Reusel

Reusel, Reusel-De Mierden

Wijk in Reusel-De Mierden

9.7
Bewoners geven Reusel een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Reusel heeft 8.915 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 4.011 woningen in ReuselMomenteel staan er 59 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in ReuselOp basis van geregistreerde woningen

Reusel bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Reusel-De Mierden De wijk heeft een totaal oppervlakte van 3.109 hectare, waarvan 3.088 hectare land en 21 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK166700. Het postcodegebied is 5541AA-5541WR.

Inwoners

Reusel telt 8.915 inwoners. Hiervan is 51,3% man en 48,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (25,5%). De overige leeftijden zijn 24,8% voor '45 tot 65 jaar', 23,5% voor '65 jaar of ouder', 16,1% voor '0 tot 15 jaar' en 10,0% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 45,7% is ongehuwd, 43,0% is gehuwd, 5,8% is gescheiden en 5,5% is verweduwd. 7.900 inwoners komen uit Nederland, 615 komen uit Europa en 405 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 3.900 huishoudens in Reusel. 31,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 34,9% huishoudens zonder kinderen en 33,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Reusel zijn er 7.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €40.100, wat €2.100 (5%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.600, wat €1.300 (4%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Reusel zijn middelbaar opgeleid. 47,5% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 29,4% heeft VMBO of MBO 1 en 23,1% heeft HBO of WO.

Van de 8.915 inwoners heeft ongeveer 76% betaald werk, wat neerkomt op 6.775 mensen. Dit is 4% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (81%), terwijl 19% als zelfstandige actief is. In Reusel ontvangt 26% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.880 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Reusel zijn er 4.011 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €429.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 25% huurwoningen en 75% koopwoningen. Van de woningen is 74% in particulier bezit, 15% in handen van woningcorporaties en 11% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Reusel zijn 1950-1970 (20%) en 1970-1980 (18%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Reusel. De nieuwste aangeboden woning is Kruisstraat 41 door Revast. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Reusel.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Reusel. De meest recentelijke woning is Boegent 18A aangeboden door www.wooniezie.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Reusel.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Reusel.

Energie

In Reusel zijn er 2.254 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (26%), C (22%) en B (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Reusel 3.130 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 23% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 910 m³ per jaar 14% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,4 km
Apotheek
1,4 km
Ziekenhuis
20,7 km
Supermarkt
0,8 km
Treinstation
25,9 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
5,8 km
Bekijk woningen in Reusel

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Reusel

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Reusel

Kaart van Buitengebied ten zuiden van Reusel
9.7Buitengebied ten zuiden van ReuselBuurt
Kaart van Buitengebied ten noorden van Reusel
Buitengebied ten noorden van ReuselBuurt
Kaart van De Voort en Achterste Heikant
De Voort en Achterste HeikantBuurt
Kaart van Voorste Heikant en Weijereind
Voorste Heikant en WeijereindBuurt
9.7
Bewoners geven Reusel een uitstekende beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Reusel

Praat mee
9.7
Levi
Samenwonend · Boerderij
Rustig

Rustige en fijne buurt woon er sinds kort en bevalt me heel goed!

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.240Eenpersoonshuishoudens
1.360Huishoudens zonder kinderen
1.300Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.600 P.J.gemiddeld per inwoner4% onder landelijk gemiddelde
€40.100 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger5% onder landelijk gemiddelde
81%van de werkenden is in loondienst
19%van de werkenden is zelfstandig
76%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Reusel
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Reusel

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€626.333
gemiddeld▲ 15,9%
€645.000
mediaan▲ 26,5%
12 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€3.816
gemiddeldstabiel
€3.786
mediaanstabiel
+3% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
80 dagen ▲ 377,9%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
226
verkopen in afgelopen jaar
152 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+3%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
33 dagen ▲ 71,6%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
5
verhuringen in afgelopen jaar
88 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-40%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Reusel
910
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Reusel
3.130
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Reusel

Uit wat voor huizen bestaat Reusel?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 56% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Reusel?

Een koopwoning in Reusel werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €542.113 (€3.763 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 16%.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Reusel?

Het woningaanbod in Reusel is opvallend zuinig: 60% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 910 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Reusel?

Vanuit Reusel bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,8 km, een huisarts op 1,4 km, een treinstation op 25,9 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel huizen worden aangeboden in Reusel?

Op dit moment vind je in Reusel 59 koopwoningen en 1 huurwoningen. Een koopwoning staat hier gemiddeld 80 dagen te koop — relatief lang voor de huidige markt.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen