Wester Eng
Noord-HollandGooise MerenEngWester Eng

Wester Eng, Gooise Meren – “Sloppenwijk van Buss...”

Buurt in Gooise Meren

5.6
Bewoners geven Wester Eng een voldoende beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Wester Eng heeft 2.030 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.070 woningen in Wester EngMomenteel staan er 15 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Wester EngOp basis van geregistreerde woningen

Wester Eng bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Gooise Meren, in de wijk Eng De buurt heeft een totaal oppervlakte van 43 hectare, waarvan 43 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU19420209. Het postcodegebied is 1403LA-1403XX.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als voldoende met een score van 5.6. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Sloppenwijk van Bussum zuid'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Wester Eng telt 2.030 inwoners. Hiervan is 47,3% man en 52,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (30,0%). De overige leeftijden zijn 23,9% voor '45 tot 65 jaar', 20,7% voor '65 jaar of ouder', 15,8% voor '0 tot 15 jaar' en 9,4% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 54,9% is ongehuwd, 27,6% is gehuwd, 11,1% is gescheiden en 6,2% is verweduwd. 1.290 inwoners komen uit Nederland, 175 komen uit Europa en 565 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 975 huishoudens in Wester Eng. 49,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 20,0% huishoudens zonder kinderen en 30,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,9 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Wester Eng zijn er 1.500 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €30.500, wat €6.900 (18%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €24.800, wat €6.000 (19%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Wester Eng zijn middelbaar opgeleid. 38,4% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 33,6% heeft VMBO of MBO 1 en 28,1% heeft HBO of WO.

Van de 2.030 inwoners heeft ongeveer 63% betaald werk, wat neerkomt op 1.279 mensen. Dit is 2% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (84%), terwijl 16% als zelfstandige actief is. In Wester Eng ontvangt 29% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 380 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Wester Eng zijn er 1.070 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €289.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 62% huurwoningen en 38% koopwoningen. Van de woningen is 38% in particulier bezit, 42% in handen van woningcorporaties en 19% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Wester Eng zijn 1950-1970 (81%) en 1990-2000 (11%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Wester Eng. De nieuwste aangeboden woning is Beeklaan 35 door VTH Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Wester Eng.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Wester Eng. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Wester Eng.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Wester Eng.

Energie

In Wester Eng zijn er 1.095 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (30%), E (25%) en D (19%). Gemiddeld verbruikt een adres in Wester Eng 2.010 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 24% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 870 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 11% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,9 km
Apotheek
0,9 km
Ziekenhuis
3,4 km
Supermarkt
0,3 km
Treinstation
1,8 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,3 km
Middelbare school
1,8 km
Bekijk woningen in Wester Eng

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Wester Eng

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
5.6
Bewoners geven Wester Eng een voldoende beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie

Praat mee
5.6
Ceda
Alleenwonend · Appartement
21-01-2025
Sloppenwijk van Bussum zuid

Poging tot culturele samenleving gaat pas werken als de oude generatie Bussumers in een bejaardenflat woont. Vele zijn racistisch en staan niet open voor veranderingen.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
485Eenpersoonshuishoudens
195Huishoudens zonder kinderen
295Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€24.800 P.J.gemiddeld per inwoner19% onder landelijk gemiddelde
€30.500 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger18% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Wester Eng in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Eng

Cijfers van wijk Eng vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€509.667
gemiddeld▲ 59,5%
€525.000
mediaan▲ 64,3%
6 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€5.325
gemiddeld▲ 18,3%
€5.250
mediaan▲ 16,7%
-5% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
35 dagen ▼ 13,5%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
64
verkopen in afgelopen jaar
93 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-5%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
42 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
23
verhuringen in afgelopen jaar
110 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+2%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Wester Eng
870
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Wester Eng
2.010
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Wester Eng

Wat voor woningen staan er in Wester Eng?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 79% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (66%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Wester Eng?

Een koopwoning in Wester Eng werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €492.180 (€5.308 per m²).

Wat betaal je voor een huurwoning in Wester Eng?

Een huurwoning in Wester Eng kostte gemiddeld €2.150 per maand (€20 per m²).

Wat voor mensen wonen er in Wester Eng?

Buurt Wester Eng telt 2.030 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (30%). Opvallend: 50% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Wester Eng?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Wester Eng is minder zuinig: 27% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 870 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Wester Eng?

Vanuit Wester Eng bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,3 km, een huisarts op 0,9 km, een treinstation op 1,8 km, een basisschool op 0,3 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel huizen worden aangeboden in Wester Eng?

Op dit moment vind je in Wester Eng 15 koopwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk