Tussenwoning te koop: Zwemmer 59, Drachten
Verkocht onder voorbehoud

Zwemmer 59

De Drait zuidwest, Smallingerland

€ 339.000
Buurt De Drait zuidwest, DrachtenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 124m²
124m² woonoppervlakte
AI-samenvatting

Een ruime tussenwoning in Drachten

Deze tussenwoning aan de Zwemmer 59 in Drachten heeft een energielabel A, wat betekent dat je lage stookkosten kunt verwachten. Met 124 m² woonoppervlak en een perceel van 177 m² is er voldoende ruimte voor een gezin. De woning uit 1973 is goed onderhouden en wordt aangeboden voor € 339.000. Dat is scherp geprijsd vergeleken met het gemiddelde in de buurt. Bekijk ook andere tussenwoningen in Smallingerland.

De Drait zuidwest: een rustige, groene buurt

De woning ligt in de buurt De Drait zuidwest, een rustige wijk met veel groen. De buurt telt 1.775 inwoners, waarvan een groot deel tussen de 45 en 65 jaar oud is. Er zijn veel gezinnen en de sfeer is gemoedelijk. Op basis van de beschikbare gegevens is er geen bewonersreview om te citeren.

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Jumbo of Lidl, beide op loopafstand. Ook zijn er basisscholen in de buurt, zoals Montessorischool De Plotter en Christelijke Basisschool De Voorde, die op een paar minuten lopen liggen. De gemeente Smallingerland biedt verder voldoende voorzieningen voor een comfortabel leven.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder VT Makelaars op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 339.000
Prijs per m²€ 2.734
Woonoppervlakte124m²
Perceeloppervlakte177m²
Bouwjaar1973
EnergielabelA
BuurtDe Drait zuidwest
WijkDe Drait
GemeenteSmallingerland

Locatie

Zwemmer 59, Drachten

Buurt statistieken

Gegevens uit De Drait zuidwest

Inwoners1.775
Mannen49%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit De Drait zuidwest

Woningvoorraad858
Gem. WOZ-waarde€ 306.000
Koopwoningen74%
Huurwoningen26%

Supermarkten

16 binnen 5 km

Jumbo
Eems 30
600m
Lidl
Eems 28
600m
Ekoplaza
Moleneind - Zuidzijde 57-59
1789m

Scholen

40 binnen 5 km

Montessorischool De Plotter
Basisonderwijs · 134 leerlingen
410m
Christelijke Basisschool De Voorde
Basisonderwijs · 393 leerlingen
568m
Openbare basisschool De Meander
Basisonderwijs · 212 leerlingen
568m

Veelgestelde vragen

Over Zwemmer 59, Drachten

Welk energielabel heeft Zwemmer 59?

De woning aan Zwemmer 59 in Drachten heeft energielabel A.

Is € 339.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van € 339.000 ligt onder de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€ 398.000) en ook onder de mediaan (€ 395.000). De gemiddelde prijs per m² is € 2.676, wat bij 124 m² neerkomt op € 331.824. De prijs is dus marktconform en aan de scherpe kant.

Hoe is de buurt De Drait zuidwest om in te wonen?

De Drait zuidwest is een rustige, groene buurt met veel eengezinswoningen (91%). Er wonen relatief veel gezinnen en ouderen. De buurt heeft een lage criminaliteit (47 misdrijven per jaar) en er is een park op 200 meter afstand. Het is een prettige wijk voor wie van rust en ruimte houdt.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

De woning heeft energielabel A, wat betekent dat hij zeer zuinig is. In de buurt heeft 75% van de koopwoningen ook label A. Je kunt dus lage energiekosten verwachten, al zijn exacte bedragen afhankelijk van je gebruik.

Zijn er scholen en supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand, zoals Jumbo en Lidl op 600 meter. Ook zijn er basisscholen dichtbij, zoals Montessorischool De Plotter op 410 meter en Christelijke Basisschool De Voorde op 568 meter. Voor voortgezet onderwijs moet je naar het centrum van Drachten, op 1,6 km.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 19,7 km afstand, dus Drachten is niet direct per trein bereikbaar.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de buurt stonden de afgelopen periode 2 woningen te koop, die gemiddeld binnen 28 dagen werden verkocht. Dat is relatief snel, wat wijst op een actieve markt.

VT Makelaars
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 4 bronnen
VT Makelaars
vtmakelaars.nl
Bekijk
VT Makelaars