Buurtje.nl treft maatregelen tegen PHP-lek
Geef feedback Meld een probleem
Buurt in KampenPolder Dronthen
Overijssel›Kampen›Kampen›Polder Dronthen

Polder Dronthen

Gemeente Kampen

Polder Dronthen heeft 135 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 49 woningen in Polder DronthenMomenteel staan er 31 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Polder DronthenOp basis van geregistreerde woningen

Polder Dronthen is een kleine buurt in de gemeente Kampen, in Overijssel. Het is een landelijk gebied met weinig woningen: 49 in totaal, verspreid over een paar wegen tussen de weilanden. De meeste panden zijn van na 2000.

Er wonen 135 mensen. Het is een buurt van gezinnen: 44% van de huishoudens heeft kinderen. De gemiddelde WOZ-waarde is €547.000, duidelijk hoger dan het gemiddelde in Kampen.

Waar ligt Polder Dronthen?

De buurt hoort bij de wijk Kampen, in de gemeente Kampen, in Overijssel. Het is een polderlandschap ten zuidwesten van de stad Kampen, met weilanden en dijken.

Ten noordoosten ligt Cellesbroek, ten noorden het Industrieterrein Kampen en ten noordwesten De Melm. Aan de oostkant liggen Het Onderdijks, De Maten en het Stationskwartier. Een grote supermarkt ligt gemiddeld op 2,5 km en een treinstation op 4,0 km. Voor de dagelijkse boodschappen en een treinrit ben je dus even onderweg.

Straten en huizen

Tot de buurt horen onder meer de Flevoweg, de Bovenbroeksweg, de Reeveweg, de Cellesbroeksweg, de Nieuwendijk, de Zwartendijk, de Slaper en de Buitendijksweg. Het zijn vooral langgerekte wegen door het open landschap.

De bebouwing is jong: 78% van de panden is van 2000 of later. Wat opvalt is het aandeel vrijstaande woningen, 67%, tegen 27% appartementen in heel Kampen. In de buurt zelf is 24% een appartement en 3% een hoekwoning.

Wie wonen er in Polder Dronthen?

De buurt telt 135 inwoners. Het is een jonge buurt: 19% is tussen 15 en 25 jaar, tegen 12% landelijk, en 11% is 65 jaar of ouder, tegen 21% landelijk.

Van de huishoudens heeft 44% kinderen, tegen 32% in heel Nederland. Een derde van de huishoudens bestaat uit alleenstaanden, minder dan de landelijke 40%. Het inkomen ligt rond het landelijk gemiddelde.

Wonen in Polder Dronthen

Van de 49 woningen is 73% een koopwoning, tegen 57% landelijk. Corporatiewoningen zijn er niet, terwijl dat landelijk 28% is. De gemiddelde WOZ-waarde is €547.000; in heel Kampen is dat €361.000.

Het afgelopen jaar wisselden woningen van eigenaar met een gemiddelde vraagprijs van €371.000, na gemiddeld 53 dagen te koop te hebben gestaan. Op dit moment staan er 31 woningen te koop in Polder Dronthen, vooral appartementen en vrijstaande woningen. Voor huurwoningen kun je kijken bij huurwoningen in Polder Dronthen.

Voorzieningen in Polder Dronthen

De buurt is landelijk, en dat merk je aan de afstanden. Een grote supermarkt ligt gemiddeld op 2,5 km, een basisschool op 3,0 km en een huisarts op 3,3 km. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 4,0 km.

Dat betekent dat je voor de dagelijkse boodschappen en de school bijna altijd de auto of de fiets pakt. Wie hier woont, kiest voor ruimte en rust, met de voorzieningen van Kampen op een paar kilometer afstand.

Straatnamen

  • Flevoweg
  • Bovenbroeksweg
  • Reeveweg
  • Cellesbroeksweg
  • Nieuwendijk
  • Zwartendijk
  • Slaper
  • Buitendijksweg

Voorzieningen

Huisarts
3,3 km
Apotheek
3,3 km
Ziekenhuis
4,5 km
Supermarkt
2,5 km
Treinstation
4,0 km
Dagverblijf
2,8 km
Basisschool
3,0 km
Middelbare school
2,8 km
Beoordeel Polder Dronthen

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Polder Dronthen heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
15Eenpersoonshuishoudens
10Huishoudens zonder kinderen
20Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€32.800 P.J.gemiddeld per inwoner6% onder landelijk gemiddelde
€37.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger12% onder landelijk gemiddelde
0%van de werkenden is in loondienst
0%van de werkenden is zelfstandig
0%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Polder Dronthen
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Polder Dronthen

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€288.598
gemiddeld▼ 54,0%
€243.750
mediaan▼ 47,0%
22 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€4.509
gemiddeld▼ 16,2%
€3.809
mediaan▼ 25,9%
-28% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
53 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
32
verkopen in afgelopen jaar
79 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-28%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Polder Dronthen
1.180
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Polder Dronthen
3.790
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Polder Dronthen

Waar ligt Polder Dronthen?

Polder Dronthen ligt in de gemeente Kampen, in de provincie Overijssel. Het is een landelijk gebied ten zuidwesten van de stad Kampen. De buurt grenst aan Cellesbroek, Het Onderdijks, De Maten, het Stationskwartier, Industrieterrein Kampen en De Melm.

Welke straten horen bij Polder Dronthen?

Onder meer de Flevoweg, de Bovenbroeksweg, de Reeveweg, de Cellesbroeksweg, de Nieuwendijk, de Zwartendijk, de Slaper en de Buitendijksweg.

Wat kenmerkt Polder Dronthen?

Het is een kleine, landelijke buurt met 49 woningen, waarvan 67% vrijstaand. De meeste panden zijn van 2000 of later. Met 44% huishoudens met kinderen en weinig inwoners boven de 65 is het een jonge gezinsbuurt.

Is Polder Dronthen een fijne plek om te wonen?

Er zijn nog geen reviews van bewoners, dus een oordeel kunnen we niet geven. De buurt is ruim en landelijk, met veel vrijstaande woningen en een hoog aandeel gezinnen. Voorzieningen als supermarkt, school en huisarts liggen op 2,5 tot 3,3 km.

Hoeveel inwoners heeft Polder Dronthen?

Buurt Polder Dronthen telt 135 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (37%). Veel gezinnen: 44% van de huishoudens heeft kinderen.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Polder Dronthen?

Vanuit Polder Dronthen bereik je gemiddeld een supermarkt op 2,5 km, een huisarts op 3,3 km, een treinstation op 4,0 km, een basisschool op 3,0 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Woningen Beoordeel jouw buurt
Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen