,0%). De overige leeftijden zijn 25,0% voor '65 jaar of ouder', 22,0% voor '25 tot 45 jaar', 16,0% voor '0 tot 15 jaar' en 8,0% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 42,0% is ongehuwd, 47,0% is gehuwd, 6,0% is gescheiden en 7,0% is verweduwd. 465 inwoners komen uit Nederland, 20 komen uit Europa en 20 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 215 huishoudens in Kerkveld. 23,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 37,2% huishoudens zonder kinderen en 39,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Kerkveld zijn er 400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €32.600, wat €4.800 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €27.000, wat €3.800 (12%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Kerkveld zijn laagopgeleid. 44,7% heeft VMBO of MBO 1, 36,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 18,4% heeft HBO of WO.

Van de 500 inwoners heeft ongeveer 68% betaald werk, wat neerkomt op 340 mensen. Dit is 3% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (83%), terwijl 17% als zelfstandige actief is. In Kerkveld ontvangt 26% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 110 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Kerkveld zijn er 214 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €398.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 28% huurwoningen en 72% koopwoningen. Van de woningen is 72% in particulier bezit, 21% in handen van woningcorporaties en 7% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Kerkveld zijn 1950-1970 (49%) en 1970-1980 (28%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Kerkveld. De nieuwste aangeboden woning is Weijen 30 door Kordaat Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Kerkveld.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Kerkveld. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Kerkveld.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Kerkveld.

Energie

In Kerkveld zijn er 210 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (36%), F (17%) en D (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Kerkveld 3.410 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 29% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.400 m³ per jaar 43% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,4 km
Apotheek
0,4 km
Ziekenhuis
5,2 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
7,5 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,4 km
Middelbare school
4,4 km
Bekijk woningen in Kerkveld

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Kerkveld

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Kerkveld heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
50Eenpersoonshuishoudens
80Huishoudens zonder kinderen
85Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€27.000 P.J.gemiddeld per inwoner12% onder landelijk gemiddelde
€32.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger13% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Kerkveld in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Kern Nistelrode

Cijfers van wijk Kern Nistelrode vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€627.000
gemiddeld▼ 7,1%
€675.000
mediaan▲ 3,8%
5 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.395
gemiddeld▼ 7,2%
€4.420
mediaan▼ 6,3%
+19% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
82 dagen ▲ 125,3%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
63
verkopen in afgelopen jaar
159 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+19%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Kerkveld
1.400
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Kerkveld
3.410
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Kerkveld

Uit wat voor huizen bestaat Kerkveld?

De woningvoorraad is relatief jong — 51% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (44%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Kerkveld?

Een koopwoning in Kerkveld werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €618.151 (€3.962 per m²). Daarmee ligt het 19% boven het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Kerkveld samengesteld?

Buurt Kerkveld telt 500 inwoners. Veel gezinnen: 40% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Kerkveld?

Het woningaanbod in Kerkveld is opvallend zuinig: 66% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.400 m³ per jaar.