Tussenwoning te koop: Wilhelminalaan 7, Alkmaar
KopenAlkmaarTussenwoningenWilhelminalaan 7

Wilhelminalaan 7

Nassaukwartier en Hout, Alkmaar

€ 1.677.000
Buurt Nassaukwartier en Hout, AlkmaarBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 220m²
22% groter dan gemiddeld in de buurt
Populaire buurt voor doorstromers
30% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een statige tussenwoning in Alkmaar

Deze tussenwoning aan de Wilhelminalaan ademt de sfeer van 1902: hoge plafonds, royale kamers en een authentieke uitstraling. Met 220 m² woonoppervlak en een perceel van 293 m² is er volop ruimte voor een gezin. De vraagprijs van €1.677.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs van tussenwoningen in Alkmaar ligt lager, maar dit is een uitzonderlijk grote woning.

De buurt: Nassaukwartier en Hout

De woning ligt in buurt Nassaukwartier en Hout, een rustige, groene wijk met veel eengezinswoningen. De buurt telt 1.570 inwoners, met een mix van gezinnen en ouderen. Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid, maar het park of plantsoen is om de hoek. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, dus we baseren ons op de cijfers: de buurt is relatief welvarend, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,2.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij Ekoplaza (twee straten verder) of Jumbo (om de hoek). Voor de kinderen zijn er basisscholen op loopafstand: Openbare Basisschool De Kennemerpoort (naast de deur) en Rooms Katholieke Basisschool De Kring (vijf minuten lopen). Het voortgezet onderwijs is ook dichtbij, met PCC Het Lyceum op tien minuten lopen. De gemeente Alkmaar biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron en beschikbaarheid

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via ECHT Makelaars & Taxateurs aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.677.000
Prijs per m²€ 7.623
Woonoppervlakte220m²
Perceeloppervlakte293m²
Bouwjaar1902
BuurtNassaukwartier en Hout
WijkZuid
GemeenteAlkmaar

Locatie

Wilhelminalaan 7, Alkmaar

Buurt statistieken

Gegevens uit Nassaukwartier en Hout

Inwoners1.570
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Nassaukwartier en Hout

Woningvoorraad715
Gem. WOZ-waarde€ 510.000
Koopwoningen78%
Huurwoningen22%

Supermarkten

29 binnen 5 km

Ekoplaza
Hofplein 3
649m
Jumbo
Paardenmarkt 2
689m
SPAR
Dijk 14
880m

Scholen

70 binnen 5 km

Openbare Basisschool De Kennemerpoort
Basisonderwijs · 322 leerlingen
256m
Rooms Katholieke Basisschool De Kring
Basisonderwijs · 296 leerlingen
399m
obs De Kennemerpoort
Basisonderwijs · 195 leerlingen
453m

Veelgestelde vragen

Over Wilhelminalaan 7, Alkmaar

Is €1.677.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs is fors hoger dan de gemiddelde koopsom in de buurt (€812.500) en ook boven de gemiddelde prijs per m² (€4.599). Maar deze woning is met 220 m² veel groter dan het gemiddelde (181 m²) en heeft een perceel van 293 m². De prijs is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de bouwstijl van 1902.

Hoe is de buurt Nassaukwartier en Hout om in te wonen?

Het is een stedelijke buurt met veel eengezinswoningen (68%) en koopwoningen (78%). Er wonen relatief veel 45-plussers, maar ook gezinnen. De omgevingsadressendichtheid is hoog (4.092), wat duidt op een levendige omgeving. Het park is op 200 meter afstand, ideaal om te wandelen.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Openbare Basisschool De Kennemerpoort (256 m) en Rooms Katholieke Basisschool De Kring (399 m). Voor voortgezet onderwijs is PCC Het Lyceum op 547 meter. De afstanden zijn kort, dus kinderen kunnen veilig zelf naar school.