Bekijk de regio Bekijk op de kaart

Koopwoningen Veldhuizen, Utrecht

Ontdek koopwoningen in Veldhuizen en bekijk het actuele aanbod, marktprijzen en buurtscores direct op deze pagina.

21 koopwoningen gevonden uit 17 bronnen
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Prijs: hoog naar laag
Prijs: laag naar hoog
Grootste eerst
Kleinste eerst

Huizenprijzen en marktcijfers Veldhuizen, Utrecht

Veldhuizen is een koopbuurt bij uitstek: 75% van de woningen is in eigendom, en dat zie je ook terug in de prijzen. Over de afgelopen twaalf maanden werden 44 woningen verkocht met een gemiddelde koopprijs van €569.716. De bandbreedte loopt van €400.000 tot €790.000, wat aangeeft dat er zowel toegankelijkere eengezinswoningen als ruimere vrijstaande woningen op de markt komen. Bij een gemiddeld woonoppervlak van 117 m² kom je uit op een prijs van circa €4.870 per vierkante meter. De WOZ-waarde in Veldhuizen ligt op €530.000. Dat is lager dan het gemiddelde van de bredere wijk Vleuten-De Meern (€578.000), maar duidelijk hoger dan het gemeentelijk gemiddelde van €458.000 voor koopwoningen in Utrecht. Het aanbod bestaat overwegend uit jaren-tachtig en jaren-negentig rijtjeswoningen en twee-onder-een-kapwoningen, aangevuld met een kleiner segment vrijstaande woningen. Actuele vraagprijzen en verkooptijden vind je bovenaan deze pagina.

Wonen in Veldhuizen, Utrecht

Veldhuizen ligt in het westelijke deel van Utrecht, ingeklemd tussen de A2 en de spoorlijn richting Den Haag, en heeft een uitgesproken woonkarakter. De buurt is in de jaren tachtig en negentig gebouwd als een rustige gezijnswijk, en dat gevoel is tot op de dag van vandaag bewaard gebleven. De straten zijn breed, er is veel groen in de openbare ruimte en de bebouwing bestaat grotendeels uit twee-onder-een-kapwoningen en rijtjeswoningen met tuin. Bewoners waarderen dit sterk: groen en schoonheid scoren respectievelijk 8,5 en 9,0 op de bewonersbeoordeling, wat hoge scores zijn voor een stedelijke buurt.

Eén bewoner omschrijft het zo: "Rustig en fijn om te wonen. We hebben nooit last van overlast, wat super fijn is. Soms praten we wel eens met de buren, super leuk. Ik raad deze wijk echt aan om in te wonen." Die sfeer van rustige vertrouwdheid zonder anonimiteit is typerend voor Veldhuizen. De gemeenschapsscore (6,5) ligt iets lager, wat erop wijst dat de buurt niet het type is waar iedereen elkaar dagelijks op straat spreekt, maar dat er wel degelijk sociale verbinding is.

Voor dagelijkse boodschappen hoef je Veldhuizen nauwelijks uit. Er zijn meerdere supermarkten bereikbaar in de directe omgeving, waaronder voorzieningen in het nabijgelegen winkelcentrum van De Meern. Sportverenigingen, speeltuinen en basisscholen zijn goed vertegenwoordigd in en rondom de buurt. Onderwijs scoort zelfs een 9,0 in de bewonersbeoordelingen, een opvallend hoog cijfer dat wijst op tevredenheid over het schoolaanbod in de omgeving.

De bereikbaarheid is een duidelijk pluspunt (score 8,0). Via de A2 en de A12 ben je snel op de snelweg richting Amsterdam of Den Haag. Met de bus ben je verbonden met Utrecht Centraal en station Utrecht Terwijde ligt op fietsafstand, van waaruit je met de trein snel in het centrum bent. Het centrum van Utrecht is ook per fiets goed te doen in circa twintig minuten. Veiligheid scoort 8,5, wat voor een buurt van ruim 9.000 inwoners een geruststellend cijfer is.

Vergeleken met buurgemeenschappen als Vleuterweide-Noord/Oost/Centrum en Vleuterweide-West heeft Veldhuizen een wat rustiger en ingetogener karakter. Vleuterweide is nieuwer en levendiger, Veldhuizen is ingeburgerd en stabiel. Wie liever een dorpser gevoel heeft, kan ook kijken naar Vleuten of het landelijke Haarzuilens en omgeving. Meer buurtinformatie, bewonersreviews en wijkdata vind je op de buurthoofdpagina van Veldhuizen.

Past een koophuis in Veldhuizen bij jou?

Veldhuizen trekt vooral gezinnen en doorstromers. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar, en 39% van de huishoudens is gehuwd. Starters zullen merken dat de instapprijs van €400.000 aan de onderkant van de markt ligt, maar dat overbieden in dit segment reëel is. Doorstromers met overwaarde uit een eerdere woning staan sterker. De buurt is minder geschikt voor wie op zoek is naar een appartement of compacte stadswoning. Wie twijfelt over kopen, kan ook kijken naar huurwoningen in Veldhuizen als tussenoplossing. Meer informatie over wonen en verhuizen in de gemeente vind je op de website van de gemeente Utrecht.

