Tussenwoning te koop: Pastoor Balkstraat 49, Enschede
Verkocht onder voorbehoud
KopenEnschedeTussenwoningenPastoor Balkstraat 49

Pastoor Balkstraat 49

Dorp Lonneker, Enschede

€ 325.000
Buurt Dorp Lonneker, EnschedeBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 140m²
140m² woonoppervlakte
SPAR op 379m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Rust en ruimte in het groene Lonneker

Deze tussenwoning aan de Pastoor Balkstraat 49 ligt in het dorp Lonneker, een rustige kern in de gemeente Enschede. Met 140 m² woonoppervlak en een perceel van 204 m² biedt de woning uit 1972 flink wat leefruimte. De vraagprijs van €325.000 is aanzienlijk lager dan het gemiddelde in de buurt, waar woningen rond de €600.000 worden aangeboden. Dat maakt deze woning een opvallend scherpe optie in de markt van tussenwoningen in Enschede.

Dorp Lonneker: een dorpse gemeenschap

De buurt Dorp Lonneker telt zo'n 1.890 inwoners en heeft een dorps karakter. Het is een gemengde buurt met zowel gezinnen als ouderen; bijna een kwart van de huishoudens bestaat uit eenpersoonshuishoudens. De woningvoorraad bestaat voor 93% uit eengezinswoningen, waarvan 82% koop. De buurt is niet stedelijk (stedelijkheidsklasse 5), met een lage omgevingsadressendichtheid. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar.

Dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen loop je naar de SPAR, die om de hoek zit op 379 meter. Ook Albert Heijn en Dirk zijn op ongeveer 2 km afstand te vinden. Kinderen kunnen naar de Openbare Basisschool Dalton Lonneker (226 m) of Basisschool Liduina (313 m). Voor voortgezet onderwijs moet je iets verder, naar Greijdanus - Enschede op 1,9 km. De gemeente Enschede biedt verder alle stedelijke voorzieningen op een paar kilometer afstand.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Snelder Zijlstra Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt23 februari 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 325.000
Prijs per m²€ 2.321
Woonoppervlakte140m²
Perceeloppervlakte204m²
Bouwjaar1972
EnergielabelD
BuurtDorp Lonneker
WijkLandelijk gebied en kernen
GemeenteEnschede

Locatie

Pastoor Balkstraat 49, Enschede

Buurt statistieken

Gegevens uit Dorp Lonneker

Inwoners1.890
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Dorp Lonneker

Woningvoorraad828
Gem. WOZ-waarde€ 423.000
Koopwoningen82%
Huurwoningen18%

Supermarkten

25 binnen 5 km

SPAR
Scholten Reimerstraat 53
379m
Albert Heijn
Rijnstraat 20
1955m
Dirk
Rijnstraat 84
1955m

Scholen

41 binnen 5 km

Openbare Basisschool Dalton Lonneker
Basisonderwijs · 151 leerlingen
226m
Basisschool Liduina
Basisonderwijs · 178 leerlingen
313m
Basisschool Menkotoren
Basisonderwijs · 123 leerlingen
1754m

Veelgestelde vragen

Over Pastoor Balkstraat 49, Enschede

Welk energielabel heeft Pastoor Balkstraat 49?

De woning aan Pastoor Balkstraat 49 in Enschede heeft energielabel D.

Is €325.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €325.000 ligt fors onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€600.000) en ook onder de laagste vraagprijs (€350.000). De gemiddelde verkoopprijs in de buurt is €603.313. De prijs per m² is niet direct te berekenen, maar gezien de oppervlakte van 140 m² is de prijs per m² ongeveer €2.321, terwijl het buurtgemiddelde €3.806 per m² is. Dit maakt de woning relatief goedkoop.

Hoe is de buurt Dorp Lonneker om in te wonen?

Dorp Lonneker is een rustige, niet-stedelijke buurt met veel eengezinswoningen. Er wonen zowel gezinnen als ouderen. De buurt heeft een dorps karakter en voorzieningen zoals een supermarkt en basisschool zijn op loopafstand. Het treinstation ligt op 4 km afstand, dus je bent wel afhankelijk van de auto of bus voor verder reizen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel D. Dat betekent dat het energieverbruik gemiddeld is voor een woning uit 1972. In de buurt heeft 75% van de woningen een label D of lager, dus het is niet uitzonderlijk. Je kunt verwachten dat de stookkosten redelijk zijn, maar niet extreem laag. Het is goed om te weten dat label D niet heel zuinig is, maar ook niet heel onzuinig.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn twee basisscholen op loopafstand: Openbare Basisschool Dalton Lonneker op 226 meter en Basisschool Liduina op 313 meter. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Greijdanus - Enschede op 1,9 km of andere scholen in Enschede. Er is ook een kinderdagverblijf op 500 meter.

Hoeveel woningen zijn er te koop in de buurt?

Op dit moment staan er 6 woningen te koop in de buurt Dorp Lonneker. De gemiddelde vraagprijs is €600.000, met een minimum van €350.000 en een maximum van €925.000. De gemiddelde oppervlakte is 180 m². Er zijn de afgelopen tijd 8 woningen verkocht met een gemiddelde verkoopprijs van €603.313.