Bekijk de regio Bekijk op de kaart

Koopwoningen Centrum, Loon op Zand

Ontdek koopwoningen in Centrum, Loon op Zand. Bekijk het actuele aanbod op deze pagina en vergelijk met buurtdata en bewonersscores.

10 koopwoningen gevonden uit 6 bronnen
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Prijs: hoog naar laag
Prijs: laag naar hoog
Grootste eerst
Kleinste eerst

Huizenprijzen en marktcijfers Centrum, Loon op Zand

De koopmarkt in het Centrum van Loon op Zand is relatief beperkt van omvang, maar laat wel stevige prijzen zien. Van de 501 woningen in de buurt is 46% een koopwoning, terwijl 54% verhuurd wordt, waarvan een groot deel via een woningcorporatie. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op €276.000, wat duidelijk lager is dan het gemiddelde in de bredere wijk Kaatsheuvel-West (€345.000) en ook onder het gemeentegemiddelde van Loon op Zand (€365.000). Dat verschil zegt iets over de woningmix: het centrum heeft relatief veel oudere, kleinere woningen en corporatiebezit, wat de gemiddelde WOZ drukt.

De daadwerkelijke transactieprijzen liggen echter een stuk hoger. In de afgelopen twaalf maanden werden 14 woningen verkocht voor gemiddeld €517.071, met een bandbreedte van €279.000 tot €725.000. Bij een gemiddeld woonoppervlak van 156 m² komt dat neer op een prijs van circa €3.315 per vierkante meter. De spreiding is groot, wat aangeeft dat het aanbod divers is: van compactere rijtjeswoningen tot ruimere vrijstaande panden. Bekijk bovenaan deze pagina het actuele aanbod en de huidige vraagprijzen voor de meest recente stand van de markt.

Wonen in Centrum, Loon op Zand

Het Centrum van Loon op Zand is het kloppende hart van het dorp, maar dan wel op zijn eigen bescheiden, Brabantse manier. Dit is geen drukke binnenstad, maar een overzichtelijk dorpscentrum met een eigen karakter. De bebouwing stamt grotendeels uit de jaren vijftig tot zeventig, met een mix van rijwoningen, twee-onder-een-kapwoningen en wat vrijstaande panden, afgewisseld met winkelpanden op de begane grond. De straten rondom de Mgr. Kuijpersstraat en de Hoofdstraat vormen de kern, met een compacte opzet die je zelden in nieuwbouwwijken vindt.

Wat de buurt onderscheidt, is de directe nabijheid van voorzieningen. De dagelijkse boodschappen doe je op loopafstand: er zijn meerdere supermarkten en kleinere winkels in het centrum bereikbaar. Voor onderwijs zijn er basisscholen in en direct rondom het centrum, wat voor gezinnen met jonge kinderen een praktisch voordeel is. De deelscore voor onderwijs staat op 7.0, wat dat beeld bevestigt. Sportverenigingen en recreatieve mogelijkheden zijn aanwezig in de bredere omgeving van Kaatsheuvel-West, maar groen direct in de buurt is schaars. De score voor groen (5.0) is de laagste deelscore en dat merk je: het centrum heeft weinig parken of plantsoenen binnen handbereik.

Opvallend hoog scoort de buurt op voorzieningen (9.0) en schoonheid (8.0). Bewoners waarderen de verzorgde uitstraling van het centrum en de aanwezigheid van winkels, horeca en diensten op korte afstand. Dat maakt het centrum aantrekkelijk voor mensen die niet afhankelijk willen zijn van de auto voor dagelijkse activiteiten. De bereikbaarheid scoort een 7.0: de aansluiting op de A261 richting Waalwijk en Tilburg is redelijk snel te bereiken, en busverbindingen zorgen voor een OV-ontsluiting, al is Loon op Zand geen knooppunt. Een eigen auto blijft voor de meeste bewoners praktisch.

De gemeenschap en veiligheid scoren beide een 6.0, wat duidt op een buurt die functioneel is maar niet bijzonder hecht of uitgesproken veilig voelt. De bevolkingssamenstelling speelt daarin mee: met 320 inwoners van 65 jaar en ouder is dit de grootste leeftijdsgroep, en ook eenpersoonshuishoudens domineren (285 van de circa 501 woningen). Dat geeft het centrum een wat stiller, ouder karakter overdag. Bewoner Jeanne omschrijft de buurt kort maar eerlijk als: "Ik vindt het reedelijk", met een score van 6.6 uit 10. Dat is geen enthousiast oordeel, maar ook geen afwijzing. Bekijk alle beoordelingen en buurtdata op de hoofdpagina van Centrum.

Vergelijk je het centrum met andere buurten in de wijk, dan heeft Bloemenbuurt een groener karakter, terwijl Draaiboom en Hil (noord) meer een woonbuurtgevoel hebben met minder commerciële drukte. Als je juist de voorzieningendichtheid van het centrum waardeert maar ook meer rust en groen zoekt, zijn die buurten het overwegen waard.

Voor wie is een koophuis in Centrum Loon op Zand interessant?

Het centrum trekt voornamelijk kopers die bewust kiezen voor de nabijheid van voorzieningen en geen grote tuin of rustige woonstraat als prioriteit hebben. Senioren die zelfstandig willen blijven wonen met alles binnen handbereik passen goed in dit beeld, evenals alleenstaanden of stellen zonder kinderen. Voor gezinnen is het minder voor de hand liggend: de woningen zijn niet altijd ruim, groen ontbreekt, en de prijzen zijn met een gemiddelde van ruim €517.000 stevig. Starters zullen met dit prijsniveau moeite hebben, zeker omdat het aanbod beperkt is en de onderkant van de markt (vanaf €279.000) schaars. Ben je niet zeker of kopen op dit moment de juiste stap is? Bekijk dan ook de huurwoningen in Centrum als alternatief.

Wat bewoners zeggen over Centrum

Op basis van de beschikbare bewonersreviews scoort Centrum een 6.6 uit 10. De hoogste deelscores gaan naar voorzieningen (9.0) en schoonheid (8.0), wat aansluit bij de centrale ligging en verzorgde uitstraling van het dorp. De laagste scores zijn voor groen (5.0) en huisvesting (5.0), wat kopers die veel waarde hechten aan natuur of een breed woningaanbod aan het denken moet zetten. Bewoner Jeanne vat het samen als "Ik vindt het reedelijk", een nuchtere beoordeling die de toon van de buurt goed weergeeft. Lees meer ervaringen en alle deelscores op de buurtpagina van Centrum.

Koopwoningen vergelijken in en rondom het centrum van Loon op Zand

Buurtje.nl combineert woningaanbod van meer dan 1.500 bronnen met bewonersreviews en wijkdata, zodat je niet alleen een woning vindt maar ook weet wat je aan de buurt hebt. Wil je vergelijken? Bekijk het aanbod in de omliggende buurten zoals Pannenhoef (west) of Hil (zuid), of kijk breder naar koopwoningen in Kaatsheuvel-West als geheel. Ook andere wijken in de gemeente, zoals Kaatsheuvel-Oost of het landelijkere De Moer, kunnen een interessante vergelijking bieden. Meer informatie over de gemeente vind je op de website van gemeente Loon op Zand.

Veelgestelde vragen

Wat kost een koophuis in Centrum, Loon op Zand?

In de afgelopen twaalf maanden werden 14 woningen verkocht in het Centrum van Loon op Zand, voor een gemiddelde koopprijs van €517.071. De bandbreedte loopt van €279.000 tot €725.000, met een gemiddeld woonoppervlak van 156 m². Dat komt neer op een gemiddelde prijs van circa €3.315 per vierkante meter. De spreiding is groot, wat aangeeft dat het aanbod varieert van compactere rijwoningen tot ruimere vrijstaande panden.

Wat is de WOZ-waarde in Centrum, Loon op Zand?

De gemiddelde WOZ-waarde in het Centrum van Loon op Zand bedraagt €276.000. Dat ligt duidelijk onder het gemiddelde van de wijk Kaatsheuvel-West (€345.000) en ook onder het gemeentegemiddelde van €365.000. Dit verschil wordt verklaard door de mix van oudere woningen en een relatief groot aandeel corporatiebezit in de buurt.

Hoe is het wonen in Centrum, Loon op Zand?

Het centrum heeft een dorps, functioneel karakter met alle dagelijkse voorzieningen op loopafstand. Bewoners waarderen met name de voorzieningendichtheid (score 9.0) en de verzorgde uitstraling (schoonheid 8.0). Minder positief zijn de scores voor groen (5.0) en gemeenschap (6.0). De totale buurtscore staat op 6.6 uit 10, wat een nuchtere maar geen negatieve beoordeling is.

Is Centrum, Loon op Zand geschikt voor senioren of alleenstaanden?

Ja, het centrum leent zich goed voor senioren en alleenstaanden. Met 320 inwoners van 65 jaar en ouder is dat de grootste leeftijdsgroep, en eenpersoonshuishoudens zijn het meest voorkomend. De nabijheid van winkels, zorg en openbaar vervoer maakt de buurt praktisch voor wie minder afhankelijk wil zijn van de auto. Voor gezinnen met kinderen is het centrum minder geschikt vanwege het beperkte groen en de hogere prijzen.

Hoe is de bereikbaarheid van Centrum, Loon op Zand?

De bereikbaarheid scoort een 7.0 bij bewoners. Per auto is de aansluiting op de A261 richting Waalwijk en Tilburg relatief snel bereikbaar. Openbaar vervoer is beschikbaar via busverbindingen, maar Loon op Zand heeft geen eigen treinstation. Voor dagelijkse verplaatsingen is een eigen auto voor de meeste bewoners nog steeds praktisch, al zijn de voorzieningen in het centrum zelf goed te voet of per fiets bereikbaar.

Welk type woningen staan te koop in Centrum, Loon op Zand?

Het centrum heeft een gemengd woningbestand met rijwoningen, twee-onder-een-kapwoningen en enkele vrijstaande panden, grotendeels gebouwd in de jaren vijftig tot zeventig. Van de 501 woningen in de buurt is 46% een koopwoning. Het aanbod wisselt, maar het gemiddelde verkochte oppervlak van 156 m² suggereert dat er zowel compactere als ruimere woningen beschikbaar komen. Appartementen kopen in Centrum is ook mogelijk, al domineren grondgebonden woningen het aanbod.

Is het veilig wonen in Centrum, Loon op Zand?

De veiligheidsscore in het Centrum van Loon op Zand staat op 6.0 uit 10, wat een gemiddelde beoordeling is. Dat is geen alarmerend cijfer, maar ook geen uitgesproken veilig gevoel. Het centrum van een dorp heeft van nature meer passage en bedrijvigheid dan een rustige woonwijk, wat invloed kan hebben op de beleving. Wie veiligheid hoog in het vaandel heeft, doet er goed aan de buurtpagina te raadplegen voor meer context en actuele bewonersreviews.

Ervaringen uit Centrum
Voldoende · 1 bewoner
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Hoogste score
Laagste score
6.6
Jeanne
Alleenwonend · Appartement
24-08-2025
Redelijk

Ik vindt het reedelijk

KoopHuur
Filters
Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk