Herungerweg 187

De Tichelarij, Venlo

€ 1.100.000
Buurt De Tichelarij, VenloBuurt
Ruim woonoppervlak van 308m²
50% groter dan gemiddeld in de buurt
Populaire buurt voor senioren
31% van de bewoners is 65 jaar of ouder
AI-samenvatting

Een royale twee-onder-één-kapwoning aan de rand van Venlo

Deze twee-onder-één-kapwoning aan de Herungerweg 187 in Venlo is met een vraagprijs van €1.100.000 een opvallende verschijning in de buurt De Tichelarij. Het is een woning met een flinke uitstraling, gebouwd in 1986 en gelegen aan een rustige weg met vrij uitzicht. De vraagprijs ligt fors boven het gemiddelde in de buurt, waar de gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning op €571.600 ligt. Het is daarmee een woning die zich duidelijk onderscheidt van het aanbod in de omgeving. Wie op zoek is naar een twee onder een kapwoningen in Venlo met veel ruimte, vindt hier een bijzondere optie.

Een huis met tien kamers en een grote tuin

De woning is met tien kamers, waarvan zeven slaapkamers en twee badkamers, verdeeld over drie woonlagen. De inhoud bedraagt 1.093 kubieke meter, wat zorgt voor een ruimtelijk gevoel. Volgens de makelaar is de woonoppervlakte 297 m², terwijl de BAG-registratie 308 m² aangeeft. Het perceel is 1.002 m² groot en de achtertuin meet 665 m², gelegen op het noordwesten. De woning heeft een carport en is volgens de makelaar voorzien van dakisolatie, gedeeltelijk dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie. De verwarming gaat via een c.v.-ketel en het betreft volle eigendom.

De Tichelarij: een rustige buurt met een dorps gevoel

Met ruim 1.200 inwoners en relatief veel 65-plussers is dit een rustige buurt. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,88, en een van hen zegt: "Al het goeie van een dorp net naast het centrum van de stad!" Een andere bewoner noemt het "een fijne buurt" met een vijver en speeltuintje in de buurt. De buurt De Tichelarij heeft een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,1 en het merendeel van de woningen is een koopwoning. Het aantal misdrijven in de buurt is met 19 per jaar relatief laag.

Voorzieningen en bereikbaarheid om de hoek

De dagelijkse boodschappen kun je doen bij de Jumbo op 525 meter of de AH XL op ongeveer een kilometer afstand. Basisscholen als De Meule en Nova Montessori liggen op loopafstand, en ook een kinderdagverblijf is dichtbij. De huisartsenpraktijk vanNoord zit op 709 meter en de BENU Apotheek Withuisveld op 484 meter. De bushalte Venlo, Jean Laudystraat is op 139 meter en wordt bediend door lijnen 4, 5 en 811. Het treinstation Venlo ligt op 1,6 kilometer. De gemeente Venlo biedt daarmee een complete omgeving voor dagelijks gebruik.

WOZ-waarde en risico-indicaties

De WOZ-waarde van de woning is vastgesteld op €998.000 met peildatum 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 10% boven de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 57% gestegen, van €636.000 naar €998.000. Wat betreft risico-indicaties op adresniveau: de geluidsbelasting door wegverkeer is 44 dB Lden en door spoorweglawaai 37 dB Lden, beide niet boven de geluidsnorm. Het funderingsrisico is laag, met als toelichting dat 44% van de panden in dit postcodegebied voor 1970 is gebouwd. De bodem bestaat uit zand. Voor wateroverlast bij hevige regen en overstromingsrisico (huidig en 2050) geldt een laag risico, en hittestress is nu laag maar in 2050 gemiddeld. Dit zijn gebiedsindicaties, geen inspectie van deze specifieke woning.

Aanbod en bronnen

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Poels Makelaars en diverse platforms.

Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.

Kenmerken

Details van deze woning

Overdracht

StatusBeschikbaar
EigendomssituatieVolle eigendom
Aangeboden sinds24 juli 2026
Datum ontdekt13 september 2026

Prijs

Vraagprijs€ 1.100.000
Prijs per m²€ 3.571
WOZ-waardepeildatum 01-01-2025€ 998.000

Energie

EnergielabelC
IsolatieDakisolatie, gedeeltelijk dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie
VerwarmingC.v.-ketel
Bespaar tot € 400 op je energierekeningVergelijk nu

Oppervlakten en inhoud

Woonoppervlakte297 m²
ObjectoppervlakteKadaster308 m²
Perceeloppervlakte1.002 m²
Inhoud1.093 m³
Verzeker je huis en spullenVerzekeren

Indeling

Kamers10
Slaapkamers7
Badkamers2
Woonlagen3

Bouw

Soort woningEengezinswoning
Bouwjaar1986
Type omgevingAan een rustige weg Vrij uitzicht

Buitenruimte

TuinAchtertuin (665 m²)
Ligging tuinNoordwest
GarageCarport

Ligging

GemeenteVenlo
Waardeontwikkeling
WOZ-waarde van dit adres · 2017 – 2026
WOZ-waarde Huidige vraagprijs

De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.

Veelgestelde vragen

Over Herungerweg 187, Venlo

Wat is de vraagprijs van deze woning en hoe verhoudt die zich tot de buurt?

De vraagprijs is €1.100.000. Dat ligt 92% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt, die €571.600 is. Ook de vraagprijs per vierkante meter is met €3.704 hoger dan het buurtgemiddelde van €3.816 per m². De woning is met 297 m² woonoppervlak (makelaarsopgave) aanzienlijk groter dan het buurtgemiddelde van 153 m², wat de hogere prijs deels verklaart.

Hoe is de woning ingedeeld?

De woning heeft tien kamers, waarvan zeven slaapkamers en twee badkamers, verdeeld over drie woonlagen. De inhoud is 1.093 m³. Volgens de makelaar is de woonoppervlakte 297 m², terwijl de BAG-registratie 308 m² aangeeft. Het perceel is 1.002 m² groot en de achtertuin meet 665 m², gelegen op het noordwesten. Er is een carport aanwezig.

Wat is de WOZ-waarde van deze woning?

De WOZ-waarde is vastgesteld op €998.000 met peildatum 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 10% boven de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 57% gestegen, van €636.000 naar €998.000. De WOZ-waarde is een gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde.

Wat is het funderingsrisico van deze woning?

Het funderingsrisico is laag, volgens de openbare risicodata op adresniveau. De bodem bestaat uit zand. Wel is het postcodegebied een KCAF-aandachtsgebied, omdat 44% van de panden vóór 1970 is gebouwd. Dit is een gebiedsindicatie en geen inspectie van deze specifieke woning.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van deze woning?

De Jumbo supermarkt ligt op 525 meter en de AH XL op 994 meter. Basisscholen De Meule en Nova Montessori zitten op respectievelijk 352 en 365 meter. De huisartsenpraktijk vanNoord is op 709 meter en de BENU Apotheek Withuisveld op 484 meter. De bushalte Venlo, Jean Laudystraat is op 139 meter met lijnen 4, 5 en 811. Het treinstation Venlo ligt op 1,6 kilometer.

Hoe is de buurt De Tichelarij?

De buurt heeft ruim 1.200 inwoners, waarvan 29% 65 jaar of ouder is. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,88. Een bewoner zegt: "Al het goeie van een dorp net naast het centrum van de stad!" Een ander noemt het "een fijne buurt" met een vijver en speeltuintje. Het aantal misdrijven is 19 per jaar.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is C. Dat is een gemiddeld label, maar het zegt niets over de bouwkundige staat van de woning. Volgens de makelaar is de woning voorzien van dakisolatie, gedeeltelijk dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie. De verwarming gaat via een c.v.-ketel. De stookkosten hangen af van je eigen gebruik en de energieprijzen.

Hoe is de geluidssituatie rondom deze woning?

De geluidsbelasting door wegverkeer is 44 dB Lden en door spoorweglawaai 37 dB Lden, beide niet boven de geluidsnorm. Dit zijn indicaties op adresniveau uit de Atlas Leefomgeving, peiljaar 2022 en 2023. Het is geen meting ter plaatse, maar een modelmatige inschatting.

Is er kans op wateroverlast of overstroming bij deze woning?

Het risico op wateroverlast bij hevige regen is laag. Ook het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050. Hittestress is nu laag, maar in 2050 gemiddeld. Dit zijn gebiedsindicaties op basis van de Klimaateffectatlas, geen garanties voor deze specifieke woning.