Midbuulweg 14

Budel, Cranendonck

€ 1.100.000
Buurt Budel, BudelBuurt
Ruim woonoppervlak van 275m²
87% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een vrijstaande woning met een flinke prijs

Aan de Midbuulweg 14 in Budel staat een vrijstaande woning uit 1971, landelijk gelegen met vrij uitzicht. Met een vraagprijs van €1.100.000 ligt deze woning aan de hoge kant ten opzichte van het buurtgemiddelde. De woning is te vinden tussen de vrijstaande woningen in Cranendonck, waar de gemiddelde vraagprijs op zo'n €444.194 ligt.

Ruimte en indeling

De woning heeft vijf kamers, waaronder drie slaapkamers en twee badkamers, verdeeld over twee woonlagen. De inhoud bedraagt 831 kubieke meter. Volgens de BAG-registratie is de woonoppervlakte 275 m², terwijl de makelaar 227 m² opgeeft. Het perceel verschilt ook: de BAG noteert 693 m², de makelaar komt op 15.243 m². De woning heeft een tuin rondom en een vrijstaande stenen garage. Volgens de makelaar is er dakisolatie en dubbel glas, en wordt er verwarmd met een cv-ketel en houtkachel. Het energielabel is D.

Budel, een dorp met een dorps gevoel

Met ruim 7.900 inwoners is Budel een plek waar bewoners elkaar kennen. Een bewoner zegt: "Ik woon hier heel graag. Zal hier vrijwillig niet meer weggaan. Nog het ouderwetse dorps gevoel." Een ander noemt de ligging "perfect. Midden in het dorp en dus alles op loopafstand." De gemiddelde beoordeling van de buurt is een 8,35, gebaseerd op vier beoordelingen. Ongeveer een kwart van de inwoners is 65 jaar of ouder. De buurt is onderdeel van de gemeente Cranendonck.

Voorzieningen en bereikbaarheid

De dagelijkse boodschappen kun je doen bij Albert Heijn op 1,4 kilometer of Jumbo op 1,4 kilometer. Basisschool De Triolier ligt op 220 meter, en het BRAVO! College Cranendonck op ongeveer een kilometer. De huisarts zit op 368 meter, de apotheek op 388 meter. Bushalte Budel, Midbuulweg is op 314 meter en wordt bediend door lijn 11. Het treinstation Maarheeze ligt op 5,9 kilometer. Het adres ligt aan een rustige weg met landelijk uitzicht, volgens de makelaar. Er zijn geen risico-indicaties voor dit adres opgenomen.

Bron en aanbod

Op het moment van schrijven wordt de woning via twee kanalen aangeboden, waaronder Van Santvoort - Helmond op Funda.

Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.

Kenmerken

Details van deze woning

Overdracht

StatusBeschikbaar
EigendomssituatieVolle eigendom
Aangeboden sinds17 september 2026

Prijs

Vraagprijs€ 1.100.000
Prijs per m²€ 4.000
WOZ-waardepeildatum 01-01-2025€ 631.000

Energie

EnergielabelD
IsolatieDakisolatie en dubbel glas
VerwarmingCv-ketel en houtkachel
Bespaar tot € 400 op je energierekeningVergelijk nu

Oppervlakten en inhoud

Woonoppervlakte227 m²
ObjectoppervlakteKadaster275 m²
Perceeloppervlakte693 m²
Inhoud831 m³
Verzeker je huis en spullenVerzekeren

Indeling

Kamers5
Slaapkamers3
Badkamers2
Woonlagen2

Bouw

Soort woningHuis
Bouwjaar1971
Type omgevingAan rustige weg, landelijk gelegen en vrij uitzicht

Buitenruimte

TuinTuin rondom
GarageVrijstaande stenen garage

Ligging

BuurtBudel
WijkBudel
GemeenteCranendonck
Waardeontwikkeling
WOZ-waarde van dit adres · 2016 – 2026
WOZ-waarde Huidige vraagprijs

De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.

Veelgestelde vragen

Over Midbuulweg 14, Budel

Wat is de vraagprijs van deze woning en hoe verhoudt die zich tot de buurt?

De vraagprijs is €1.100.000. Dat is 148% boven de buurtgemiddelde vraagprijs van €444.194, wat betekent dat de prijs aan de hoge kant is. Per vierkante meter komt dat neer op €4.846, terwijl het buurtgemiddelde op €3.316 ligt. De woning is daarmee fors duurder dan het gemiddelde aanbod in Budel.

Hoe groot is de woning en wat is de indeling?

De woning heeft vijf kamers, waaronder drie slaapkamers en twee badkamers, verdeeld over twee woonlagen. De inhoud is 831 kubieke meter. Volgens de BAG-registratie is de woonoppervlakte 275 m², terwijl de makelaar 227 m² opgeeft. Het perceel verschilt ook: de BAG noteert 693 m², de makelaar komt op 15.243 m².

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is D. Dat is een gemiddeld label, maar in de buurt heeft 25% van het koopaanbod een label D of lager. Het label zegt niets over de bouwkundige staat, maar je kunt wel verwachten dat de energiekosten hoger liggen dan bij een zuiniger label. De makelaar vermeldt dakisolatie en dubbel glas.

Hoe is de woning gelegen?

De woning ligt aan de Midbuulweg 14 in Budel, aan een rustige weg met landelijk uitzicht, volgens de makelaar. Het is een vrijstaande woning met een tuin rondom en een vrijstaande stenen garage. De ligging is landelijk, maar het dorp is dichtbij: winkels en horeca zijn op loopafstand, zoals een bewoner aangeeft.

Wat is er in de buurt te doen en hoe zijn de voorzieningen?

Budel heeft een dorps karakter met winkels en horeca op loopafstand. De Albert Heijn en Jumbo liggen op ongeveer 1,4 kilometer. Basisschool De Triolier zit op 220 meter, en het BRAVO! College Cranendonck op ongeveer een kilometer. De huisarts en apotheek zitten op 368 en 388 meter. Bushalte Budel, Midbuulweg is op 314 meter met lijn 11.

Hoe beoordelen bewoners de buurt?

Bewoners geven de buurt gemiddeld een 8,35, op basis van vier beoordelingen. Een bewoner zegt: "Ik woon hier heel graag. Zal hier vrijwillig niet meer weggaan. Nog het ouderwetse dorps gevoel." Een ander noemt de ligging "perfect. Midden in het dorp en dus alles op loopafstand." De beoordelingen gaan over de buurt Budel.

Is er een treinstation in de buurt?

Het dichtstbijzijnde treinstation is Maarheeze, op 5,9 kilometer afstand. Daarnaast zijn er bushaltes in de buurt: Budel, Midbuulweg op 314 meter met lijn 11, en Budel, Heesakkerweg op 784 meter met lijn 255. Het station is dus niet op loopafstand, maar wel bereikbaar met de auto of fiets.

Waarom verschilt de oppervlakte tussen de BAG en de makelaar?

De BAG-registratie geeft een woonoppervlakte van 275 m², terwijl de makelaar 227 m² opgeeft. Ook het perceel verschilt: de BAG noteert 693 m², de makelaar komt op 15.243 m². Beide waarden worden genoemd, maar er wordt geen verklaring gegeven voor het verschil. Het is aan de koper om dit te duiden.