Vrijstaande woning te koop: Molenstraat 45, Strijen

Molenstraat 45

Strijen Woonkern, Hoeksche Waard

€ 585.000
Buurt Strijen Woonkern, StrijenBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 204m²
29% groter dan gemiddeld in de buurt
Al 225 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 105 dagen
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een vrijstaand huis met karakter

Deze vrijstaande woning uit 1908 staat in een rustige buurt van Strijen. Met 204 m² woonoppervlak en een perceel van 373 m² is er veel ruimte. De woning heeft energielabel E, wat betekent dat de stookkosten naar verwachting hoger zijn. De vraagprijs van €585.000 is marktconform voor een vrijstaande woning in Hoeksche Waard.

Strijen Woonkern

De buurt Strijen Woonkern is overwegend rustig, al is er een weg waar te hard wordt gereden. Een bewoner zegt: 'Het is over het algemeen een rustige buurt.' Een ander noemt het 'qua rust en ruimte: heel fijn.' De buurt verandert: huurhuizen worden verkocht, waardoor de buurt volgens bewoners 'steeds meer opknapt.' Het is een gemengde buurt met veel gezinnen en ouderen.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Albert Heijn (om de hoek) of Lidl (twee straten verder). OBS De Meerwaarde en CBS De Parel zijn beide op loopafstand. De gemeente Hoeksche Waard biedt verder voorzieningen zoals een huisartsenpraktijk en restaurant op korte afstand.

Aanbod

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Van der Vinden Makelaars B.V.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt30 september 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 585.000
Prijs per m²€ 2.868
Woonoppervlakte204m²
Perceeloppervlakte373m²
Bouwjaar1908
EnergielabelE
BuurtStrijen Woonkern
WijkStrijen
GemeenteHoeksche Waard

Locatie

Molenstraat 45, Strijen

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 2 bewoners

6.9
Kelly
12-11-2025
Langzaam aan steeds netter

Het is over het algemeen een rustige buurt. Er zit wel een gevaarlijke weg vlakbij waar vele autos te hard rijden en er vaak ongelukken gebeuren. De huizen zijn nu verdeeld tussen koop en huur. Maar alle huurhuizen die leeg komen te staan, worden verkocht. Daardoor zie je de buurt wel steeds meer opknappen omdat mensen met een koophuis er meer tijd en energie in steken. Een prima buurt voor een gezin met kinderen. Nadeel: de groene zakken worden nog wel eens kapot gescheurd waardoor er veel afval rond zwerft en het ook niet meegenomen wordt door de Rad. Qua hygiëne kan dat wel beter. Er moeten overal prullenbakken voor komen zodat er geen zakken met afval op straat komen te liggen.

6.9
CvdB
17-03-2025
Qua rust en ruimte: heel fijn

Erg op zichzelf allemaal. Bijna schuw... maar als er wat te klagen valt, staan we ons mannetje. Gesloten cultuur. Maar... wie goed doet, goed ontmoet! Je eigen instelling is van groot belang! Investeren en proberen door die Strijense bubbel heen te prikken...!

Buurt statistieken

Gegevens uit Strijen Woonkern

Inwoners7.010
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Strijen Woonkern

Woningvoorraad3.198
Gem. WOZ-waarde€ 320.000
Koopwoningen68%
Huurwoningen32%

Supermarkten

2 binnen 5 km

Albert Heijn
Kerkstraat 18
443m
Lidl
Striene 1
511m
Jumbo
Kerkstraat 37
5824m

Scholen

3 binnen 5 km

OBS De Meerwaarde
Basisonderwijs · 352 leerlingen
393m
CBS De Parel
Basisonderwijs · 181 leerlingen
582m
Basisschool Het Talent
Basisonderwijs · 57 leerlingen
2927m

Veelgestelde vragen

Over Molenstraat 45, Strijen

Welk energielabel heeft Molenstraat 45?

De woning aan Molenstraat 45 in Strijen heeft energielabel E.

Is €585.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €585.000 is precies gelijk aan de mediaanprijs van koopwoningen in de buurt. De gemiddelde prijs in Strijen Woonkern is €653.167, maar dat wordt omhoog getrokken door duurdere woningen. Met 204 m² woonoppervlak is de prijs per m² ongeveer €2.868, wat lager is dan het buurtgemiddelde van €4.119 per m². De prijs lijkt dus marktconform.

Wat betekent energielabel E voor de maandlasten?

Energielabel E geeft aan dat de woning minder zuinig is. In de buurt heeft 25% van de koopwoningen label A, 50% label B en 25% label D of lager. Deze woning valt in de minst zuinige categorie. Dat betekent dat je hogere stookkosten kunt verwachten dan bij een woning met een beter label. Het is goed om de isolatie en installaties te bekijken.

Hoe is de buurt Strijen Woonkern?

De buurt wordt door bewoners als rustig ervaren, al is er een weg waar te hard wordt gereden. Er is een mix van koop- en huurwoningen, maar huurhuizen worden steeds vaker verkocht, wat de buurt laat opknappen. Het is een geschikte buurt voor gezinnen, met voorzieningen als scholen en supermarkten op loopafstand. De sfeer is wat gesloten, maar wie investeert in contact wordt geaccepteerd.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn twee basisscholen op loopafstand: OBS De Meerwaarde (393 meter) en CBS De Parel (582 meter). Voor voortgezet onderwijs moet je naar een andere plaats, de dichtstbijzijnde school is 9,5 km verderop. Dat is een aandachtspunt voor gezinnen met oudere kinderen.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation is 14,4 km verderop. Strijen is niet direct per trein bereikbaar; je bent aangewezen op de auto of bus voor openbaar vervoer. De buurt heeft een omgevingsadressendichtheid van 798, wat duidt op een matig stedelijk gebied.