Lunetten-Noord
UtrechtUtrechtZuidLunetten-Noord

Lunetten-Noord, Utrecht – “Prima buurt voor tij...”

Buurt in Utrecht

7.7
Bewoners geven Lunetten-Noord een goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Lunetten-Noord heeft 4.375 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 2.217 woningen in Lunetten-NoordMomenteel staan er 10 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Lunetten-NoordOp basis van geregistreerde woningen

Lunetten-Noord bevindt zich in de provincie Utrecht, in de gemeente Utrecht, in de wijk Zuid De buurt heeft een totaal oppervlakte van 69 hectare, waarvan 64 hectare land en 6 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU03440711. Het postcodegebied is 3524AA-3524ZH.

Twee bewoners beoordelen de buurt als goed met een score van 7.7. Ze beschrijven het als 'Prima buurt voor tijdelijk' en 'Family and cozzy'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Lunetten-Noord telt 4.375 inwoners. Hiervan is 50,2% man en 49,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (36,3%). De overige leeftijden zijn 22,6% voor '45 tot 65 jaar', 19,2% voor '15 tot 25 jaar', 13,5% voor '65 jaar of ouder' en 8,3% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 70,6% is ongehuwd, 19,3% is gehuwd, 7,5% is gescheiden en 2,6% is verweduwd. 2.670 inwoners komen uit Nederland, 450 komen uit Europa en 1.250 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 2.860 huishoudens in Lunetten-Noord. 68,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 18,4% huishoudens zonder kinderen en 12,9% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Lunetten-Noord zijn er 3.800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €33.100, wat €4.300 (11%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.400, wat €1.400 (5%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Lunetten-Noord zijn hoogopgeleid. 56,3% heeft HBO of WO, 27,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 16,4% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 4.375 inwoners heeft ongeveer 63% betaald werk, wat neerkomt op 2.756 mensen. Dit is 2% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (86%), terwijl 14% als zelfstandige actief is. In Lunetten-Noord ontvangt 23% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 510 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Lunetten-Noord zijn er 2.217 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €346.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 63% huurwoningen en 37% koopwoningen. Van de woningen is 37% in particulier bezit, 55% in handen van woningcorporaties en 8% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Lunetten-Noord zijn 1970-1980 (42%) en 1980-1990 (38%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Lunetten-Noord. De nieuwste aangeboden woning is Zevenwouden 54 door Dina verkoopt. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Lunetten-Noord.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Lunetten-Noord. De meest recentelijke woning is Fivelingo 119 aangeboden door Blauwe Eik Makelaardij op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Lunetten-Noord.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Lunetten-Noord.

Energie

In Lunetten-Noord zijn er 2.252 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (41%), B (31%) en D (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Lunetten-Noord 1.970 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 25% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 820 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 16% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,5 km
Apotheek
1,1 km
Ziekenhuis
3,5 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
1,8 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
1,1 km
Middelbare school
1,1 km
Bekijk woningen in Lunetten-Noord

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Lunetten-Noord

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
7.7
Bewoners geven Lunetten-Noord een goede beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties

Praat mee
6.7
Mirjam
Alleenwonend · Appartement
18-02-2025
Prima buurt voor tijdelijk

Opzich zijn de meeste mensen wel aardig en ik ben allang blij dat ik ergens kan wonen, maar er wonen hier wel veel associale en vieze mensen. Mensen die plassen in de lift, ballonnen doen, vuilnis op straat zetten, drugs dealen, tuffen in de hal etc. Het zou fijn zijn als er meer gehandhaafd zou worden op hygiëne en gedrag. Er sliep een paar maanden een dakloze onder de brandtrap, wat niet een heel fijn gevoel gaf. Er kwam wel geregeld politie, maar er werd weinig mee gedaan. Ook mensen met honden ruimen hun hondenpoep nooit op achter mijn huis. Verder is de omgeving wel prachtig. Je loopt zo het Beatrix park in waar veel leuke mensen met honden lopen. Voorzieningen zijn prima, maar voor winkels als kruidvat, hema, action etc. Moet je wel wat verder reizen. Ik vind het als starter prima om hier nu te wonen, maar vanwege de buurt wil ik hier op een gegeven moment wel wegverhuizen. Jammer want ik ben dol op Lunetten en al het groen wat het te bieden heeft.

8.6
Mariel
24-08-2023
Family and cozzy

Nice neighbourhood. 15min biking from Central Station. Full of green places.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.965Eenpersoonshuishoudens
525Huishoudens zonder kinderen
370Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.400 P.J.gemiddeld per inwoner4% onder landelijk gemiddelde
€33.100 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger11% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Lunetten-Noord in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Lunetten-Noord

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€418.857
gemiddeld▲ 4,3%
€432.500
mediaan▲ 3,2%
14 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€5.124
gemiddeld▲ 36,9%
€5.506
mediaan▲ 52,4%
-22% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
30 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
22
verkopen in afgelopen jaar
87 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-22%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
43 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
8
verhuringen in afgelopen jaar
89 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+5%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Lunetten-Noord
820
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Lunetten-Noord
1.970
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Lunetten-Noord

Wat voor woningen staan er in Lunetten-Noord?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 55% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (85%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Lunetten-Noord?

Een koopwoning in Lunetten-Noord werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €404.136 (€4.945 per m²). Daarmee ligt het 22% onder het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Lunetten-Noord samengesteld?