Wat bewoners zeggen over Veldhuizen

Veldhuizen krijgt een gemiddelde bewonersscore van 7,8 uit 10. De hoogste deelscores zijn voor schoonheid (9,0), onderwijs (9,0), groen (8,5) en veiligheid (8,5). Voorzieningen en gemeenschap scoren wat lager, respectievelijk 7,0 en 6,5. Een bewoner schrijft: "Rustig en fijn om te wonen. We hebben nooit last van overlast, wat super fijn is." Dat typeert de buurt goed: geen spectaculaire hotspot, maar een plek waar mensen met plezier wonen. Lees alle beoordelingen en bekijk de volledige buurtdata op de pagina van Veldhuizen op Buurtje.nl.

Koopwoningen vergelijken in en rond Veldhuizen

Buurtje.nl bundelt het aanbod van meer dan 1.500 bronnen op één plek, aangevuld met bewonersreviews en buurtscores die je nergens anders vindt. Zo kun je niet alleen woningen vergelijken, maar ook buurten. Bekijk het totale aanbod in de wijk via koopwoningen in Vleuten-De Meern, verken aangrenzende buurten zoals Máximapark of Haarrijn, of verbreed je zoekgebied naar andere Utrechtse wijken zoals West en Noordwest.

Veelgestelde vragen

Wat kost een koophuis in Veldhuizen?

Over de afgelopen twaalf maanden lag de gemiddelde koopprijs in Veldhuizen op €569.716, op basis van 44 verkochte woningen. De bandbreedte liep van €400.000 tot €790.000. Bij een gemiddeld woonoppervlak van 117 m² komt de prijs per vierkante meter uit op circa €4.870. Houd er rekening mee dat overbieden in dit segment gebruikelijk is.

Wat is de WOZ-waarde in Veldhuizen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Veldhuizen bedraagt €530.000. Dat ligt onder het wijkgemiddelde van Vleuten-De Meern (€578.000), maar ruim boven het Utrechtse gemeentegemiddelde van €458.000. Veldhuizen behoort daarmee tot de duurdere buurten van de stad, al is het niet de duurste in de wijk.

Hoe is het wonen in Veldhuizen?

Veldhuizen is een rustige, groene woonbuurt met een ingetogen karakter. Bewoners geven de buurt gemiddeld een 7,8 uit 10. Hoge scores voor schoonheid (9,0), veiligheid (8,5) en groen (8,5) maken duidelijk wat de buurt sterk maakt. De gemeenschapsscore (6,5) is wat lager, wat past bij een buurt waar mensen prettig naast elkaar leven zonder dat er een sterk buurtleven is.

Is Veldhuizen geschikt voor gezinnen met kinderen?

Ja, Veldhuizen is bij uitstek een gezinsbuurt. De grootste leeftijdsgroep bestaat uit 45- tot 65-jarigen, maar ook gezinnen met kinderen zijn goed vertegenwoordigd (1.830 huishoudens met kinderen). Het onderwijs in de omgeving scoort een 9,0 in bewonersbeoordelingen, er zijn speeltuinen en sportverenigingen aanwezig, en de rustige straten maken de buurt kindvriendelijk.

Hoe is de bereikbaarheid van Veldhuizen?

De bereikbaarheid scoort een 8,0 bij bewoners. Via de A2 en A12 ben je snel op de snelweg richting Amsterdam of Den Haag. Station Utrecht Terwijde ligt op fietsafstand en biedt een directe treinverbinding naar Utrecht Centraal. Het stadscentrum is ook per fiets bereikbaar in ongeveer twintig minuten. Busverbindingen zorgen voor aanvullend openbaar vervoer binnen de wijk.

Welk type woningen staan te koop in Veldhuizen?

Het aanbod in Veldhuizen bestaat overwegend uit rijtjeswoningen en twee-onder-een-kapwoningen, grotendeels gebouwd in de jaren tachtig en negentig. Vrijstaande woningen komen ook voor, maar zijn schaarser en duurder. Wie een appartement kopen in Veldhuizen overweegt, zal merken dat het aanbod hiervan beperkt is; de buurt is primair ingericht op grondgebonden gezinswoningen.

Hoe groen en veilig is Veldhuizen?

Groen en veiligheid zijn twee van de sterkste punten van Veldhuizen. Bewoners geven groen een 8,5 en veiligheid een 8,5. De buurt heeft ruime straten, plantsoenen en speelgroen verspreid door de wijk. Overlast wordt nauwelijks ervaren, zo blijkt ook uit de bewonersreviews. Voor een buurt van ruim 9.000 inwoners zijn dit opvallend hoge scores.

Ervaringen uit Veldhuizen
Goed · 2 bewoners
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Hoogste score
Laagste score
7.6
Ame
Gezin · Tussenwoning
14-12-2024
rustig en fijn om te wonen

We hebben nooit last van overlast wat super fijn is. Soms praten we wel eens met de buren, super leuk. Ik raad deze wijk echt aan om in te wonen

8.1
choi soobin
Gezin · tussenwoning
07-11-2023
Ik vind het echt leuk, iedereen is erg vriendelijk

ik vind het erg leuk, iedereen is heel vriendelijk, als ik me ergens aan stoor, kan ik daar bij iedereen over klagen, er zijn ook veel winkels die goed bereikbaar zijn en het is heel schoon en veilig

KoopHuur
Filters
Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk